• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja i remont "raskantanog" traktora

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima.Zanima me što mislite dali se isplati kupiti traktor u lošem stanju i obnoviti ga.Pri tome ne mislim na nikakav biznis kupnje traktora pa preprodaja nego servis i da ostane kod vas da ga koristite.Vjerujem da na forumu ima ljudi koji su se upustili u ovakav podhvat pogotovo oni koji se bave mehanikom pa su troškovi nešto manji.Zanimaju me prvenstveno vaša iskustva i osjećaj kako je to kad u nešto uložiš vremena,truda i ljubavi pa ti se to na kraju isplati jer sve radi kako si zamišljao.Hvala svima ;)
 

DUŠKO RAPAIĆ

Novi član
Tu od
23 Srp 2019
Poruka
7
Ja sam prošo mjeru 6.3.1 i kupio case jx70 2006 g koji ima 4200 h rada radio sam hidraulik sva stakla osim vrata druge gume ali se isplati.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako ne plaćaš ruke, ispati se jer znaš što imaš u dvorištu. Neki kažu da se ne isplati, a samo zato što su lijeni zasukati rukave i bježe od posla. Ne daj bože dignit nešto teže od vreće od 25kg, a za takve bi i od 15kg bila preteška. Bitno da znaju drugome reći da skupi još para da kupi bolje, a ni sami nemaju za bolje, ali eto, znaju da tome nekome treba više para za "pošteno".

Evo, osobno iskustvo. Moj Zetor je bio, hmm, u najmanju ruku traktor koji je trebao malo njege i ulaganja. U ovih 4 - 5 godina što je kod mene sam imao posla, što novonastalih problema, što nekih dječjih bolesti od prije. Sve u svemu, trenutno znam šta imam jer sam sam radio na njemu od kada je došao kod mene. Sve ovisi koliko je čovjek s čime zadovoljan. Ako ćeš kupiti nekog polupanog pa ga ići lickati da to sve bude pic - pic, svaki gumbić na svom mjestu, nalašten tapacirung, sve jednake boje, da nije nikad masan, da nije prašnjav, onda se ne isplati, al' ako ti treba da bude rmpalija, da radiš s njim, onda topla preporuka, možda i nekog u lošijem stanju pa malo ulaganja i šarafanja pa imaš dobar traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Zanimaju me prvenstveno vaša iskustva i osjećaj kako je to kad u nešto uložiš vremena,truda i ljubavi pa ti se to na kraju isplati jer sve radi kako si zamišljao.
Osječaji su.... ali kad kasnije shvatiš da si se namučil a za pet godina korištenja imaš opet istu staru ragu koju je u međuvremenu opet trebalo popravljati....
Jedino ako stoji negde pa te opet srce boli kad ga vidiš kak prašina stoji na njemu.... ako ga pokriješ ne vidi se tvoj ponos, a stakleno zvono je skupo.

Po mojem se to ne isplati mada sam barem 10 takvih projekata u životu odradil sebi za dušu.
Ovaj tren sjedim kraj takva dva projekta i na jednom upravo radim, ako bude sreče danas ga palimo da vidimo kak starac zvuči...
O novcima bolje da se ne priča jer to košta previše.

Evo koja slika jednog od projekata.
Ima ih još od drugih pa ako hočeš stavim koju.
I onda..... a tek da ga danas vidiš.... ostalo je jedino sječanje kad pogledam slike svoje muke.









 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Znam Borislav, ali tu je otišlo nekoliko mjeseci života plus hrpa materijala, što znači i novaca.
Ovo je dio materijala, plus materijal za hidraulik, sva ulja, struja, farba... ne žalim za tim, samo upozoravam na to. Znači, po mom za to treba dosta novaca, luda volja i na kraju ostane samo sječanje... Ali opet, znaju me neki ljudi koji me ne poznaju nekad pitati vi ste onaj koji je onak ljepo uredil neku makinu koju su u prolazu vidjeli. Jednog su čak pitali jel to novi stroj, kaj se to još uvjek proizvodi....

 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dobro, ovo što je Muhaničar radio je restauracija i realno tako šta bi meni osobno bilo žao tjerat u njivu, alo kao što je i sam rekao, stakleno zvono je skupo.

Krparenje za rmpanje je najprofitabilnije, opravit šta treba da radi, a sve što radi ne dirati. Prosto k'o pasulj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Rekel bi da se to isplati ako cijena složenog traktora ne prelazi cijenu za koju možeš kupiti traktor u dobrom stanju. Znači da nabavna cijena mora biti jako niska.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Točno što je airbox rekao, kupiti neki traktor da nije uništen totalno(motor,mjenjač,hidraulik) i servisirati ga i sređivati sebi polako za volju. Imam doma IMT 567 stari tip i traktor prije i poslije što smo ga mi kupili i uredili je preporod. Odradili kočnice, provjerili stanje getribe usput na kojoj ne treba ništa raditi, a motor se provjereno dokazao na -10.. Jedino je hidraulika u zadnje vrijeme podbacila ali i tome ćemo doskočiti kada se stišaju radovi ;)

Osječaji su.... ali kad kasnije shvatiš da si se namučil a za pet godina korištenja imaš opet istu staru ragu koju je u međuvremenu opet trebalo popravljati....
Jedino ako stoji negde pa te opet srce boli kad ga vidiš kak prašina stoji na njemu.... ako ga pokriješ ne vidi se tvoj ponos, a stakleno zvono je skupo.

Po mojem se to ne isplati mada sam barem 10 takvih projekata u životu odradil sebi za dušu.
Ovaj tren sjedim kraj takva dva projekta i na jednom upravo radim, ako bude sreče danas ga palimo da vidimo kak starac zvuči...
O novcima bolje da se ne priča jer to košta previše.

Evo koja slika jednog od projekata.
Ima ih još od drugih pa ako hočeš stavim koju.
I onda..... a tek da ga danas vidiš.... ostalo je jedino sječanje kad pogledam slike svoje muke.

Kaj ne bi taj zeks trebal imati duže blatobrane iza? Mislim na one izdužetke kose što služe da blato malo slabije frca?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Po meni se isplati raditi onako za svoju dušu. Pogotovo ako imate vremena, mogućnosti i prostora pogotovo za zimske ili kišne dane. Kad sve sredite i ako sve ispadne dobro mjeri se ono na kraju. Znate onu reklamu " neke stvari su neprocjenjive, za sve drugo postoji ....."
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Osječaji su.... ali kad kasnije shvatiš da si se namučil a za pet godina korištenja imaš opet istu staru ragu koju je u međuvremenu opet trebalo popravljati....
Jedino ako stoji negde pa te opet srce boli kad ga vidiš kak prašina stoji na njemu.... ako ga pokriješ ne vidi se tvoj ponos, a stakleno zvono je skupo.

Po mojem se to ne isplati mada sam barem 10 takvih projekata u životu odradil sebi za dušu.
Ovaj tren sjedim kraj takva dva projekta i na jednom upravo radim, ako bude sreče danas ga palimo da vidimo kak starac zvuči...
O novcima bolje da se ne priča jer to košta previše.

Evo koja slika jednog od projekata.
Ima ih još od drugih pa ako hočeš stavim koju.
I onda..... a tek da ga danas vidiš.... ostalo je jedino sječanje kad pogledam slike svoje muke.





Muha svaka čast za ovo je stvarno trebalo puno volje novaca i truda ( i najviše živaca) traktor je jako lijepo uređen predpostavljam da je to onaj kaj je na youtubeu pali prvi put nakon generalke?
Iskreno mislim da se tak lepo uređen traktor niti ne isplati prodavat jer nemreš vratit ono uloženo a neko ima dobar stroj ko ga je kupil od tebe(ispravite me ako griješim).Složil bi se čak sa Zj-om da nabavna cijena mora biti niska pa da ga malo čovek pokrpa da more s njim delati ali tu se opet javljaju brojna pitanja i kombinacije kaj ak ti nekaj rikne itd itd..Evo konkretno zanima me dali ovaj traktor vrijedi ovih para + još preparacija vilica između 4i5 brzine kao što je navedeno u oglasu da ne radi? Traktor Zetor 6945
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Da je to "samo to" popravili bi i prodali ispravan traktor.
Mogla je ta vilica uletiti između nekih zupčanika i napravit lijep kuršlus...
 

Najnoviji postovi

Na vrh