• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KVAR malčar gramip gs 55 k

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
kao što i naslov piše riječ je o malčeru 160 cm širine, jutros brat malčiro jednu njivu kukurize, i sve normalno, a kasnije na drugoj počeo se čut neugodan zvuk, kao da se okreče po željezu, i teže se okreče, zapinje nešto, stao s radom i došo doma, raskopali oklop i rukom probali vrtit, ide ali teže nego prije i čuje se taj neugodan zvuk, i mazalica za ležaj rotora na strani remenice je sva otpuštena, malčer je star 2 godine i ima oko 40 radnih sati. Jel neko mijenjal ležaje i kako se to uopče radi kad je sve zatvoreno
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam takav malcer (180cm) star 3 godine s cekicima i radi okej. U sezoni se obavezno podmazuje bar 2 puta dnevno i nema brige.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Malčer je u garancijji, kvar je u rotoru koji nije točno otokaren, inače ovo im je več 5. na malčer na kojem vrše popravak, a oko 20 ih je isporučeno s tom tvorničkom greškom, zato ako ko ima malčer napravljen prošle godine oko 11 mjeseca nek ga ne štedi, jer velika je vrerovatnost da odu ležajevi. Kvar je posljedica novih ležajeva koji su jači, širi valjkasti samoudesivi i pošto su širi rotor bi trebao biti nekoliko mm krači, a pošto je on duži špana ležajeve i oni onda zaribaju. Evo danas došli serviseri i skinuli rotor i ležajeve, i odnjeli nazat u tvornicu, vratit če ga sutra ili u ponedljejak, i stavit nove ležajeve.


 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jel to samo na odredjenim modelima ili na svima koji su napravljeni lani u 11. mj?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Samo oni s oznakom gs 55 k i gs 55, za ove ostale nije nista serviser rekal
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ris, jeli se to odnosi samo na malčere 160 cm dužine ili bez obzira na dužinu dok su sa oznakom gs 55 k ili gs 55?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Ima ih raznih sirina, jer su za mog rekli da je dobro sto je te sirine jer su ovaj tjedan vec popravljali sireg pa se dosta muce s rotorom jer ovaj na mom ima oko 100 kg i nije bilo problema za nosit, a sa vecim se dobro namuce
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ima ih raznih sirina, jer su za mog rekli da je dobro sto je te sirine jer su ovaj tjedan vec popravljali sireg pa se dosta muce s rotorom jer ovaj na mom ima oko 100 kg i nije bilo problema za nosit, a sa vecim se dobro namuce

Aha, dobro da znam, onda je i moj upitan.

Hvala
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Malcer je radio oko 25 sati a zadnji brojevi seriskog broja(112121-0065) ako si blizu 65 onda je upitno
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Malcer je radio oko 25 sati a zadnji brojevi seriskog broja(112121-0065) ako si blizu 65 onda je upitno

Hvala baš ću pogledati. A sunce mu nadam se da neću imati problema s njim. Zasad imam na njega samo riječi hvale, nadam se da će tako i ostati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Priča mi susjed koji radi u firmi kao strojar, a firma se bavi košnjom i održavanjem kanala, susretali su se s svakakvim malčerima, hobi i profi izrade.
Malčer br. 1 za njih je SEPPI i tu nema razgovora, 170-180 cm za traktor 100-120 ks i to je zakon za sve kaj oni rade.
Uzeli su nekoliko INO malčera za neke lakše poslove sa slabijim traktorima i relativno su zadovoljni, ali nije to to...
Za neku usporedbu sa SEPPI-jem spominju TEHNOS, za koji vele da je jedan od najboljih malčera za relativno povoljnu cijenu, em za njihov profesionalni, poljoprivredni i univerzalni malčerski program, to je što se tiće TEHNOSA.
Za naš GRAMIP, to vele da je toliko loše da ga jednostavno nesmiju imati u firmi jer bi se rasturio za jedan dan malčiranja s traktorom od 75 ks. Tako da ga izbjegavaju u širokom luku, uglavnom to je isključivo za hobi upotrebu.
Uzeli su sad nedavno ZANON malčere...i kako mi kaže nisu baš nešto prekvalitetni, ali tu su u rangu sa INO malčerom...

Bio sam s tim čovjekom na sajmu pa smo gledali MASCHIO i KUHN malčere, vrlo kvalitetno i robusno napravljeni, za poljoprivredne potrebe, vrh vrhova što se tiće malčera.
Čovjek je stariji i ima 30 godina iskustva u radu s malčerima i mogu slobodno reči da je isprobao svaki malčer koji postoji, od ovih za mljevenje kamena i drveča pa do ovih za kukuruzovinu i trave i sl. i po njegovim riječima bi neki poredak po kvaliteti bio ovakav za neke malčere koji su česti kod nas u kraju.
1. SEPPI
2. MASCHIO
3. KUHN
4. TEHNOS
5. INO
6. ZANON
7. GRAMIP
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Evo danas dasli serviseri i slozili malcer,potokarili rotor, promjenili lezajeve (21 310) i jos neke semeringe, nadam se da ce sad biti u redu.
 
Na vrh