• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Licitacije

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Kak ne, a moreju ti ga i utjerati.
Ove dve zadnje u trcz-u su se auti pogledali a online je aukcija pa stiskaš dok hoćeš.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ma pitam čist onak, jedan kolega je uplatio za ovog Universala pa da će ići probat.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ne znam kak sad ide online al bil sam 2 put u trcz-u, i to ti je većinom već uigrana ekipa, nedavno sam sa kolegom i njegovim frendom koji se bavi autima komentirali baš neke likove. Znači od 140 ponuđenih stvari par likova diže za svaku ruku odnosno cijenu, i sad postavljao si pitanje jel si ti stvarno uplatil cca 250000kn jamčevine ili mlatiš bezveze.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kaže da bi išao do cca max 5000€ za taj traktor, tako da bi imao onda još 2000-2500€ da ga sredi.
E sad jel mu to pametno ili nije, ne znam. Ja osobno ne bi ulazio u to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Uh , skoro sam bio na jednoj licitaciji gdje sam se čudom iznenadio koliko je lopovluk napredovao.
Znači ima ekipa od 4-5 ljudi gdje se ništa ne može kupiti bez njihove ugradnje.
Ako misliš da licitiraš nešto oni idu sa *zakivanjem* cijene po sistemu njihov igrač ponudi cifru tik iznad tvoje a onda sledeći kaže neku besmisleno veliku ponudu , naravno tebi ne pada da dadneš toliko. E onda onaj sa najvećom ponudom odustane a pobjednik licitacije je onaj koji je dao tik iznad tebe.
Imaju još sistema koji su dovedeni skoro do savršenstva zavisno od pravila koja su određena licitacijom.

Uglavnom njihov cilj igre je da se svi zainteresovani animiraju prije licitacije da se ne nudi ništa i da njihov igrač sve pokupuje po početnoj cijeni , e posle toga ide *crna* licitacija u kafani. A razlika između početne i prodajne se dijeli na onoliko dijelova koliko ima zainteresovanih za taj artikal. Naravno svih njihovih 4-5 igrača je zainteresovano za sve.
Ono što se ne proda na toj crnoj licitaciji jednostavno otkažu i neće da idu dalje sa kupovinom nego odustaju.

Ovo je samo jedan mali dio onoga što sam vidio , dal je to ispravno ili ne , zakonito ili ne , nemam pojma , ali jednostavno nije moguće kupiti ništa bez njih.
Ljudi koji se htjeli uzeti stvar od 100e a koja po meni ne vrijedi ni tih 100e nisu mogli kupiti jer njihov igrač zakucava cijenu u 300e.
Veliki doprinos ovome je naš *šupalj* zakon koji nije apdejtovan paralelno sa ovim modernim vremenima.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Savo sve si dobro rekel.
Tak većinom funkcioniraju licitacije....ima di i mali čovjek dobro prođe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ali ako pažljivo pročitaš pravila licitacije postoji šansa da zaobiđeš ove igrače.
Ali na kraj krajeva i saradnja sa njima nije ništa toliko loše za korisnika , opet , dal je legalno ili ne to je neka druga priča.
Ali ako nešto vrijedi 100e i ti ga dobiješ za te novce , ili slične . Znači da je rezulat isti samo metode različite. Sa ostalim neka se bavi dorh ako za to ima potrebe , nije moja briga.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ako je full ispravan onda ok, ako traži neko veće ulaganje onda je puno
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Kako znati dali je ispravan kad ga ne možeš isprobati....
Imam informacije s jedne druge dražbe, di su traktori (konkretno stari IMT i Zetor) išli ma neviđeno po cijenama višim nego na Njuškalu za strojeve u ok stanju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh