• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa 100 i nešto € je a fiskars koliko vidim 40-50€? neka srednja veličina?
I vidim da husq najbolje izgleda od njih onak na oko, ima i onu metalnu zaštitu za dršku dok stihl to nema
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
@mrga imam Hq S2800, podjednake smo visine osim što sam ja malo lakši, sjekira je odlična ali valjalo bi da je barem 10tak cm duža međutim navikne se, ja uglavnom cjepam metrice sa njom i super je, a jeftinija verzija je Gardena S2800, dečki tu kažu da dolaze iz iste tvornice pa ako je tak u kvalitet ne sumnjam
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
@mrga Sve su to odlične sjekire koliko sam ja pratio na youtube. ja koristim fiskars i jako zadovoljan. Stihl jedino ima drvenu dršku što s vremenom pukne pa treba zamijenit, dok recimo fiskars ima staklena vlakna koja su 20 puta čvršča od inox čelika i 5 puta od titanijuma, tako da nemoraš brinut dal će drška puknut😉, za tebe bi bila x27 jer ima dužu dršku pa je i zamah brži.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
X27 sam imal jučer u ruci od Fiskarsa, pristojno to izgleda i dobro leži i duga je drška.... no nema onu metalnu zaštitu za dršku na spoju drške i sjekire pa da nebi tu polomil jer drveni štilj uvijek tu uništim...

Ova gardena je OK ovak po slikama od kupljeneca. to je najveća / najteža gardena koja postoji?
 
Posljednje uređivanje:

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
X27 sam imal jučer u ruci od Fiskarsa, pristojno to izgleda i dobro leži i duga je drška.... no nema onu metalnu zaštitu za dršku na spoju drške i sjekire pa da nebi tu polomil jer drveni štilj uvijek tu uništim...
U tom slučaju dobiš novu od fiskarsa.. Ali nečeš moć polomiti 😉😉
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Onda je fiskars x27 najbolji izbor. ovo je ulijeva neko povjerenje da je vrijedno platiti 30€ više ili se ja varam? Da li je to najjača stihl? lakša je od Husqvarne i fiskarsa a ja imam samo debele mrcine. presiječem panjeve za lakši utovar i doma onda na sitnije sa cjepačem. ne mogu dizati promjere kotača 60-100 cm

1682408900646.png
 
Posljednje uređivanje:

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Moje mišljenje da je fiskars bolji od te stihl, nije da nije dobra, dobra je sigurno al oblik na fiskarsu mi nekako bolje drži vodu.. I imaš dulju dršku, veću brzinu zamaha automatski veću jačinu, garanciju 25g.
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Ako je stihl ukupne težine kak piše 1.95kg onda nije za teže poslove, nego za srednje.. A ako je glava te težine onda je ekvivalent x25, na X27 još dobiješ dulju dršku..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Iscj 16824161356208520976209546647662.jpg
Iscijepao sam oko 20 metara drva nemam nikakve dosad zamjerke neboji se kvrgavih drva
 
  • Like
Reactions: H&S

Forko

Novi član
Tu od
26 Velj 2022
Poruka
4
Fiskars X27 i točka. 25 godina garancije, lagana s obzirom na druge, a cijepa sve. I kvrge može razbiti s dobrom tehnikom. Isprobao razne sjekire, iscijepao masu drva i Fiskars X27 je vrh.
Nije za nabijanje s maljem po njoj ali nije ni za to namijenjena. Bitno je da ne ostaje u drvu, tj. ne zakajla se kod cijepanja. Iscijepao oko 150 metri drva s njom tak da znam kaj pričam.
Evo jedan moj stari video s Fiskars X27 u glavnoj ulozi:
Jel to fiskars xxl ,ona duzins rucke skoro 1 metar

Dal taj fiskars imasamo jednu težinu ili ih ima laksih i težih?
 

Najnoviji postovi

Na vrh