• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina automobila za potrebe opg-a

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kako ide sa time?

Jel se priznaje trošak-amortizacija?
Pdv nije priznat ili?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
za osobni auto mislim da nema povrata pdv-a, a amortizacija se priznaje...samo pazi ako izlaziš iz pdv-a vrijednost automobila je ona po poreznoj upravi i ta vrijednost ide u dobit i plaća se pdv (iako ti je vozilo izamortizirano)...nekužim samo kako onda lizing kuće mogu prodati 5g staro vozilo za 10000 kn...

70% troškova se priznaje a 30% je dobit i obavezna evidencija kilometara i vatrogasni aparat + godišnji servis (znaći svake godine kupiš jedan od kile)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A kako ide sa troškom goriva za isti auto?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
70% računa ti se priznaje a 30% ide u dobit...mislim da isto i sa pdv-om 70% priznaje-30 ne

...sve ovo pod pretpostavkom da nije bilo nekih izmjena prošle godine...knjigovođa ti sve to zna...imaš i opciju da si za privatno vozilo pišeš najam po km za putovanje pa bi trebalo napraviti računicu isplativosti slučaj 1-2
...po meni je sve to jedna velika gnjavaža, pisati putne naloge pa izvještaj sa puta pa locco vožnja pa skupljati račune a porezna ti tak i tak priznaje samo 70% troška...neznam kako tvoja porezna gleda na kupovinu npr ulja / filtera za auto bez računa za njegovu zamjenu i slično...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ako ti je auto u sustavu,pises putne naloge i pravda ti se gorivo.Ako nemas auto u sustavu,zapisujes pocetak i kraj kilometara te ih pravdas sa racunima,koja ti naravno ulaze u trosak.Priznaju ti kilometar,2kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh