• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labinprogres Flora 55

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Znaci stroj je stigao i je isproban, mnogo mi se sviga to sta ima kod tebe uljni filter zraka, kod meni je suvi, menjaju se uloske, bas jucer sam kupio:


Uploaded with ImageShack.us
I moracu da najdem neko kukiste od uljni filter i da prepravim jer uloska je 10 eura, a i bolje je ulje.
Zasto nisi izvadio onaj kotacic ispred freza, to samo smeta u frezanje, ali kada treba da je transportiras onda je odlicna stvar, i zasto si suzio freza, jel da manje mucis motor dok je novi:cry:
Sretno ti sa stroja i nek te dugo sluzi i zaradi bolji:partyman: neces zazaliti za izbor:finga:

Flora je sigurno puno bolji stroj od onih jeftinih s pužnim pogonom freze.

ZJ, bas jucer kada sam bio u servisu po filtera sam video jedan rastavjeni kultivator sa puzni reduktor freze (neznam koji je bio tip:scratch), i nekuzim zasto oni sa puzni reduktor ne valjaju???
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

moji bećari žena samo pozira,a ja se raspadam hehehe
da frezam s 50cm jer jedva da je tjedan dana starosti pa dok se malo ulaufa,a to sam frezao između božičnih jelki gdje je bila trava i dosta tvrda zemlja dok nisam u jednom tragu prošao,a kasnije je bila pjesma za frezanje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
...

ZJ, bas jucer kada sam bio u servisu po filtera sam video jedan rastavjeni kultivator sa puzni reduktor freze (neznam koji je bio tip:scratch), i nekuzim zasto oni sa puzni reduktor ne valjaju???

Pa baš zato jer je tvoj doma i radi, o onaj tamo rastavljen...
Pužni reduktor ima preveliki moment na motikama i preveliku brzinu vrtnje motora s druge strane. Jednostavno se brzo podere.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa baš zato jer je tvoj doma i radi, o onaj tamo rastavljen...
Pužni reduktor ima preveliki moment na motikama i preveliku brzinu vrtnje motora s druge strane. Jednostavno se brzo podere.

Crko je prenos ZJ, crko, ima sigurni 1000 radni sati dosad, mamicumu:madmana:, izgleda treba mi malo ozbilniji stroj...


Jel nekog rastavjao ovakav prenos na kultivator kao sto je kod mene,nesto preskace unutra,i u jedan trenutak zaglavi nesto i motor zeli da se ugasi, sve je povareno iz tvornica, video sam neki kultivatori imaju srafovi a kod mene je zavareno:madmana:, kad mi je kultivator najvise potreban onda kvar, ja sam mislio da brusim var i da kasnije napravim sa srafovi, jel nekog ima ideja ili ne?


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nisam to nikad otvaral, al pretpostavljam pošto je zavareno, treba izvaditi pogonsko vratilo u stranu, tu su ležajevi ispod ove kao kape sa svake strane i pretpostavljam da je sve učvršćeno nekim Segerom....kad to sve napraviš tada možeš odozgora izvuč lanac i lančanik iz toga zavarenog kućišta, na kraju krajeva vjerojatno je problem u lancu i lančaniku....makar malo me zbunjuje suzenje kućišta prema gore:scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kuciste je suzeno prema gore, tako je.
Kad ih maknem tih kape, nema nikakav seger, vide se samo semeringe.
Neznam dal da iscupam semeringe pa da vidim dali ima seger?
Koliko sam gledao, duri i da izvadim vratilo u strana necu moci da izvucem lanac iz kuciste sto i me plasi:madmana:
Videcu sutra sta ce da bude pa poslikam...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E da , došli su na naplatu noževi ogromnog promjera , bez oštrice bla,bla,bla itd.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hoćeš reči da je kučište skroz okolo zavareno....sranje, ako je tak....:madmana:
Makar vjerojatno nikad nitko nije zamislio da će netko sa tim strojićem napraviti 1000rs....
Semeringe ako budeš vadio, velika je šansa da ih uništiš....dobro, nisu niti neki trošak...
Baš razmišljam da ako se odlučiš sa brusilicom obrusiti skroz okolo, da prije napraviš rupe i stegneš vijcima, na taj način će ti sve biti točno pozicionirano i tada možeš ponovo sve točno zavariti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj misli jeffi kakva je to strašna preciznost dosjeda za ležaj u prešanim limenim poloicama .
Odbrusi ti , popravi i gas
danot ..1000 sati:madmana:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E da , došli su na naplatu noževi ogromnog promjera , bez oštrice bla,bla,bla itd.

Nekak više mislim da su RS problem, noževi su imali veči promjer, to stoji, ali je i zahvat bio puno manji...a kolko vidim, Danotova zemlja je dosta laka za obradu...:scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
E da , došli su na naplatu noževi ogromnog promjera , bez oštrice bla,bla,bla itd.
Ne bih rekao:scratch, a ostrice ima;)

Hoćeš reči da je kučište skroz okolo zavareno....sranje, ako je tak....:madmana:
...
Baš razmišljam da ako se odlučiš sa brusilicom obrusiti skroz okolo, da prije napraviš rupe i stegneš vijcima, na taj način će ti sve biti točno pozicionirano i tada možeš ponovo sve točno zavariti...
Tacno tako, sve okolo je zavareno.
U pravu si za rupe, prvo busim pa stegam viljcima.
Ali kad vec busim, zasto da opet zavarujem, pa da drugi put opet brusim, namazem povrsine silikona i stegnem viljcima kao neki drugi kultivatori:



Uploaded with ImageShack.us

. Kad izbiješ osovinu trebao bi ispasti zupčanik iz nje, postoji mogučnost da je svejedno na koju stranu izbijaš osovinu a možda i mora na određenu stranu, pa kad izbiješ osovinu ostat će lančanik i onda samo istakneš lanac s njega pa ćeš vidjet u čemu je problem, ako je lančanik oštećen lijepo flex i razrežeš kučište po varu, kupiš odgovarajuči lančanik i zavariš natrag i nema problema.
Budem prvo to proverio, da izvucem osovina, ali po svemu mi izgleda da necu dobiti nista stime
danot ..1000 sati:madmana:
Ima sigurno.
Kupjen je 2004, a znam da ima po tome sta sa TV napravim 120 do 150 radni sati godisnije, a kultivator koristim jos vise nego traktor.

Hvala svima za predlozima:partyman:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

Ne bih rekao:scratch, a ostrice ima;)


Tacno tako, sve okolo je zavareno.
U pravu si za rupe, prvo busim pa stegam viljcima.
Ali kad vec busim, zasto da opet zavarujem, pa da drugi put opet brusim, namazem povrsine silikona i stegnem viljcima kao neki drugi kultivatori:



Uploaded with ImageShack.us


Budem prvo to proverio, da izvucem osovina, ali po svemu mi izgleda da necu dobiti nista stime

Ima sigurno.
Kupjen je 2004, a znam da ima po tome sta sa TV napravim 120 do 150 radni sati godisnije, a kultivator koristim jos vise nego traktor.

Hvala svima za predlozima:partyman:



danote nemoj cicijat kupi novi hehehe
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ima vkupno 20 sarafa na kukiste, mislam da bude OK:scratch
Sarafe na zupcanicima sam stavio trenutno koliko da ih priberem, nema prostora kad zupcanikk stavim u kukiste,, zakacuvali bi.
Tvornicki je bilo zavareno pa zavario sam i ja.
I da, na lezajevima na pogonsko vratilo nema seger osiguraci, sve se to rastavja iz unutrasnja strana.
Temeljna boja danas ili sutra,sad imam puno za frezanje.
Pozdrav:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A ono 2 remena su dvije brzine? ..hihi
Jel bilo unutra ulja ili čega več?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
21yes, tako i sam radio, probusio sam zupcanike na 3 mjesta, stavio srafovi, priblizili se zupcanike, i nakon to sam odvijao jedan po jedan saraf i na rupa sam zavario, a i tvornicki je tako bio radeno.

puknuti, kak 2 brzine nisu 2 nego jedan remen je napred, a drugi je rikverc, (nemoj se smejati).
Ulja je bio unutra.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav
Dobio sam floru 55 s briggs motorom od 5.5ks.
Na frezi nema sajli ni ručica osim za gas. Vidi se na slici. Dali mi netko moze poslikati kako izgledaju rucke i sajle i gdje su spojene.
Hvala unaprijed
 

Prilozi

  • 20180517_154344.jpg
    20180517_154344.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 53
Na vrh