• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Ova za 592 je 75cm, a druge dvije su 50cm, te su za 572
 
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Al teške ko vrag 😅
Ako sam u toku ima si vodilice kojim je smanjivana težina otvorima u koje je dodavana plastika. Tih otvora je bilo podosta na vodilici.
Moje dalje mišljenje je da su razlike u kvaliteti vodilica mnogo manji faktor nego u faktoru operatera. Operater ako je čuva, pa recimo prati protok ulja ona ima podmazivanje dobro ako to ne prepozna ona se troši, a nerijetko i temparaturno pretrpi oštećenja. Ako stablo ulovi vrh vodilice u nekim slučajevima puca zvijezda ili dobije pukotinu i naknadno raspad, to je faktor operatera. Ravnomjerno trošenje kliznih površina ( lijeve i desne na jednoj strani) igra faktor pravilno izoštrenog lanca de ne reže kriv rez. Ako se forsira kriv rez dugotrajno to ostavlja posledice na vodilicu.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Da, imao sam od 50 i 60 cm, 50 sam dobio na pili a ovu drugu sam kupio, vodilice jesu dobre, lagane, sve stoji ali preskupe, Meni osobno, barem za sada ta sitna razlika u težini ne znači puno, a trajnost im nije toliko veća od običnih kolika je razlika u cijeni, većinom mi se vodilica istroši prije nego se raspadne zvijezda, ono što si prije rekao bio si u pravu, kada mi se raspala zvijezda na 105, malo mi je pobjegao rez i završilo je razlijetanjem zvijezde. Inače sasvim sam zadovoljan običnim husqvarna vodilicama. Da, također slažem se da puno ovisi o operateru na pili iako ima slučajeva i gdje je razlika u kvaliteti.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Da tako to stoji iz prostih činjenica, oko uslova korištenja.
Oko tih vodilica kad si ih pokazao pre koju godinu smo imali malo i nesuglasica oko kvalitete. Moj je stav bio da nije ništa posebno revolucionarno. Tad si tvrdio da te vodilice zbog specijalne plastike imaju manji otpor drveta. Naravno ja sam mašinac meni je to struka, tebi ne i tad sam pokušao dočarati da je vodilica u suštini nosač reznih oštrica. U tim našim debata me je jedan član koji je takođe mašinac (tvrdio i drugi ga hvalili kako je profesionalni majstor određene oblasti), a nevidim da je aktivan "prozvao" kako ja lupam gluposti, da pljujem po tuđem radu i da tuđe znanje i iskustvo omalovažavam.
Drago mi je da si napisao da za tolike razlike novca ne daje toliko kvaliteta.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Ja sam tada tvrdio da je ugodnije i lakše raditi sa takvom vodilicom, to kažem i sada, zbog plastičnih umetaka je lakša, rekao sam da lakše ide u drvo zato što je tanja od običnih, to mislim i sada, pretpostavio sam da možda ima veze i sa epoxy premazom pa sam i to napisao. Meni je tada u tim našim raspravama samo smetao tvoj stav, nisam, barem mislim, nikada napisao da govoriš gluposti ili nešto slično. Što se tiče same trajnosti tih vodilica (ako pod kvalitet spada trajnost) nisam mogao tvrditi ništa jer nisam ni mogao, tek sam ih bio nabavio.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Imam možebitni problem. Kineska pila, iskra. Lanac 33 zuba, korak 0.325, 1.5mm širina kanala vodilice. Vodilica je original, 40cm duga. Međutim, nude mi se samo vodilice 38 i 45cm. Bi li ova od 38cm odgovarala na taj lanac, ili je prekratka? Ima i 40cm, ali je širina kanala 1.6mm. Jel ta deseta problem?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Na 38cm husqvarna vodilicu ide 32 zuba lanac, na stihl ide 31,5 zuba, znači taj od 33 ti je dugačak. Inače ako baš hoćeš vodilicu 40cm a u ponudi je 1,6mm kupiš i lanac 1,6 i bez brige si
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Imam lance 33 zuba, dobio par komada u kompenzaciji, jedan nov. Narucio budem od trgo agencije, oni imaju takvu vodilicu kakva mi treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh