• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

landini mistral 50

crni21

Novi član
Tu od
22 Srp 2012
Poruka
5
pa koristim trenutacno noseni atomizer, jer nemam dovoljno mjesta za okretanje...inace sa univerzalom 445 špricam i na kraju reda moram u par manevara nekak izac van, zato trebam nesto manje...polozaj vinograda mi je dosta strmovit zato me zanima dal ga dize jer je landini dosta kratak za razliku od univerzala...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
evo mene zanjima, imam same dorado 66 nedavno kupljen, sad cekamo sa odplatom kredita pa da ga mozemo prodat i kupiti nesto manje, tipa landini mistral...:) zanima me samo dal ti dize traktor prilikom uspona sa atomizerom ili bilo kojim drugim prikljuckom...jer taj traktor ima svega 1600 kg :/

koliko si platio Dorado i koju opremu ima i dali si ima koje probleme sa njime???

Može i na PP
 

crni21

Novi član
Tu od
22 Srp 2012
Poruka
5
dorado 66 je kostao oko 31000 eura, od opreme klima, prednji utezi, zracni sic, radio CD, pomocno sjedalo...imam ga vec 4 godina i nikakvih problema sa njime, dok prijatelj ima dorada 86, 5 godina starog, problemi sa hidraulikom, klima ne radi, mjenjac blokira...tak da kak ko ima srece..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dorado 66 je kostao oko 31000 eura, od opreme klima, prednji utezi, zracni sic, radio CD, pomocno sjedalo...imam ga vec 4 godina i nikakvih problema sa njime, dok prijatelj ima dorada 86, 5 godina starog, problemi sa hidraulikom, klima ne radi, mjenjac blokira...tak da kak ko ima srece..


mislio sam da su puno bolji ti traktori iz SDF-grupacije, očito nisu....:(:(


PS: 31000 eur sa PDV-e om ili + PDV?
 

crni21

Novi član
Tu od
22 Srp 2012
Poruka
5
PDV u cijeni...svi su oni dobri, samo ih treba redovito odrzavat, a to moj prijatelj nije... :D
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
PDV u cijeni...svi su oni dobri, samo ih treba redovito odrzavat, a to moj prijatelj nije... :D

To je bila dobra cjena, ja sam dobio ponudu od Messi-a za dorado3 od 70ks (3 cilindrata turbo ) klima mjenjac 30-15 i 3 dvoradna izlaza hidraulike oko 31000 + PDV
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
sta nisu oni zastupnici za MF-a????

ORO je nekad imao i SAME, naš je kupljen kod njih.
Sad ORO ima samo MF, SAME je preuzeo MESSIS od njih ako se ne varam.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ORO je nekad imao i SAME, naš je kupljen kod njih.
Sad ORO ima samo MF, SAME je preuzeo MESSIS od njih ako se ne varam.

prije par mjeseci kad sam trazio ponude za novi traktor trazio sam i od Messia nazalost same je u odnosu na lamborginija bio skuplji za cjeli pdv vise manje ista oprema.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tema je malo zamrla pa da je ponovo pokrenemo. :icon_biggrin:
Vlasnici Mistrala ste zadovoljni s traktorom? Ima li netko onaj najslabiji Mistral 40?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Isti ko i ostali, samo manji motor. Yanmar je na njemu, i to mu je najbolja preporuka.
Braća su mu NH TCE40 i sad NH T3020.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Znam za jednog... radi desetke hektara vinograda i ide... ne zale se
Neznam jel kakve veze ima same solaris. Ako ima mogao bi ti vise reci
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Mistral i Solaris su slični, no to su dva različita traktora.

NH, napiši iskustvo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Imamo ga u obitelji i radi oko 10 ha vinograda. Ima nesto preko 1000 sati. Za mene kao zamjena tomi i fergusonu je super. Reverzor mu skoro dodje kao da je el. hidraulicni koliko je lagan i dostupan. Bez ikakvih musica i kvarova do sad.
Tesko mi je napisat dojmove posto vecinu provodim u velikim ratarskim traktorima ali o ovom mislim sve najbolje. Jedino je dosta bucan u kabini.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zahvaljujem.
Za motor znam da je dobar - Yanmar. Ali motor je samo jedan dio traktora koji se obično najmanje kvari.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zainteresirali ste me za ovaj mistral 50, izgleda mi kao mali traktor koji mi treba na domacinstvu!
Moze li Mistral 50 (s nekom opcijom guma) radit međuredne kultivacije (za redove 70cm-kakve radi 539)?
Kolika mu je podizna moc hidraulike?
Transportna brzina?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ono sve što radi IMT 539 bi trebal bez muke odraditi. Podizna sila na kraju poluga 1200 kg.
Za transportnu brzinu nemam točne podatke, ali prema pričanju oko 30 km/h.

Pokušavam usporediti Mistral 50 i Valpadanu 550. Jednaki motori, gotovo jednake dimenzije i težine.
Ima li netko saznanja o kvarovima i održavanju?
Za koji bi se odlučili ako bi morali birati između ova dva?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
mali ferga bolje vuče tanjuraču neg mistral 50, vidio na svoje oči
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel to zbog nešto manjih kotača (24" naspram 28") ili je do traktoriste?

Mistral vs Valpadana - nitko nema komentar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh