• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lamela MF238

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
pozz,otisla mi je lamela na mf,283. 88god dali je neko imo sa tim iskustva pa mi moze reci sta me ceka inace vozila je dok nije otpala,mozda je i korpa kvacila nastradala.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajde poslikaj lamelu,meni je otišla korpa na Ajheru od 72 ks prije nekih 3 godine,mislim to je isto bio mf motor,znam da se nova lamela platila iz Germany 1700kn a korpa 5300 ,ali bilo je i zamjenskih kod jednog trgovca blizu ZG ali htio sam origigi,provjeri dali paše od kojeg drugog modela,uglavno zamjenski dijelovi su bili samo za trečinu jeftiniji ,barem u mom slučaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
:icon_pray:
pozz,otisla mi je lamela na mf,283. 88god dali je neko imo sa tim iskustva pa mi moze reci sta me ceka inace vozila je dok nije otpala,mozda je i korpa kvacila nastradala.

Ako je srce čitavo nebi smjelo biti nikakvih problema, tj postoji mogučnost kojekakvih kombinacija.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
ajde poslikaj lamelu,meni je otišla korpa na Ajheru od 72 ks prije nekih 3 godine,mislim to je isto bio mf motor,znam da se nova lamela platila iz Germany 1700kn a korpa 5300 ,ali bilo je i zamjenskih kod jednog trgovca blizu ZG ali htio sam origigi,provjeri dali paše od kojeg drugog modela,uglavno zamjenski dijelovi su bili samo za trečinu jeftiniji ,barem u mom slučaju

ma traktor je sada kod majstora utorak ce ga rastavit pa ce se vidjet sta je,uglavnom ide keramicka lamela 1300kn. imam ja katalog od traktora pa znam koja ide imam kataloske brojeve.a ostalo cemo vidjet sta ce biti
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Beži od keramike čim dalje.
A zakaj??

Uskoro ču morat mjenjat lamelu na sličnom traktoru i neznam koja je nutra,al sam pitao za cijenu i trgovac mi je odma rekao da ima keramičku i običnu..I da keramička je 5 put skuplja od obične..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A zakaj??

Uskoro ču morat mjenjat lamelu na sličnom traktoru i neznam koja je nutra,al sam pitao za cijenu i trgovac mi je odma rekao da ima keramičku i običnu..I da keramička je 5 put skuplja od obične..

Kod obične ako je sreće promjeniš samo obloge a kod keramične obično ode cijeli kuplung :icon_hang:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod obične ako je sreće promjeniš samo obloge a kod keramične obično ode cijeli kuplung :icon_hang:

Pa keramicka trpi puno vece temperature i sporije se trosi,jedino kaj ona moze ostetit potisnu plocu,i naravno traje duplo duze.
Jedan covjek je stavil nedavno keramicku i veli da mu je ok nema nekih razlika ne proklizava u velikom opterecenju jedino kod laganog kretaoja je zeru grublja,njeznije krece s klasicnom.
Mada ni klasicne nisu kaj su nekad bile,materijal koji mjesaju mora radi zagadenja zadovoljavati nema azbesta vise i nekih primjesa kaj su opasne po zdravlje,pa se i brze trosi.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
to je istina ako vozis na keramicku do krajada ode jos svasta a to sam ja radio do zadnjeg dana a nikad nije proklizala ni malao,a radi se o duploj vuci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
to je istina ako vozis na keramicku do krajada ode jos svasta a to sam ja radio do zadnjeg dana a nikad nije proklizala ni malao,a radi se o duploj vuci

Da njoj ne smetaju velika opterecenja i temperature i ne klizi al druge stvari su te koje odu al zato kad nju mjenjas mjenjas sve pratece elemente i opet je mir dugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh