• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Imao istog takvog 4 godine, motor klasika mozes ulje motorno super 5, getriba transhidraol jd 50 jer ima mokre kocnice.
Inače solidan traktor, nije potrošač, okretan...
I čestitke na kupnji i nek te dugo i dobro služi
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Prodao sam ga za 3800 eura. Trebali mi novci a zeznuo sam se. Sada mi ne odgovaraju freza i dvoredna pneumatska sijačica. Imt špartač ću kupiti još jedan dvoredni i sastaviti sa ovim mojim, to mi je najjeftinija varijanta. Još rolobalirka i u fulu sam sa priključcima. Hobi sam poljoprivrednik ali pratim tehnologiju obrade i ovaj forum.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozdrav. Landini 7550 se najednom počeo gušiti pri opterećenju. Majstor je čistio neke stvari i radio je jedno 50 minuta ok i onda opet isto. Sutra nosimo boš pumpu i dizne bošisti, traktor pali uredno, ne troši ulje i nema dima a ovo se pojavilo naglo. Ukoliko bude sa diznama i boš pumpom sve u redu, šta bi moglo još biti.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Majstor čistio danas... Jednostavno dodaj gas on ne reaguje na gas, pogotovo u višim brzinama,jednostavno se tuši..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Opet ga pogledajte.
Ja sam skoro pumpu nosio na popravak dok mi nisu rekli da provjerim mikrofilter,očistili ga i traktor "prodisao".
Svaki puta od prve upali,ali ako dodaješ gas,guši se,logično jer premalo goriva dobiva...
Možda ima smeća i u rezervaru pa štopa filtere....probaj direkt iz karnistera , tj zaobići rezervar...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Gdje se nalazi taj mikrofilter? pretpostavljam na dolaznom crijevu goriva do boš pumpe. al da li je unutra u pumpi ili negdje na crijevu?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Tako je,na dolaznom crijevu goriva što ide od filtera u bosch pumpu,kad se odšarafi lajtung,ostane goriva u "posudici" i to sa krpom isušiti i vidi se mikrofilter.njega oprezno izvaditi,ili malim prstom ili nečim što nije oštro,da se ne ošteti.
Ako je mrvicu zaprljan radi probleme..uredno ga svakog proljeća očistim.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Hvala. Sutra idem to na ihc pogledam, možda i mene to muči. 👍🔧🔧
kaj ak nema tog filtera, a trebal bi biti?
Ili ak je probušen?
Se to da nabaviti? Ili je onda najpametnije skinuti pumpu i nodit bošisti da ju počisti i poštela ponovno..
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Neznam kak je na ihcu,ako ima,vjerovatno se može i nabaviti.
Kod mene je roto pumpa u pitanju,pa je tako kak sam napisao.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozdrav forumaši. Treba mi pomoć u vezi landinija 7550. Neko je nestručno popravljao i vario cijev koja pokreće servo pumpu za točkove sa remenice od alternator koja je spojena na radilicu I sada je to puklo i savilo osovinu na servo pumpi. Pumpa je radila normalno. Ima li neko rješenje ili mora nova pumpa.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Ovo je fotka od komšije sa traktora, i to je na njegovom riješeno prije par godina. Kod mene je savilo osovinu od pumpe, bila je neka tanja cijev, i uništilo kronere. Sada želim da to napravim kako treba.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Može li mi neko reći koliki treba da je protok pumpe za hidrauličnim volan. Majstor me zeza već 7 dana, riješili smo mehanički vezu međutim savijena je osovina na pumpi i mora ići nova. Moja je 9 cm kubnih protok, a oni imaju od 8 i 11 cm kubnih. Cijena je 620 KM(2500 kuna) što je zaista previše za pumpu,jer pumpa hidraulike ne košta toliko.
 

Prilozi

  • IMG_20210302_115252.jpg
    IMG_20210302_115252.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20210302_115234.jpg
    IMG_20210302_115234.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20210302_115245.jpg
    IMG_20210302_115245.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 7

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Vjerujem da ni 11cc ne bude previše,jer daje 5 litri više @2500o/min.
Ako je pumpa veća, volan bude bolje radil na niskoj brzini vrtnje.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
ZJ hvala. Da nije ove corone sjeo bih u auto i došao u HR po dijelove. Ovdje kod nas ubiše u pojam...
 
Na vrh