• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja i registracija motokultivatora s kardanskom prikolicom

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Pozdrav svima,

nalazim se u malo čudnoj situaciji trenutno.
Kupujem motokultivator s kardanskom prikolicom od fizičke osobe. Model je SEP 132, diesel motor Lombardini 6LD400. Navedeni motokultivator trenutno nije registriran i nema registarske tablice ali je bio registriran i ima prometnu knjižicu od zadnje registracije 1996. godine.

Znam da se prijepis vlasništva vrši u stanici za tehnički pregled, al ako idem na tehnički pregled motokultivator trenutno ne udovoljava propisima i nije ga moguće registrirati.
Što da učinim da ga kupim s "papirima" a da ga trenutno ne moram registrirati?

Pitao sam u lokalnoj STP, oni nemaju pojma, kontaktirao sam regionalnu STP i već dva dana čekam odgovor. Palo mi je na pamet da sklopim kupoprodajni ugovor s prodavačem i odem ovjeriti kod javnog bilježnika, ali su mi ovi iz regionalnog STP rekli da ću naknadno imati problema za tehnički pregled ako prijepis ne obavim uredno (ne kužim zašto al aj...)

Jel imao netko sličan slučaj?

Hvala

LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne vidim zakaj bi trebal registrirati vozilo koje kupuješ i zakaj bi ono trebalo biti ispravno.
Kakve to veze ima s prijenosom vlasništva?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Dakle, na STPu su mi rekli ako kupujem vozilo i dolazim s kupoprodajnim ugovorom kod njih radi prijepisa vlasništva, da ujedno moram i registrirati to vozilo. Meni nije u voznom stanju motokultivator i dakle nemogu ic obavit prijepis ako ce mi oni napravit tehnički pregled uzalud kad motokultivator nije trenutno ispravan.

I meni je suludo da nakon kupnje pri prijenosu vlasništva u STP moram odmah registrirati vozilo al tako su mi rekli telefonski ovi u regionalnom STPu. Kako rade onda ljudi koji kupe karambolirani auto pa ga tek naknadno stave u funkciju???

Dal da onda napravim kupoprodajni ugovor i ovjerim kod javnog biljeznika kao nekad, pa jednog dana se s tim papirom idem zezat na STP radi registracije, ili što...?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Ja kad sam bio sa svojim Labincem na tehničkom da ga registriram,ovi blenuli u mene to telci,kažu da se to ne registrira,a s policijom nemam problema.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Pa i ovi na lokalnom STPu nisu znali sto napravit pa su me uputili na regionalni... iako je mtk bio registriran uredno 90ih za promet... evo jutros ih opet zvao i kaze zena u regionalnom, ah kolega se mora konzultirati sa Zagrebom, nemoze Vam to tako brzo.... 3 dana čekaš misljenje ko da je ko zna sto...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pitah danas na STP. Rekoše ovak:
Vozilo se nemre prenesti bez da se registrira (!????). Možeš napraviti kupoprodajni ugovor, ali on nikaj ne znači, sve dok se vozilo nemre registrirati.
Ista stvar je s razbijenim autima. Može se prenesti tek kad je spreman za registraciju.

Provjeri sam.

Koji idiotizam??? Kakve veze ima vlasništvo sa registracijom? Ni traktor nisi dužan registrirati ako ne ideš na cestu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
pa napraviš sad kupoprodajni, i to ti je dokaz vlasništva...
a službeno ćeš ga provesti kad ga budeš registriral...nedaju knjižicu (prometnu) jer nisi za promet...
ako ga hoćeš prodat, a nisi ga kod sebe nijedamput registrirao, daš sve ugovore s njim, i to sve onda provedu prilikom registracije...bitno da imaš sljedivost dokumenata...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Kupoprodajni je onaj "indigo" koji se više ne ovjerava i kao takav, neovjeren, je obični komad papira ako ga u STP ne ovjere, a neće.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Kupoprodajni je onaj "indigo" koji se više ne ovjerava i kao takav, neovjeren, je obični komad papira ako ga u STP ne ovjere, a neće.
pitao sam mišljenje lokalnog javnog bilježnika, on mi je rekao da se prijepis vrši u STP, ali da ja, tj prodavatelj svejedno može kod njega ovjeriti dva primjerka kupoprodajnog ugovora koji bi trebala biti valjani dokument vlasništva... iako je to sve rekla kazala i nemogu vjerovat činjenici da nemožeš na sebe prepisat vozilo bez da ga registriraš za promet (kakvo je trenutno usmeno tumačenje iz STP-a, a dal ću i kad ću dobiti novi odgovor, ne znam...)
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
danas konačno rješio sve, nakon 2 tjedna dopisivanja sa svim institucijama :D
proveo 3h na STPu, uspio sam registrirati motokultivator s kardanskom prikolicom, svi podaci su ažurirani trenutno u sustavu i dobio sam novu tablicu... spasio me garancijski list kojeg je prijašnji vlasnik imao u dokumentaciji i tamo su bili napisani svi serijski brojevi s pečatima...

ukupan trošak STP 470kn, Allianz osiguranje (dao mi frajer 30%, sramota, očekivao sam 50% s obzirom da mi je toliko i obećavao) 430kn

potpisao sam kupoprodajni ugovor i za svaki slučaj (zbog mene i naknadno ako bude kakvih kontrola) ovjerio kod javnog bilježnika.. 50kn

eto, sad kreće glancanje i sređivanje mtk pa u šumu :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ti ulaziš definitivno u povijest. Ja još nisam videl da neko ima registriran koltivator 😉
Sad moreš kam očeš, i brži si od svakog traktora. 🙂
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Ti ulaziš definitivno u povijest. Ja još nisam videl da neko ima registriran koltivator 😉
Sad moreš kam očeš, i brži si od svakog traktora. 🙂
sumnjam da sam prvi... kažem ti, ovo je bilo registrirano do 1996. kad je vlasnik odlučio da mu više ne treba registracija. problem je bio sad u tome što je stara prometna dozvola bila registrirana u sustavu samo za priključak tj prikolicu, i onda obično produljenje nije bilo moguće jer nisu bili svi podaci uneseni u sustav.... zato se sad morala provesti identifikacija motokultivatora (model, brojevi šasije, motor...) i prikolice i sad je to uvedeno kao radni stroj i sve je ok :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ok, ali kaj sad, di moraš imat tablicu? Na prikolici ili frezi? Kak sad jedno bez drugoga nejde onda? U kompletu je registrirano, i kao takvo je važeće ili kaj.? Kad otkopčiš prikolicu više nisi regan?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Sad ne mogu naći oglas, prodavao se ss ili goldoni sa pogonskom, registriran. RI reg.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Glupavo riješeno, kao i obično sve pri nama.
A kaj ako zamijeniš MTK a prikolica ostane? Ili obratno? Više nije registriran s drugim MTK?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Glupavo riješeno, kao i obično sve pri nama.
A kaj ako zamijeniš MTK a prikolica ostane? Ili obratno? Više nije registriran s drugim MTK?
upravo to, za trenutnu kombinaciju je radni stroj registriran, da zamijenim nešto od toga, nije po propisima...

tablicu samo dobio kvadratnu, kačim je na zadnju stranicu prikolice...
 

Najnoviji postovi

Na vrh