• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ležišta za krave

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pozdrav svima.

Htio bih pomoć iskusnijih, pa da malo prokomentiramo.

Riječ je o vezanju krava grabnerovim lancem.
Koje dimenzije ležišta su najoptimalnije?
Planiram renovirati staju, riječ bi bila o 8 ležišta ako bi bila širina 110cm ili o 9 ležišta ako bi bila širina 100cm.
Da li bi bila širina od 100 cm dovoljna?
Kolika je duljina najoptimalnija? Da li bi 165cm bilo u redu?

Stavio bi gumu za podlogu. Kakve dimenzije gume trebaju biti? Koja debljina?
Da li bi guma od 150cm duljine odgovarala iako bi ležište bilo 165cm duljine, odnosno da li bi zadnje noge bile na gumi stalno?

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
100cm nije dovoljno mislim da je i 110 premalo, za duzinu također je knap 170cmm pogotovo ako su krave sim pasmine moras imat nagib na lezištu i guma nije najbolje rješenje
 
F

frediuncle

Guest
pada mi na pamet disklokacija sirišta, nadam se da nije to ali bi trebao što prije zovnuti veterinara da pregleda jer to neki veterinari uspješno riješe, ovi kod mene nažalost ne.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
110cm je dovoljna širina ai dužina od 165 je dovoljna jer ako su ležišta duža krava sere na ležište a ne u kanal i onda imaš zasrane krave koje je teško pripremiti za mužnju.Gume mogu biti 150 cm s tim da ih staviš tik do kanala a napred dokle ima.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pada mi na pamet disklokacija sirišta, nadam se da nije to ali bi trebao što prije zovnuti veterinara da pregleda jer to neki veterinari uspješno riješe, ovi kod mene nažalost ne.

Dislokacija sirišta? Zbog čega?
 

Najnoviji postovi

Na vrh