• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kutni reduktor malčera Zanon TML

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Ja bi ti preporučil lager komerc, ležaj trade ili set Bjelovar i SKF ležajeve. Ovaj današnji FAG je postal smeče....

Šajbice su se izdeformirale jer očito lageri nisu bili dovoljno u hrpu.
Treba staviti nove odgovarajuče debljine.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
U Lagercommercu imaju Koyo ležajeve, a imam u ponudi i SKF-ove? Koji su bolji? Šajbice bi trebali imati ovi što prodaju ležajeve? Malo bedasto pitanje: je li ima smisla staviti ove nove lagere zatvorene, pa da nemaju doticaj s uljem iz reduktora i poslijedično metalnom špenom koja nastaje iz zubčanika, ili da se sve kupa zajedno u ulju? Mi se čini da ovaj krajnji ležaj na pogonskoj osovini (odmah do semeringa kojeg sam vadio) dobiva najmanje ulja. A ionak na ruku kada ga vrtim mi se čini da najviše lupa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Koyo ležajevi su po mom iskustvu ok ležajevi.
Šajbice bi trebali držati, neznam, ja sam kupoval po dučanima koji su držali traktorske dijelove, ali bilo bi logički da bi ih trgovci ležajevima trebali imati u ponudi.
Zaštite bi ja izvadil pa nek se oni kupaju u ulju.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Što znači oznaka XA kod ležaja 32006 XA? Takav je bio unutar reduktora. Imaju u ponudi 32006 ležaj.

 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kupio nove ležajeve i šajbice kakve su bile debljine unutra od prije. E sad. Stavim ih kak su bile ili da nešto kemijam s njima? Mislim na broj koliko ih je bilo i položaj na osovini. Prije ležaja, poslije ležaja i tak? Kako uopće provjeriri je li sve ok kada ne vidim kako sjedaju zubčanci jedan na drugi kad stavim poklopac s pogonskom stranom u kučište reduktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Na tvom mjestu ja bi stavil kak je bilo. Zupčanici su takvi kakvi jesu i ako ih sknapiraš to sve skupa se bu zmlelo i podrobilo.
Kak provjeriti i poštelati zahvat zupčanika koji se ne vide jer su u kutiji nek ti neko stručniji pojasni ko zna kakav treba biti..... Ja nebi htel da si ti napraviš štetu.
 

jannickz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2024
Poruka
5
  1. Razlog zašto je manji ležaj od kardanske osovine koji ulazi u kučište reduktora napol gladak napol hrapav je taj što je hrapavi dio ležaja dizajniran za bolju prionost na osovini. To sprječava da se ležaj okreće na osovini, što bi moglo dovesti do oštećenja. Glatki dio ležaja služi za glatko klizanje po kućištu reduktora.
  2. Za nova ležaje 6006 i 6007, preporučuje se korištenje ležajeva renomiranih proizvođača, kao što su SKF, FAG, INA, NSK, Timken itd. Važno je da ležajevi budu pravilne dimenzije i klase točnosti.
  3. Valjkasti ležaji na pogonjenoj osovini se također preporučuje zamijeniti ako su stari i ako se osjeća bilo kakva hrapavost ili vibracija pri rotiranju. Čak i ako ne ronđaju jako, stari ležajevi mogu doprinijeti buci reduktora.
  4. Zupčanici na slikama izgledaju dobro, bez vidljivih oštećenja. Za precizniju procjenu stanja zupčanika, potrebno ih je detaljnije pregledati, idealno uz pomoć iskusnog mehaničara. Provjerite da nema oštećenja zuba, poput pukotina, ogrebotina ili prekomjernog trošenja.

Važno je da se ležajevi pravilno montiraju i podmažu. Upute za montažu i podmazivanje možete pronaći u specifikacijama vašeg reduktora. Redovito provjeravajte stanje ležajeva i zupčanika u reduktoru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jannickz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2024
Poruka
5
  1. Razlog zašto je manji ležaj od kardanske osovine koji ulazi u kučište reduktora napol gladak napol hrapav je taj što je hrapavi dio ležaja dizajniran za bolju prionost na osovini. To sprječava da se ležaj okreće na osovini, što bi moglo dovesti do oštećenja. Glatki dio ležaja služi za glatko klizanje po kućištu reduktora.
  2. Za nova ležaje 6006 i 6007, preporučuje se korištenje ležajeva renomiranih proizvođača, kao što su SKF, TBS, INA, NSK, Timken itd. Važno je da ležajevi budu pravilne dimenzije i klase točnosti.
  3. Valjkasti ležaji na pogonjenoj osovini se također preporučuje zamijeniti ako su stari i ako se osjeća bilo kakva hrapavost ili vibracija pri rotiranju. Čak i ako ne ronđaju jako, stari ležajevi mogu doprinijeti buci reduktora.
  4. Zupčanici na slikama izgledaju dobro, bez vidljivih oštećenja. Za precizniju procjenu stanja zupčanika, potrebno ih je detaljnije pregledati, idealno uz pomoć iskusnog mehaničara. Provjerite da nema oštećenja zuba, poput pukotina, ogrebotina ili prekomjernog trošenja. Ako trebate saznati više o ležajevima, možete posjetiti https://en.tradebearings.com/clist_177.html

Važno je da se ležajevi pravilno montiraju i podmažu. Upute za montažu i podmazivanje možete pronaći u specifikacijama vašeg reduktora. Redovito provjeravajte stanje ležajeva i zupčanika u reduktoru.
Hrapavi dio ležaja kardanske osovine koji ulazi u kućište reduktora namijenjen je boljoj prionost na osovini. To sprječava da se ležaj okreće na osovini, što bi moglo dovesti do oštećenja. Glatki dio ležaja služi za glatko klizanje po kućištu reduktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh