• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupoprodajni ugovor za poljoprivredno zemljište

VinkovicTomo

Novi član
Tu od
21 Srp 2014
Poruka
24
Pozdrav,

molio bih ako neko ima ugovor za kupoprodaju poljoprivrednog zemljista da mi posalje u PM ili stavi u temu da i drugima pomognemo...

Hvala umaprijed
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
pa ima tih ugovora u Narodnim novinama...i ostalim knjižarama za kupit...
jedino treba paziti da se vlasnički list dobro prepiše, sve što piše u njemu mora se napisati i u ugovoru....
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
I sve to lijepo ovjeriti kod javnog biljeznika,,,:icon_mrgreen:

evo primjer,,,

BRANIMIR-PETRANOVIĆ-UGOVOR-O-KUPNJI-ZEMLJIŠTA.jpg
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
70
Pozdrav...

Naime, kupio bih oranicu, katastarsku česticu XXXX, kojoj je vlasnik osoba A i osoba B u udjelu 1/2.
E sad, na internetskom pregledniku postoji samo posjedovni list za tu česticu, za ZK uložak piše da nije pronađena veza na ZK uložak za tu česticu.

Dosad nisam imao takvu situaciju, pa me zanima da li se na ugovor piše samo broj katastarske čestice bez ZK uloška? Ili...

Svaki savjet je dobrodošao.

Hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
uzmeš od katastra papire (isprintaš plan i e izvadak) i naći će je u gruntovni...vjerojatno samo nije usklađen broj u katastru i gruntovni, a pošto nema gruntovnog plana (nego samo katastarski) moraš fizički proći tamo i oni je moraju identificirati...
nebi bilo loše i da ti napismeno daju potvrdu da se radi o istoj čestici...


@iwanho, nebi je bio problem naći, ali ne podudara se broj s katastrom nego je vjerojatno vode pod nekim sasvim trećim brojem...kad bi znao taj broj, mogao bi i izvadak naći...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Još nisam doživel da se ista parcela vodi pod različitim brojevima, ali dopuštam da je i to kod nas moguće. No znalo mi se dogoditi da tražim na krivom mjestu (kriva glavna knjiga) i onda nema.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
398
Jel možeš locirati česticu na arkodu? Ako mozes onda imas broj čestice i vidis vlasnicki list. Jel treba posjedovni list pri kupovini zemlje? Meni nije trebalo.
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
70
@iwanho kod nas u Međimurju je to sasvim normalno da 1 parcela ima različit broj u gruntovnici i katastru.
@Perko s tim brojem iz arkoda vidim samo katastarsku česticu u katastru (posjedovni list), ali ne i vlasnički list (gruntovnica)...

Budem kroz koji dan otišel na gruntovnicu pa javim kaj sam rešil...
 

Prilozi

  • Polce.jpg
    Polce.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 17

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
398
Da nisi upiso krivo ime u glavnoj knjizi? Tj obicno ime sela gdje se parcela nalazi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nema kaj upisivat, imaš na katastar.hr automatski prepoznavanje čestica sa svim podatcima....
ako je nema, nema je zbog nečega što treba riješiti u gruntovni i usuglasiti sve prije ispunjavanja ugovora o kupoprodaji...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nije ti ta čestica jedina bez podataka iz gruntovne, praktično sve ove ispod nje su takvog statusa...ima neka kvaka, a kaj točno saznat ćeš samo u gruntovni...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
evo za primjer u toj kat. općini katastarska čestica broj 4681 ima u gruntovni broj 3302....
to je ta gungula, u gruntovni ti moraju izdati broj čestice koji ćeš zajedno s katastarskim brojem (znači oba broja) upisati u kupoprodajni ugovor...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Još nisam doživel da se ista parcela vodi pod različitim brojevima, ali dopuštam da je i to kod nas moguće. No znalo mi se dogoditi da tražim na krivom mjestu (kriva glavna knjiga) i onda nema.
To je kod nas normalna stvar...neuskladjeni brojevi starog i novog premjera...
 

Najnoviji postovi

Na vrh