• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ležaj za traktorsku prikolicu

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Imam neku staru traktorsku prikolicu i nigdje ležaja za nju kupiti, jel netko izrađuje te ležajeve prema mjeri tj starom ležaju?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Dakle radi se o ležaju HM 89445 BOWER USA, ovaj zadnji broj 5 možda je 6, ne vidi se najbolje, treba mi unutarnji ležaj gdje fali jedan valjak i košuljica je u lošem stanju, vanjski ležaj je dobar, evo slike.

lezaj.jpg
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Probaju LAGER COMERCU ili LEŽAJ TRADE to su ti colovni ležajevi i trebaš imati i broj vanjske košuljice jer može bit da ih ima više.
Ležajevi na slici su obadva loša.
 
B

BAGERISTA

Guest
Gustavo kaže:
Dakle radi se o ležaju HM 89445 BOWER USA, ovaj zadnji broj 5 možda je 6, ne vidi se najbolje, treba mi unutarnji ležaj gdje fali jedan valjak i košuljica je u lošem stanju, vanjski ležaj je dobar, evo slike.

lezaj.jpg


Mijenjaj oba dva u konpletu,,,nijedan ležaj koji se vadi i opet montira nije dobar,,,,,može radit bez greške,ali u principu zamijena nebi škodila.... ;)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Našao sam nešto kod mene u prodavaonici, samo još da vidim jel košuljica odgovara, moja je 83 mm, al je ne mogu nikako van izbiti, jel ima netko ideju kako to izvesti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
lako brate da lakše biti nemože
samo uzmi elektro aparat i vari po košuljici sa unutrašnje strane , sprži jedno dvije elektrode jednu za drugom u krug i posle toga naglo ohladi vodom i košuljicu rukom izvadiš ;)
pojačaj struju aparata na maksimum
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Izvadio sam čekićem i izbijačem, al nema tog ležaja za kupit, vanjska mjera je 83, a standardne su 85 mm, unutarnja je 46, a standard je 45, al tu ću vidit da nema lufta, jedino rješenje čini se tokarenje :scratch
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Svaki katalog koji sam našel tvrdi da je unutarnja mjera za HM 89446 34.925 mm (1.3750 inch) :scratch

vanjska 76.200 mm (3.0000 inch ) :scratch :scratch :scratch
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Našao sam, 270 kuna košta, a obični 85-45 koji ne paše 70 kuna :?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
ma pretokari to na standardne mjere i boli te kita ;)
sutra kada ode opet 270 kuna , ode prikolica u propast , nije vrijedna živaca
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
savoris kaže:
ma pretokari to na standardne mjere i boli te kita ;)
sutra kada ode opet 270 kuna , ode prikolica u propast , nije vrijedna živaca

Kako da pretokarim osovinu, problem je vanjska i unutarnja mjera :?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
puknuti kaže:
savo tokari brusilicom (ako nejde na stroj) :mrgreen:
Glavčinu :shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh