• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
20,325
Žalosno, no kad ne ide - ne ide.
I kak će dalje? Njemačka ili?

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
245
Imam ja posao, ovo mi je bio dodatni. Ispalio bih se da mi berač prije 2 godine nije otkinuo 4 prsta desne ruke. Ovako sada nigdje nisam dobrodošao. Usput da pitam: desna papuča kočnice kada je stisnem igra i udara(kao abs u auta samo puno jače) i onda uhvati i zakoči?šta bi moglo biti?? Landini 7550

• Like
Reactions: ZJ

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,439
Niho, mnogi su odustali prije tebe. Žalosno za reći, evo kod mene kad ja sve zbrojim, najbolje je da sve raste u šumi pa barem imam drva za ogrijev iako šume imamo stvarno puno... . Ja se recimo ubijam s malčiranjem površina, dosta imamo zemlje, žao mi je zapustiti, ali ovo... ovo s malčiranjem je samo trošak, gubitak vremena itd... , a nitko neće obrađivati, ni nema nekog većeg farmera u mojem kraju u zagorju.... nudim no svi odmahuju s glavom, a meni se ne isplati jer je sve kikiriki u odnosu na plaću na poslu...

Ja sam osobno izgubljen u svemu ovome... pa zar je moguće da su domaći proizvodi toliko neisplativi, nerentabilni, nekonkurentni... evo ti mehaniččki tretiraš kuruzu vidim... pa ta kuruza treba imat cijenu 4kn/kg jer nema herbicida... ali to nitko ne cijeni...

Sad sam malo spamal temu, sorry ekipa... e kad smo već na Landiniju, ja nikako da nađem ruke hidraulike za powerfarm 85, prošao sve švercere... e da... u Sloveniji je drukčija ponuda, vidio sam neke zanimljive oglase...

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
245
Ja sam prije 5 godina molio da mi prodaju pod zakup parcele sada dolaze i nude besplatno samo da ne zaraste. Da mi berač nije prije 2 godine otkinuo 4 prsta ispalio bih se iz BiH i dao bih o poruku da me ni u sanduk ne vraćaju, ovako trpi i radi.
Da si bliže ja bih ti skinuo sa svog prednju hidraulike, doduše kućne je izrade, ide preko izvoda kipe, a ja je nikada nisam upotrijebio...

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,439
Jedno brzo pitanje: da li paše prednji utovarivač sa konzolama od MCCormicka cx 85 na Landini powerfarm 85? Trebal bi pasati, ista su grupacija, šasije možda iste i konjaža ili možda nije?

E da, potencijalni prodavatelj mi je napisal da se dovod i opskrba s uljem spaja na neku kocku iza, a joystick se stavlja u kabinu preko kojeg ide upravljanje. no nije mi jasno gdje je ta kocka, kamo se to montira?

Unaprijed zahvaljujem

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,439
Znači nitko nezna niš? tu nema uopće nitko Landinija? bilo kakvog? nevezano za ovaj utovarivač i pitanje iz prethodnog posta, samo pitam za "braću po Landiniju"

aag14v

Aktivni član
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
535
Imamo Landini Rex 105 GT, postoji McCormick F105XL ti modeli su identični, razlika je u boji.
Valpadana ima slične modele, a i neki MF voćari su jako slični.

Za ovo što ti pitaš ne znam odgovor, ali je lako moguće da su to isti traktori jer su oba dvije marke u istoj ARGO grupaciji.

Ovo što ti pitaš je vjerojatno dodatni blok za hidraulični razvodnik.

Na vrh