• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini 9880

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prava makina,čestitke na prinovi!!
Takva lampica je kod mene u DF-u za šperu. Pretpostavljam da ti je negdje masa krivo spojena ili neke žice se dodiruju,malo si to pogledaj. Jer nevjerujem da ti je špera uključena to bi skužio kad si ga vozio doma.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ispravio sam slike,da bude pravilno postavljene:!:

Kak funkcionira EHR na traktoru??

Onaj board computer kaj ima pored EHR dal je to ispravno?
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Hvala na ispravku ja sam samo uzeo onaj link za forume EHR za sad radi dobro malo me muci sto sam naviknut na rucicu pa mi ruka stalno bjezi pokraj sica a taj komp kolko ja znam ne radi nisam ni probao da ti za prav kazem
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Hvala na ispravku ja sam samo uzeo onaj link za forume EHR za sad radi dobro malo me muci sto sam naviknut na rucicu pa mi ruka stalno bjezi pokraj sica a taj komp kolko ja znam ne radi nisam ni probao da ti za prav kazem

Lampica je vjerojatno nešto oko difernecijala, može biti da fali ulja.

Turbo motor, 4cilindra, dosta snage i momenta za taj broj cilindara, zahvaljujući turbini. Težina u rangu sa 9006.

Motor Perkins, klasika, dug hod klipa (127mm) mali promjer (98mm). Po meni, zaostalo. Moderni motori razvijaju se sa kraćim hodom klipa a večim promjerom (recimo Deutz u to vrijeme ima 120mm hod klipa a promjer 100mm). Kraći hod klipa=manja srednja brzina klipa=veča trajnost motora. Duža klipnjača=veča težina na radnu površinu klipa=pojačana ovalnost cilindara=povečana potrošnja ulja.... i tako dalje i tako dalje. Nemoj zamjerit, volim se malo poigrat brojevima. naravno, to sve se ne dešava odmah, to je dugotrajan postupak habanja motora :)

Sretno s traktorom!
 
Posljednje uređivanje:

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
ma samo pisi nesmeta meni imao sam ja 9006 ali sam ga u sumi razj. jer je getriba preslaba i tako sam ga prodao nakon 1,5 god nadam se da ce landini biti dugotrajniji , ulja bi trebalo biti jer je stavljeno sve novo osim u motor to jos trebam promjenit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lampica je vjerojatno nešto oko difernecijala, može biti da fali ulja.

Lampica nema veze s uljem u diferencijalu, lampica samo i jedino označava upaljenu blokadu diferencijala.
Greška jedino može biti u kontaktnim spojevima pošto mu treperi kad je blokada diferencijala isključena!
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Ma bitno da je mehanički ispravan,i da on isključuje blokadu,lampica če se več riješit:p

ma dali je moguće da je uključen prednji pogon...?Ja na landiniju iman lampicu za prednji pogon
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Tako je :( landini je na prodaju.Prevelik mi je .....Ako tko prodaje torpeda 75 nek mi se javi u poruke
 
Posljednje uređivanje:

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Tako je :( landini je na prodaju nije se bas iskazao tako da ide na prodaju ali nebih ga htio prodati nikom s foruma ..... Pa nezelim ovdje oglas stavit, ako tko prodaje torpeda 75 nek mi se javi u poruke

Pa kaj je preslab, ipak je to 95 ks, ili?
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Nije preslab ima 100ks a hidraulika je popravljena bio je problem u ulju
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Lakše prodat traktor nego promjenit nick na forumu? :D

Samo ti uvati dobru 75icu sa Torpedo prednjim pogonom da je okretniji, i kad upregne, po gasu kolko daha ima.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
lijep traktor,nema sta :D
kolko para?

Ispravio sam slike,da bude pravilno postavljene:!:

Kak funkcionira EHR na traktoru??

Onaj board computer kaj ima pored EHR dal je to ispravno?

imam pitanje...cuo sam za taj ehr i na videjima na youtubeu di predstavljaju traktore pa me zanima sta je to i za sta sluzi
 
Na vrh