• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini 774-80 DT

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega majku mu, prokleti lopovi.
Nego si ti bio kući kad se to desilo, po danu il noći???
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kolega majku mu, prokleti lopovi.
Nego si ti bio kući kad se to desilo, po danu il noći???

Bio sam kuci, to se neka desilo kad sam bio u dobokom snu navecer :rolleyess::rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je onda definitivno netko ko poznaje svaki kutak tvog dvorišta i sam traktor...
Možda neki tvoj "dobar" prijatelj...

Uglavnom, nek crkne!!!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ajd da se tema malo pokerene.
Stric je sebi kupio skoro Lambordzinija 874-90 isti kao sto je 774-80 samo sto je ovaj 87KS. Inace se prije ovoga kleo u Zetora kao i mnogi :madmana: koji nisu probali pravi zapadni traktor, i nemoze se nahvaliti traktorm, kaze da mu Zetor nemoze ni politi na ruke.
I ja sam probao :mrgreen: i mogu reci da je ekstra.
Tako pregledan traktor u toj klasi jos nisam sreo, a takdoje sve ostalo je perfekt, zvuk i odziv motora su strasni, ide kao samo tako, snage koliko hoces. Mijenjac sa strane sto cini dodatni komfor i da dalje ne nabrajam. Stvarno super traktor :supz:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
jbg Zetor i ostali istočni su dobri dok ne probaš neki zapadni, isto ko ono Golf je super auto,ali kada sjedneš u Mercedes zaboraviš Golfa.
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
jbg Zetor i ostali zapadni su dobri dok ne probaš neki zapadni, isto ko ono Golf je super auto,ali kada sjedneš u Mercedes zaboraviš Golfa.

Upravo tako. Jedan covjek je rekao tetku kada je dosao da kod njega kupi Mercedes. Jesi li ikada imao mercedesa, ovaj kaze nisam. I ovaj mi je na to rekao da nepreporucuje da kupi, jer jednom kada sebi kupi Mercedesa nece htjeti nista drugo. I eno ga vozi Golfa 5 jer nije probao Mercedesa :p. Tako je i sa traktorima
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
tek sad vidim da sam napisao da je Zetor zapadni a mislio sam istočni.

Vidio sam, ali sam vec uvrstio kao lapsus ;)
Vjerovatno ti ostala misao na ovo zapadni traktori :mrgreen:
 

JohnyBoy

Novi član
Tu od
15 Ruj 2014
Poruka
14
Ovako imam Lamborghini 774-80 PowerSpeed GrandPrix ali problem je što traktor ne ide više od 26 Km/h ima mjenač 5 brzina a gledam malo ostale svi imaju iste getribe a brzi su dal ko zna kako skinut blokadu ili šta?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ima li prednje kočnice?
Nema nikakve blokade, već ima "kratki" diferencijal. Za ubrzat ga trebalo bi mijenjati osovine i tanjuraste zupčanike, a to se ne isplati.
 

JohnyBoy

Novi član
Tu od
15 Ruj 2014
Poruka
14
Imam prednje kočnice,traktor je 1997 i odličan je samo što je spor koliko bi stajali ti zupčanici?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako je uvežen iz francuske onda ima blokadu,od tamo ni jedan traktor nejde preko 30-35km/h svi imaju blokadu
 

JohnyBoy

Novi član
Tu od
15 Ruj 2014
Poruka
14
Da znam za njihovo ograničenje ali imao sam i New hollanda i imao je brzinu blokiranu u getribi imao distancu tako da ga ne možeš šaltati ali ovaj ima i 5. i nije brz tako da mislim da je problem u zupčanicima...:icon_hang:

2013-06-22 16.30.52.jpg
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
A sto ako je problem u manjim kotacima??
Barem na slici izgledaju dosta niski ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolega ima samu ex. 90 uvežen iz francuske ima velike kotače 34" u knjižici vozila iu papirima piše da ide 40 a ustvari ide nekih 32km/h ja mu mjerio sa df-om.
 

JohnyBoy

Novi član
Tu od
15 Ruj 2014
Poruka
14
Ja imam kotaće 30 i 24 i ide 26kmh da stavim 34 vjerovatno bi išao 35 ali onda mi je visok a ja se penjem po velikim brdima :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne mudruj, već je onak kak sam ti napisal i nema pomoći.

Ak hoćeš bržega, prodaj ovoga i kupi drugoga. Sve ostalo je neisplativo.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Zove se powerspeed a ne ide ni 30km/h ,nema logike :D
A cudno da Lamborghini pravi jako brza auta a najsporije traktore.
Danas vidjeh ovakav isti traktor,,po zvuku je perkins a na sajtu
citam da ugradzuju SDF motore..jel to imaju razne varijante ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Powerspeed znači da ima 2 ili 3-stupanjski powershift mjenjač.
Izlazna brzina zavisi od redukcije na diferencijalui ovisna je o tržištu (za Francusku je 30km/h). Generalno, ak nema lajtunge na prednju osovinu, nema ni kočnica, pa je getriba 30km/h.
Proizvodnja auta nema veze s proizvodnjom traktora. Samo im je isti isti osnivač i ime, i nikaj više.
SLH traktori imaju svoje motore (Adim Diesel, odnosno Same diesel). Perkinsa nema na SLH ni SDF traktorima, osim na voćarskim modelma koji su bili prodavani pod MF imenom.
Zrakom i vodom hlađeni motori se razlikuju po zvuku, kao i novije generacije od starijih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh