• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvar volana...

Jasmin 1992

Novi član
Tu od
5 Kol 2020
Poruka
4
Pozdrav,molio bih za pomoć... Imam problem,radi se o traktoru Renault Ares 725 rz... Odjednom mi je prestao raditi volan,znaci ni lijevo ni desno neće... Majstor je promijenio cilindar volana,glavnu pumpu sa desne strane i sa lijeve malu pomoćnu pumpu... Kada smo promijenili ovu malu (nju smo zadnji mijenjali) onda je volan nekih sat vremena radio i opet je prestao... Orbitrek sam poslao na pregled i rekli su da valja...(pregledan u novocomercu) svi dijelovi su kupljeni original Claas kod Jerkovića... Molim ako netko zna šta bi još moglo biti... Hvala puno
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Prvo proverite pritisak ulja koje dolazi u orbitrol. Proverite filter ulja hidraulike.
 

Jasmin 1992

Novi član
Tu od
5 Kol 2020
Poruka
4
Prvo smo riješili cilindar i zatim je majstor izmjerio pritisak ulja na pumpi i pokazivao je nula...slao sam pumpu na pregled također su rekli ne valja...kupio sam novu i opet isto
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Izmerite pritisak na orbitrolu na dovodnoj cevi ulja. Ako nema montirajte T razvodnik i na njega zakačite manometar do 150 bara. Upalite traktor ( treba da je ugrejano hidraulično ulje ) i okrenite volan u jednu stranu do kraja i tako držite dok ne očitate pritisak. Tada ćete znati da li je pumpa uredu i ako ima prioritetni ventil da li radi ili ne.
 
Na vrh