• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupio sam šumu, ops mislim zemlju

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Evo kod nas opčenito pomanjkanja zemljišta i to što se da kupit ili uzet u zakup tolko je malo da se nebreš niti obrnuti s traktorom :lol: , a po mojoj procjeni 40 % obradivih površina zapuščeno :!: :!:
Evo zemlje koju sam kupio i pokušavam je srediti.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Evo malo panjeva koje smo isčupali
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
I danas tanjuranje korova
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Najesen ćemo vidjeti šta će biti od kukuruza na ovoj tabli :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
koliko povrsine koja je cijena takve zemlje tamo kod vas ako nije tajna
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Nije tajna naravno, nije mi to jedina zemlja koju sam kupio. Kupio sam prošle godine sveukupno oko 2,5ha, al jedino je ova bila ovako zapuštena. Pa cijene ti se kreću od 1-2 €. Ja sam ovu zapuštenu pogodio za 1,5 €, 900 čhv_a, al sam im fino odbio od cijene nekih 100čhv_a ove šume i neupotrebljive zemlje. :lol:

E da mi je kod ovog krčenja bio jedan Bobo pa da mi to sve fino poore sa 539
kolko bi si muke uskratio, fiju :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
igor_peradar kaže:
Nije tajna naravno, nije mi to jedina zemlja koju sam kupio. Kupio sam prošle godine sveukupno oko 2,5ha, al jedino je ova bila ovako zapuštena. Pa cijene ti se kreću od 1-2 €. Ja sam ovu zapuštenu pogodio za 1,5 €, 900 čhv_a, al sam im fino odbio od cijene nekih 100čhv_a ove šume i neupotrebljive zemlje. :lol:

E da mi je kod ovog krčenja bio jedan Bobo pa da mi to sve fino poore sa 539
kolko bi si muke uskratio, fiju :lol: :lol:

imas i ti bijesnu pilu, samo gas, spera i ne okreci se... ako ti jestrasno gledati sto se dogadja ispred, slobodno zazmiri, on ce sam pronaci put ;)
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ipak ja više volim prvo sve iskrčiti i počupati ručno tako da se moj stroj ne mući, on čeka a ja šljakam :D
 
B

Bobo

Guest
E, da si mi samo u susjedstvu, vidio bi ti "posto Pusa dere jarca", jer ovo nije neka strasna sikara...

Imam ja jos sikara za orati, nisam lud da sve krcim rucno... Starije panjeve od sljiva izoravam, a da ovo malo siba ne bih mogao.

Probaj, vjeruj mi neces pozaliti, pogotovo ako imas 16" jednobrazni plug...
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Šteta ali nemam, problem je u tome što nije bil šikara već neka vražja "cica-maca" i svo korjenje se isprepliče ide malo van pa opet u zemlju, neznaš gdje je kraj a gdje početak. A boga mi ni panjevi nisu bili tolko mali.
Bio sam prošli tjedan sa frendom na jednoj zapušteno njivi koju sam uzeo, i vidiš fino mlada gacija, u promjeru nekih 12cm, ma nema šanse, moj claas od 100 konja to nije mogao isčupati. Tek kasnija kad smo ga ručno obradili :blackeye , se vidjelo zbog čega nije nismo mogli. Također se korjen vezao sa jede gacije na drugu.
 
A

Ado

Guest
Mali samo bucaj i ne popuštaj ? Najjači smo najjači oderi !
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
jesi uspio ti šta napravit sa tanjuračom tu?
Ili si ju samo vuko po granama? :mrgreen:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Malo da osvježimo temu.Na satelitskoj crno omeđeno je cijela njiva površine 4,5ha kupljena od grada,žuto omeđeno sada krčimo i čekamo bager da povadi panjeve,plavo omeđeno je šikara koju ćemo izmalčirati i pokušati preorati bez vađenja panjeva jer je to dosta sitno žbunje koje nema jak korijen.

varoinepaint.jpg


krenjeva.jpg


krenjev.jpg


krenje.jpg


krenj.jpg


kr.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ostatak koji je nemalo šuma ću iduće zime uhvatit ekipu s više motorki pa porušiti sve ,granje popaliti i naći bager za panjeve pa polako.Bitno mi je bar ovaj dio obraditi koji je relativno čist.Probao sam traktorom od 190 ks čupati panjeve ali sve i jedan pukne u zemlji tako da sam odlučio ipak da to bager uradi.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Čim povadim debele panjeve orem.Imam jedan jaki plug kojega mi nije previše žao ali ovdje gdje je malčirano ide bez brige jer su to sitni panjići gloga i svibovine.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nego, hoces li rditi posebno analizu zemlje za ovu sikaru ili ces gnojiti "odoka"?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne znam da li me zaje.. ili misliš ozbiljno.U principu 300 kg/ha NPK 7-20-30 bilo bi dovoljno jer od ove isjeckane mase nema hranjiva.Čak sam negdje čitao da drvna masa može povećati kiselost.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne, ne, savrseno sam ozbiljan. Pa upravo zbog kiselosti pitam. Zamlja u sumi je kiselija nego na njivi, nije li?.
Imam i ja jedan komad pod trnjem kojega planiram ovo ljeto raskrciti i najesen zasditi lijeskom pa me interesiraju tudja iskustva, a od vas ratara se puno moze nauciti. Taj dio mi je premali da bi mi se isplatila analiza zemlje, a za ostali dio njive otprilike znam kakva je zemlja.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Razgradnja drvne mase diže kiselost,ako se granje ne ostavi na površini onda nema problema.Trulenjem lišća se povećava humus u tlu.Ako sumnjaš da bi moglo biti kiselo lako se taj dio pognoji posebno.Petrokemija je imala nekakvo gnojivo ,nemogu se sad sjetiti kako se zvalo,uglavnom bilo je za kisela tla a imalo je i dosta P i K u sebi.Možeš preventivno zaorati to gnojivo ,ne može naštetiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh