• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landsberg plugovi

  • Temu pokrenuo djelak
  • Datum prvog posta

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Re: Landzberg

ljudi jel neko zna di bi mogel kupit deflektore za landsberga 3+1 i ako se uopce mozeju montirat ili cu ih morat sam radit
Sve se može kupiti samo koliko ti original košta,ja imam i deflektore i pretplužnjake
na okretaču servo 2.Ako koga što zanima neka slobodno pita,
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Re: Landzberg

Ljudi imam jedno glupo pitanje kak da znam jer mi je plug steler ili nije gledao sam na njuskalu isti ko moj i piše 12-16 cola A meni je čovjek od kojeg sam ga kupil rekel da je 12 cola
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: Landzberg

a ti ima plug onu polugu s kojim ga možeš zamicati? ne mislim onu koja stoji u zrak s kojom mičeš zadnju stranu lijevo ili desno, nego zna sa strane biti poluga koja ide s nosača prema glavnoj gredi, onda se tamo kombinacijom rupa štela colaža, ili moguće šipka s navojem pa šrafanjem štelaš colažu (poput španera na rukama traktora) ... najbolje da poslikaš plug pa se odmah vidi dal se može kaj štelati
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Re: Landzberg

On ima iza kod nosača neki saraf sa dvije matice tak ima i ovaj steler 12-16,ibosilj daj pošalji mi svoj broj na pp pa ću ti poslat sliku da objavis jer me nekaj mob hebe nemogu gaspojiti sa kompom
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Landzberg

Moje je mišljenje da ovi plugovi koji imaju rupe za podešavanje širine i špindlu za podešavanje smjera pluga nisu u potpunosti riješeni za zazličita širine brazdi. Kad dobiješ neku željenu širinu, npr. 12 cola na 14 colnatom plugu, onda izgubiš pravilni smjer pluga. Smanjivanjem colaže lemeši i daske su u okomitijem položaju od originalne širine. Dakle plug uzima manje, ali je otpor vuče veći nego bi bio da je plug konstruiran za tu manju colažu. Čini mi se da pravi vario plugovi imaju okretne glave tak da plug ima isti smjer kod bilo koje širine brazde u području za koje je predviđen. Ali to košta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Re: Landzberg

Evo, to je to kaj je Željkokž kupil.
Ostalo bu on pojasnil jer ja sam za to tutlek, ja sam samo zamoljen da slike stavim.











 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Landzberg

Hvala Muhač na pomoči kupljen Landzerg 12/14 cola okretač isproban kod trgovca , danas sem registriral Zekana pa će ovih dana proba pluga .
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Re: Landzberg

Evo moj landsbreg 12 coli kupljen prošle zime i jako sam zadovoljan kako se lagano vuče i kako odlično zaorava.

20150710_063820.jpg
[/url]




host image[/IMG]


host image[/IMG]

20150710_063848.jpg
[/url]

[/IMG]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Seat vidim da lijepo farbaš Landa pa da i mojeg pofarbaš :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas isproban plug , prvi dojam plug se laganije vuče od IMT 12" lijepo zaorava kukurozovinu . Malo bilo podešavanja lijeve i desne visine , visine kopirnih kotača ,visine predplužnjaka nedostatak bolcna kaj zabravljuje položaj poderan dosjed oko 3 mm pa nekad ne uzubi nego uzubi kad plug krene , ostalih luftova nema . Traktor je bil Zetor 6945 .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Čestitke na kupnji! Znači,zadovoljan si? Slika nema?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Odlični zamjenski dijelovi za plugove,mi smo uzimali za rabewerka lemeše i odlični su.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Posljednje uređivanje od moderatora:

Darko Tanasic

Novi član
Tu od
21 Stu 2023
Poruka
1
Pozdrav da li neko zna kako se steluje landsberg plug obrtac prva brazda mi hvata manje i nece dobro da mi sastavlja oranje sa drugom stranom pluga i baca mi traktor u oranje
 

Najnoviji postovi

Na vrh