• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lifam balirka- problem sa krupnim sijenom

M

Milan

Guest
Pozdrav trebam pomoć .imam problem sa balirkom internacijonalkom B 47 petljaći i kljunovi odrade sve kako treba ali desni nož mi ne odreže špagu odnosno špaga mi bude iznad noža tako da ju nož u biti fula .Stavio sam nove noževe i probo sam ih prebacivati sa jedne na drugu stanu ali se dešava isto .To mi se desilo samo odjedanputa .Unaprijed hvala.
ako su noževi u redu onda ti ne valja zahvatnik kanapa tj da li je potrošen pa ne donese špagu na visinu rezanja ili je lastin rep neispravan pa ide pre donošenja kanapa
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako se dobro sjecam noz na toj balirci je fiksan(nepokretan).Mislim da je kod tebe nesto pomjerilo (iskrivilo) nosac noza.Probaj taj nosac malo pribliziti drzacu spage.Noz mora biti tik uz drzac spage(pokretni dio).
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Pozdrav trebam pomoć .imam problem sa balirkom internacijonalkom B 47 petljaći i kljunovi odrade sve kako treba ali desni nož mi ne odreže špagu odnosno špaga mi bude iznad noža tako da ju nož u biti fula .Stavio sam nove noževe i probo sam ih prebacivati sa jedne na drugu stanu ali se dešava isto .To mi se desilo samo odjedanputa .Unaprijed hvala.
tebe ne muci noz nego sto ti drzac kanapa kada napravi krug ne ode dovoljno odnosno ranije zavrsi krug i ne odnese kanap pod noz dovoljno da ga ovaj odsece razloga su dva
potrosen zupcanik drzaca kanapa
potrosen spuzni zupcanik na drzacu
resenje
skini navari zupcanik
ili popusti matice kljuc 18 sto zatezu spuzic on je konusni i kucni ga dole da se oslobodi zatim pomeri drzac kanapa par mm UDESNO SVE STEGNI I ODSECACE
 
P

pecana

Guest
htje bi se zahvaliti gospodinu levaku problem je riješen od tada balirka je napravila 3000 komada bala bez greške hvala još jednom.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
molim lepo i drugi put i nemoj to gospodine to sam pre citao stalno ne jednom forumu samo jedan drugom gospodine i hteo sam da povracam svi smo mi ista muka obicni seljaci i ista nas muka muci
 

fabian.s

Novi član
Tu od
25 Svi 2020
Poruka
2
molim lepo i drugi put i nemoj to gospodine to sam pre citao stalno ne jednom forumu samo jedan drugom gospodine i hteo sam da povracam svi smo mi ista muka obicni seljaci i ista nas muka muci
Pozdrav postovani. Molim te ako mi mozes pomoci oko lifal balirke. Kad je meka detelina nece pa nece da radi lomi sigurnosni sraf na suvo ide ali kad kad nece da vrati igle do kraja i udari u kocnicu.Remontovao vezace, promenio sine na klip, nozevi novi, lezajevi na klip novi jos malo pa prodjo pola prese novo.
Sta bi moglo biti molim te iz iskustva?
 

veVerco

Novi član
Tu od
31 Srp 2022
Poruka
1
molim lepo i drugi put i nemoj to gospodine to sam pre citao stalno ne jednom forumu samo jedan drugom gospodine i hteo sam da povracam svi smo mi ista muka obicni seljaci i ista nas muka muci
Pozdrav druze imam problem sa velikom lifam presom Levu stranu mi veze bez greske desnu stranu nikako nece menjao sam puz sa osovinom i stavio nove nozice za odsecanje kvar na desnoj strani je navezak sa odsecenim krajem na pocetku bale a drugi kraj ravno odsecen dodavaci lepo nastelovani hvataju uza samu iglu igla nastelovana lize niz telo petljaca a gore prolazi niz sami drzac kanapa i izlazi igla 7 cm od drzaca ako moze neki savet hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh