• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️
  • Molim članove da na ovoj dole temi komuniciraju o pomoći postradalima od potresa na Banovini.
    Naglasak je na pomoći selskim gospodarstvima, jer njih se obično zaboravi u ovakvim tragedijama.
    LINK NA TEMU

Landini

Draško

Aktivni član
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
697
Imao istog takvog 4 godine, motor klasika mozes ulje motorno super 5, getriba transhidraol jd 50 jer ima mokre kocnice.
Inače solidan traktor, nije potrošač, okretan...
I čestitke na kupnji i nek te dugo i dobro služi

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
232
Prodao sam ga za 3800 eura. Trebali mi novci a zeznuo sam se. Sada mi ne odgovaraju freza i dvoredna pneumatska sijačica. Imt špartač ću kupiti još jedan dvoredni i sastaviti sa ovim mojim, to mi je najjeftinija varijanta. Još rolobalirka i u fulu sam sa priključcima. Hobi sam poljoprivrednik ali pratim tehnologiju obrade i ovaj forum.

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
232
Pozdrav. Landini 7550 se najednom počeo gušiti pri opterećenju. Majstor je čistio neke stvari i radio je jedno 50 minuta ok i onda opet isto. Sutra nosimo boš pumpu i dizne bošisti, traktor pali uredno, ne troši ulje i nema dima a ovo se pojavilo naglo. Ukoliko bude sa diznama i boš pumpom sve u redu, šta bi moglo još biti.

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
232
Majstor čistio danas... Jednostavno dodaj gas on ne reaguje na gas, pogotovo u višim brzinama,jednostavno se tuši..

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,029
Opet ga pogledajte.
Ja sam skoro pumpu nosio na popravak dok mi nisu rekli da provjerim mikrofilter,očistili ga i traktor "prodisao".
Svaki puta od prve upali,ali ako dodaješ gas,guši se,logično jer premalo goriva dobiva...
Možda ima smeća i u rezervaru pa štopa filtere....probaj direkt iz karnistera , tj zaobići rezervar...

Matija_E30

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
417
Gdje se nalazi taj mikrofilter? pretpostavljam na dolaznom crijevu goriva do boš pumpe. al da li je unutra u pumpi ili negdje na crijevu?

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,029
Tako je,na dolaznom crijevu goriva što ide od filtera u bosch pumpu,kad se odšarafi lajtung,ostane goriva u "posudici" i to sa krpom isušiti i vidi se mikrofilter.njega oprezno izvaditi,ili malim prstom ili nečim što nije oštro,da se ne ošteti.
Ako je mrvicu zaprljan radi probleme..uredno ga svakog proljeća očistim.

Matija_E30

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
417
Hvala. Sutra idem to na ihc pogledam, možda i mene to muči. 👍🔧🔧
kaj ak nema tog filtera, a trebal bi biti?
Ili ak je probušen?
Se to da nabaviti? Ili je onda najpametnije skinuti pumpu i nodit bošisti da ju počisti i poštela ponovno..

Posljednje uređivanje:

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,029
Neznam kak je na ihcu,ako ima,vjerovatno se može i nabaviti.
Kod mene je roto pumpa u pitanju,pa je tako kak sam napisao.

Najnoviji postovi

Na vrh