• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lijepi pozdrav od Pierre

Pierre

Novi član
Tu od
2 Ruj 2011
Poruka
11
Bok dobri ljudi,

Zovem se Franck Tetart, rodio sam se 1970 u Francuskoj i vratio iz Francuske u Hrvatsku 2004. Moja familija i ja smo kupili jednu farmu blizu Bjelovara selimo se u nju slijedeći tjedan. Uskoro počinjemo sa uzgojom Shiitake gljivama, i hydroponijom uz pomoć jednog francuskog stručnjaka. Za sad imamo hektar zemlje ali to če se uskoro promjenit. Sadimo na ekološki način, melisu, čičoke, nočurak, uskoro pir, pa i malo kuruze, slijedeću godinu quinou i miscanthus giganteus.
To sve koristimo za naše potrebe i pošto imamo na friško otvoren OPG, nadamo se i za prodaju.
Živimo od kineske terapije (akupunktura, "kiropraktika" i masaže) koju sam naučio u Francuskoj. Nadjam se da nema previše greški u mome hrvatskome. Inače imam samo motokultivator mio f606 sa yanmar diesel motorom i svim mogučim prikljušcima. Tražim Tomo Vinkovića ali čemo o tome u prikladnoj sekciji foruma. Volim vas čitati i volim vašu slogu, puno ste nam pomogli, nadam se da ću vam to nekako vratiti.
Sutra sam na Sajmu u Gudovcu, pa možda se vidimo tamo (mob 098 995 99 44).
Lijepi pozdrav svima, a naročito Grofu
P.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro došal , tj. bolje se vrnul .
Sutra ne idi na sajam jer se otvara tek za tjedan dana ...možda uređuju , glancaju , krpaju ali otvoreno nije .
Ako su te nagovorili da daš lovu za tomo vinkoviča bolje se vrati natrag jer te budu ovdje prežvakali i ispljunuli .
Ne vjeruj previše narodu od kog si potekel ...ma kaj ja to pričam , uvjeri se sam ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša,,,,,,,,,:partyman::partyman:
Šta god kupiš,,,,dobro če služit,,,ako i ti njemu daš ča ga pripada....;)

Sretno u daljnjem poslu..:mrgreen:
 

Pierre

Novi član
Tu od
2 Ruj 2011
Poruka
11
hum...

Dobro došal , tj. bolje se vrnul .
Sutra ne idi na sajam jer se otvara tek za tjedan dana ...možda uređuju , glancaju , krpaju ali otvoreno nije .
Ako su te nagovorili da daš lovu za tomo vinkoviča bolje se vrati natrag jer te budu ovdje prežvakali i ispljunuli .
Ne vjeruj previše narodu od kod si potekel ...na kaj ja to pričam , uvjeri se sam ....


Da točno za sajam, bar mi piše na ogromnim plakatima, ja sam se sav zglancal, svi mi se doma sada smiju, dobro da sam otvorio forum prije odlaska.:madmana:

Pa super tak se organizirali budemo do slijedečeg petka 8)

Za TV sam u dvojbi jer mislim da mi ne treba jaki traktor a dedeki kojima popravljam stara iscrpljena tijela mi savjetuju imt 539 ili ursus 335 itd.

Dok susjedi kažu da ispod 60 ks nebu ništa. A ja polako promatram i učim, znači ti misliš da je TV loš izbor.
Lovu mi nebudu uzeli, nemam ništ i sada sam se zadužil za 20 god sa kućum... :rolleyes:
LP
P.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dok susjedi kažu da ispod 60 ks nebu ništa. A ja polako promatram i učim, znači ti misliš da je TV loš izbor.
Lovu mi nebudu uzeli, nemam ništ i sada sam se zadužil za 20 god sa kućum... :rolleyes:
LP
P.
Pronatranje je dobra taktika ..ali ponekad zajebe , ja sam promatral ov na kazetama za odrasle .ali ništ od toga . Životna škola je bolja i bolje se cijeni .

Daj malo predstavi te svoje majstorije u prstima ..ima nas i ovdje dosta sfrkanih .
Pusti one koji se zgražaju ..kad zaškripi budu mirni ko bubice .
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav , dobrodošao na forum , :supz: moram priznati da u današnje vrijeme kada svi bježe iz ove naše napaćene zemlje , stvarno je rijetkost za čuti da se netko vratio .... , stvarno za svaku pohvalu ...., želim ti puno uspijeha u svim tvojim aktivnostima , i nadam se da se nećeš jako razočarati , naravno bilo kakvu pomoć da trebaš samo se javi , svi ti stojimo na raspolaganju .
Što se tiče tvoga pravopisa , i gramatike ( hrvatskoga ) bolji je nego od nekih od nas . :prayer:
Pozdrav još jednom i samo naprijed :partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pozdrav i dobro došao
želim ti svu sreću u poslu koji misliš raditi a ono što misliš napraviti i kupiti dobro sve provjeri jer ljudi znaju biti svakakvi i prevrtljivi
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću - GENERACIJO moja!!!., dobro nam došal!, čitamo se ...

., nadam se našem vidjenju na velesajmu u Gudovcu!., dobra ekipa ovoga našeg foruma trebala bi se nać tamo oko 12.00 sati, SUBOTA, na štandu zelenka PRIMA - nekadašnji YU-gigant mali traktora "tomo vinković"., ako se već spremaš na velesajam!!!., evo, ja preporučavam SUBOTU!!! ...
., ča se tiče tvog pisma i poznavanja Hrvatske gramatike!., pa svi odreda smo tote negdi., /... a dobro je napisal moj prijatelj i naš forumaš-moderator Žuti!; ... bolji je negoli neki od nas sami.-/., evo recimo ko JA!., divanim LIČKI a pomalo se služim i sa HRVATSKIM!!!...
., ko i svim odreda!., tako i meni!., biće nam i biće mi ČAST i zadovoljstvo ako moremo bilo kako pomoć!., pa makar to bil i dobar BOŽJI! BLAGOSLOV!!!., za početak!.-

., aj Bog!, čitamo se ., nadam se!, vidimo se !!! ...

., p.s., preporučavam odma za početak bavljenja sa poljoprivredom nekakov traktorić od 200 konja., bitno da ima klimu i to je to., delaš sa njim bez problema., a dobiš uz svu dodatnu opremu i daljinski., pa imaš satelitsku navigaciju!., ..., OPROSTI!, moral sam vo nakalemit - napisat, ŠALAAAA!., ...
 
Posljednje uređivanje:

Pierre

Novi član
Tu od
2 Ruj 2011
Poruka
11
gudovac rendez-vous

Joj Grofe, radim ti ja u subotu, i to od 12h00 u Koprivnici, jedino mogu doći rano ujutro i zbrisati oko 10h30. Meni je naj praktičnije u petak zasad prije nego otvorimo u Zagrebu ovaj mjesec. A mogu i u nedelju ako se dogovorimo. Uglavnom, dobri ljudi, nemojte ništa mjenjat, imaćemo drugu priliku.
Bio sam ovu godinu i u Novom Sadu, bilo je super. Ako želite slijedeći put se možemo dogovoriti za takve događaje jer imam minibus (9 mjesta) pa nas bi manje koštalo ako se pametno ruta napravi.
LP
P.
PS hvala na lijepim riječima, srcu su mi melem u ovim teškim vremenima
 

Pierre

Novi član
Tu od
2 Ruj 2011
Poruka
11
Epp

Pronatranje je dobra taktika ..ali ponekad zajebe , ja sam promatral ov na kazetama za odrasle .ali ništ od toga . Životna škola je bolja i bolje se cijeni .

Daj malo predstavi te svoje majstorije u prstima ..ima nas i ovdje dosta sfrkanih .
Pusti one koji se zgražaju ..kad zaškripi budu mirni ko bubice .

Da, slažem se da životna škola rješava često neke dvojbe i strahove.


Šta se tiče moje majstorije u stvari se radi o kineskoj medicini, završio sam "opću kinesku medicinu" tako da to pokriva isto što i zapadna opća medicina ali uz to idu i zahvati ipostupak slični osteopatiji ili kak tu kažete "kiropraktici", i naravno uz to idu i specifične masaže sa pritiscima na akupunkturne točke i fantastični preparati koje nesmijem uvoziti u hrvatsku, a pošto nikad neću biti pristaša "plavih koverti" onda strpljivo čekam Europu.
Inače ljudi dolaze i za probleme i bolove zglobova, depresije, migrene, hiperaktivna djeca, ginekološki problemi, organski poremečaji, diabetis, tlak (visok ili nizak), ustvari prvo se prolazi kroz ono što smo na hrvatskom nazvali "energetski bilan" što je u stvari pregled da se ustanovi stanje prema pravilima te stare medicine. Tu ti je važan pregled jezika i pulsa na određeni način.
Imamo sada preko dvije tisuće upisanih u četiri županije ali puni njih liječimo ili besplatno ili uz neke, kak se tu veli, kompenzacije. Zato idem na soluciju da sam uzgajam jer prije budem uspjel uzgojiti Ginseng u hrvatskoj (ako vas zanimaju flanci ili sjeme, uskoro ću ih naručiti) nego ga pošteno uvesti, probao sa m već neke proizvode i stvari su bile strašne ali nema veze, sve se to mjenja.
Ne bi htio da ovo ispadne neki pokušaj reklame za nas, u stvari isto smo ko svi, pretrpani poslom i bez novaca :scratch, ali u našem slučaju sretni jer korisni, sad sam se čuo sa Grofom (bilo mi je iskreno drago i uljepšali ste mi dan) i slažemo se da je u Hrvatskoj lijepo i da može biti ljepše, fućkaš lovu, treba manje trošiti a ne više zaraditi, to ću vam dokazati, radimo na tome da budemo čim više samoodrživi (tak se to kaže?) pa da možemo smanjiti cijene i povečati broj bezplatnih tretmana. Sloga i ljubav su rješenje a ne utopija, vraćamo se u vremena gdje će "pleme" (familija i bilo kojgot drugi oblik) više značiti nego politička uverenja ili novac, na zapadu to već znaju i uče se to kroz bolna iskustva bila ona ekonomska ili društvena a da ne govorim o kriminalu. Lijepu nam je tu samo moramo pomoći, makar malo, jedni drugima, a da bi bio sarkastičan napisao bi da to neče biti teško u zemlji gdje ima toliko kršćani :) ili je samo to bilo za statistiku?
Bez obzira na sve, obožavamo raditi na nivi i isprobavati uzgoj nekih starih sorti ili korisnih stranih sorti, pa mislim da čemo vas puno gnjaviti sa tehničkim pitanjima.
Predlažem da ubuduće odgovaram preko privat mail-a za moj prvi posao (onaj u alternativnoj terapiji) da ne ispadne EPP.

Mir i sreća za sve nas dečki i cure (ima li uopće curi u tom forumu?)
P.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
(ima li uopće curi u tom forumu?)
ti bi se ženio ,a?
Ne brini za EPP ..svi to ovdje radimo... pa čak i google gotovo đebe :mrgreen:
ovo drugo neču kometirati radi sukoba interesa ..ja bez love ne znam i ne mogu živjeti osim kad bi se ovga časa mogao teleportirati na himalaju pa među hindusima tražiti mir .
Govoriti da novac nije važan a imatu pun " boravak" ljepih stvari je pomalo licemjerno ...pa bježim od takvih .
treba manje trošiti a ne više zaraditi
Ako stvarno vjeruješ u ovu rečenicu želim ti svu sreču ...naš je narod okusio svega "zapadnoga" i sad mu je veliki kamen oko vrata ..izlaza gotovo nema ma kako optimistično gledali ..tu ni akupumktura ne pomaže :lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pierre

Novi član
Tu od
2 Ruj 2011
Poruka
11
Slažem se, puknuti da je licemjerno jedno govoriti a drugo živjeti. U 7 godina kako sam tu, nisam našao niti jednog "duhovnjaka" sa kojim se družit. Svi su super dok me ne upoznaju realno i onda se stvari rasjasne, moj boravak je prazan, samo knjige i kut za trening, spavamo na strunjači i tankim madracom ili deki, imam tehnologiju doma ali ona služi mene, ne ja nju. Nema televizije već preko 20 godina, sve nađem na webu ako, dok i kad hoću ili mi treba što se tiće news za koje ti i ja znamo da su "pročišćene".
U stvari smo dosta realni jer ako se brinemo o našem zdravlju i težimo profilaksiji i neki, makar maloj, samoodržljivosti to je zato što po svakodnevnim pričama pacijenti znam da trebam sve napravit da ne dođem u ruke ljudih u bijelom. Za to ne glumim noja nego probam spriječit a ne lječit. Zasad nam dobro ide ali ne mislim biti vječno mlad i zdrav...
Isto je tak i za ostalo, sve radim samo da si pojednostavim život a da ne trujem sebe i druge. Na kraju od kada pazim na druge, oni sve više paze na mene. Logično ali sporo to ide iz gledališta jedne osobe jer naši životi su kratki pa ne vidimo pomak, samo povijest vidi to.
No u potpunosti djelim tvoj skepticizam jer tu sam okruženi sa "profesorima" joge koji pušiju 15 cigareti na dan i piju velike količine alkohola, navečer poslije meditacije. Poznam ženu koje ima puno učenika u jogi a pije po 12 do 16 kavi nadan i dva red bula !!?? Da ne govorim o novcu koliko puta čujem ovu glupu licemjernu rečenicu : "Ma mora biti skupo, inače ti ljudi to ne cijene" ili onu drugu, užasno manipulativnu : "novac je isto energija, treba cirkulirati". Da cirkulirati samo u njihov džep.
Svi su oni se motali okolo nas ali odustali jer nema nižta za uzeti, nemam ništa a naša naj jača tehnika je tražiti prazninu:lol: Znaš meni ti je sve postalo jednostavno i slažem se da ljudi nisu skužili zapad zato jer gledaju stvari a ne ljude. Naprimjer svi bi htjeli njemački prosperitet bez njemačke discipline jer nečeju odustati od svoga života "ala slavenski", i to poštujem zato jer taj paradoks če možda dovesti do nove vizije i novog načina rješavanja nekih zapadnih problema koje oni više neznaju kako riješiti.
Uglavnom, Puknuti, moj cyber ami, ja ti svemanje vjerujem u bilo šta i koga, tražim svoj put u ovoj životnoj džungli sa mačetom svog znaja i zaoštrenog duha a to mi je full time job, vjeruj mi.
Tu sam isto jer mise vidi ta sloga koju imate i to dolazi jer relativna anonimnost interneta, zajedničke tehničke teme, sloboda da si prisutan ili ne, itd, su toliko razloga da nas navode da dijelimo tu nešto što nebi drugdje i to, kako vidim, bez ozira na godine, socijnu stratu ili koju glupu stranku. Samo dečki i cure (oženjen sam, i to "jako") koji djele nešto što zahtijeva ipak truda, posla, vremena, znanja i ljubavi. Ništa više ali sada u ovim vremenima i na ovim prostorima to ispadne već jako puno.
Hajde idem nešto raditi,:heart:
P
 
B

bosniahos

Guest
-

Dobrodošal i svaka ćast Francuzi su pravi ljudi znam neke koji su bili u Lici i Bosanskoj Posavini sa nama u onim vremenima svaka im ćast.Nadam se da te neće pojest naš sistem <of dowv<i da ćeš moći opstati u svom poslu.Sve najbolje
 

Pierre

Novi član
Tu od
2 Ruj 2011
Poruka
11
Hvala na dobrodošlici, brat i ja smo bili sa hrvatskim narodom (našim narodom ustvari) 1991. Brat je izabrao HOS postrojbe i čak čuvao Paragu pri kraju, pa onda u Kumrovcu pod zapovedništvom bivših francuskih legionara i prošao puno bojišta od Novske do Dubrovnika, kroz Tomislavgrad i druge, završio u Tigrovima i poslije rata vratio se u Francusku gdje radi u miru sa svojom djecom skromni posao. Nikada nije htio novac od Hrvatske kao branitelj jer smatra da može živjeti od svoga rada ko radnik u tvornici i pomagati rekonstrukticije svoje druge domovine tako da joj ne uzima novac kroz penziju dok god može sam hranit svoju familiju a k tome živi u Francuskoj pa ne bi bilo fer trošiti taj novac u inozemstvu. To je njegov stav i sve duže sam tu, sve više ga poštujem.
Ne djelim njegova predelenja za ekstremnu desnicu ali 1991 i slijedeće godine nisam vidio nikakve masakre, svi znamo tko gdje i kada. Otom potom kako se tu kaže u Hrvatskoj...
Uglavnom bio sam uz vas onda i biću i sada na drugi način, vjerujem u Hrvatsku ko ideal, malo sam više oprezan sa hrvatima koji su još malo previše teenegeri za moj okus ali ćemo dozreleti, treba vremena.
Pozdrav tebi prijatelju, možda nam se jedan dan puti sretnu.
Pierre
 
G

GROF

Guest
., fala TI prijatelju za dobro društvo!

gudovec2011jesen001.jpg

gudovec2011jesen002.jpg

gudovec2011jesen003.jpg

gudovec2011jesen004.jpg

gudovec2011jesen005.jpg

gudovec2011jesen006.jpg
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Uglavnom bio sam uz vas onda i biću i sada na drugi način, vjerujem u Hrvatsku ko ideal, malo sam više oprezan sa hrvatima koji su još malo previše teenegeri za moj okus ali ćemo dozreleti, treba vremena.
Pozdrav tebi prijatelju, možda nam se jedan dan puti sretnu.
Pierre[/QUOTE]


Pozdrav Pierre, dobro došao, svaka čast na pozitivi, toga nikad dosta, a i na životnoj filozofiji, a i za EKO proizvodnju. Da nas je više takvih ovaj proces DOZREVANJA u Hrvata kraće bi trajao. Spreman sam osobno financijski poduprijeti preobrazbu hrvatskih političara na: "treba manje trošiti a ne više zaraditi".
Ako zatrebaš kakvu pomoć u svezi uzgoja shiitake moj šogor (ženin brat), bavi se uzgojem istih u Subotici (mogu Vas povezat ako zatrebadne kakav savjet ili pomoć).
Živio
 
Na vrh