• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja i remont "raskantanog" traktora

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Ma znam da,na licu mjesta se njabolje vidi šta je i u kakvom je stanju.Ali svidja mi se baš što ga je ovako uhvatila hrdja a to bi možda značilo da je više negdje stajao nego radio.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
182
Meni se sve čini da je on imao prenju kašiku i da je bio u đubru i osoci pa pohrđao. Nemora značiti da je puno radio al ga je zub vremena načeo vjerovatno mu garaža bila pad vedrim nebom. Možda je samo zapušten ali ti trgovci proračunaju ulaganje pa za toliko smanje cjenu. Ima na tom profilu još jedan 7245 u boljem stanju 16800 maraka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
I meni se čini da bi možda najviše bilo posla na izgledu,jer vidi se da nije imao garažu i ništa na limariji nije iskrivljeno,udubljeno ili polomljeno osim onog naprijed svijetla i onog malog stakla iza sica.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Traktor iz uvoza moš mislit kako je trgan i uništavan vidi se na njemu.
Niš bolja nije ni mehanika od izgleda.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Znači čim je ovako boja izblijedila odma ne valja ni mehanički.I po čemu vidiš da je trgan?Mi kad smo kupili prvog Ursusa nije imao ni jednu šajbu na kabini a i limarija je baš bila loša ali je zato imao motor, mjenjač, hidrauliku u perfektnom stanju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ima iznimaka, eto kao što je taj tvoj, ali kojem nije pažena vanjština često nije ni mehanika pažena...
Znam mnoge koji se vode onom "teraj dok ide..:"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Teško je to po vanjskom izgledu suditi. Videl sam svašta, traktora izvana praktički neoguljenih a radil sam generalku jer su ih vozači previše čuvali ( rad na leru) a isto tak sam videl razbitih traktora limarijski a srce i duša su im bili ko bombon.

Recimo ovih dana imamo priliku vidjeti u Markovoj temi kak si je on obnovil svog Ursusa. Baš sam danas uspoređival sliku početka radova i završnog izgleda. Ruku na srce taj traktor na slikama ne izgleda loše izvana na početku a znamo kaj sve je u njemu mjenjano zbog godina eksploatacije i jednostavno poderalo se s godinama.
Naravno da je sad ovakav ulickan izvana ljepši nego prije ali ovu usporedbu spominjem samo kao primjer da vanjština ne govori uvijek sve.

A rekel bi moj kolega Puknuti, lice picu prodaje....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kad bi ja doveo stroj do ovakvog stanja nemarnog ne i za niš bio.
Deri peri što vele da valja ne bi bio izubijan.
I iz uvoza taj se gadno na radio to ko kupi treba brdo para da dovede u radno stanje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Mali, ja se baš nešto i ne sječam da sam na forumu videl slike tvojih traktora. Sačuvanih, ne razbijanih, u top stanju..... u odnosu na neke druge.
Ajde ja te lepo prosim da staviš koju svojih traktora.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Znači čim je ovako boja izblijedila odma ne valja ni mehanički.I po čemu vidiš da je trgan?Mi kad smo kupili prvog Ursusa nije imao ni jednu šajbu na kabini a i limarija je baš bila loša ali je zato imao motor, mjenjač, hidrauliku u perfektnom stanju.


Izgled lupanje po njemu ne održavanje 2 plus 2 je 4.
Derali su ga dok ide vani je stajalo i rješe ga i to ti je tako jednostavno.
Pažen nije bio izradili su ga i to se vidi.
I cijena je prejaka kako izgleda 5000 eura vrijedi takav i to je previše za to stanje da se dovede u red
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Bio je na fejsu nudio se nedavno sređeni i upicanjeni 6945. Možda nije prodan. 63000 kuna je traženo. Ako vas zanima vidite samo ili vam mogu dati prodavačev broj pa provjerite.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Niti znam traktor niti znam gazdu niti imam kakve koristi od toga. Barem takve traktore nije problem isprobati i vidjeti šta je sa njima. Svaki malko bolji majstor ili vlasnik nekog zetora može ga dobro provjeriti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ma nisam ni ja mislio tak kak je najvjerojatnije zvučalo. Zato se za takve stvari vodi neutralni promatrač koji vidi ono šta kupac nevidi. 😂
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Drugo je farbano, a drugo je očuvano tvorničko izdanje takav se stroj kupuje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Kaj to znači kaj je farbano? Jen trošak manje.
Stari stroj u tvorničkom stanju teško je najti.
Ak se već hoće stari stroj dovesti u red, onda mora biti kupljen za bagatelu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,683
Nisam mislio na tog zetora nego općenito,čim je nešto farbano,šminkano,to je kamuflaža općeg stanja traktora jer puno ljudi pada na šminku pa od sjaja nove boje ne vidi bitne stvari.
Po toj tvojoj konstataciji ovo kaj su @MUHA i @Marko355i @ZJ, radili je kamuflaža općeg stanja i to treba zaobilaziti u širokom luku..
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Mislim da je mislio na švercere koji se bave prodajom traktora,jer ima ih dosta koji samo srede ofarbaju traktor a on mehanički nije nizašta
 

Najnoviji postovi

Na vrh