• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ljudi pomozite,šta da kupim?????

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pozdrav! trebao bih malu pomoć pri kupnji traktora..... imam nekih 1-1,5ha zemlje te mi je dosadilo plaćati susjedu obrađivanje zemlje pa sam odlučio uzeti stvari u svoje ruke.... e sad, u zadnje vrijeme se dosta informiram oko traktora i čini mi se da najmanje pritužbi ima na Zetora, što mi je jako drago jer mi se sviđa ta marka... ja bih nešto sa nekih 50-60ks do 7000€,naravno polovno... osobno mi se sviđaju tipovi 5911 i 6211 ali ako netko ima što drugo za preporučiti neka se slobodno izjasni..... :D :D :D hvala!!!
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Za tolko zemlje mislim da je bolje i dalje plaćati! Možda zvuči malo zločesto ali si bez brige i pameti! Nemaš troška traktora, goriva, servisa, registracije, popravaka i mirno spavaš. Ako se svejedno odlučiš kupiti traktor moraš kupiti i osnovne priključke ili ih posuđivati što je isto opasno jer obično nešto pukne ,a nije tvoje. Da kupiš nekog IMT-a ili Zetora trebaš 30 - 40000 kuna. Ako gledaš da svake godine platiš nekom 2000-3000 kn za obradu možeš cca 15 godina plačati bez brige! Ne znam vidi sam, možda sam te zbunio ali ja ne bi kupovao traktor, ustvari sve ovisi o tome što radiš i čime se misliš baviti!!! :) :) :) :) :)
 
B

Bobo

Guest
Ako vec imas 1.5ha zemlje, i 7 000€na raspolaganju za polovan traktor, pronadji si dobar IMT 539 i uz njega mozes birati prikljucke koje trebas/zelis...

Traktor je vrlo jednostavan za koristenje i odrzavanje a i u slucaju kvara djelovi su vrlo jeftini i ima ih na svakom cosku. nabavna cjena dobrog IMT 539 bi bila oko 3000€, a znaci da je traktor super uredan s malo radnihi sati.

Ali ako mislis ostati na tih 1.5ha zemlje, bolje to daj u zakup susjedu i nemas vise brige nak sam sebi radi, jer od tih 1.5ha sumnjam da imas neke velike zarade kad sve placas. A kad bi svoj traktor i prikljucke imao, na 1.5ha se ne mogu troskovi nabave strojeva vratiti slijedecih 20 godina. Dok gorivo kupis, dok ga registriras, pa rasjeces vanjsku gumu na neki panj, tu i tamo koji kvar, pa dok majstora nadjes i platis, dok ga registriras... Milijun troskova koje 1.5ha zemlje ne moze pokriti, osim ako ne planiras tu imati duhan... Druge jednogodisnje kulture ti ne mogu vratiti ulaganje pa da se na glavu nasadis a jos moras raditi... a u duhanu crnciti dobar dio ljeta za traktor koji nisi morao kupovati...

Svakako razmisli prije kupovine bilo cega...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
slažem se s Bobom ako već hoćeš traktor za toliko zemlje onda IMT 539 za toliko novaca kupiš dobrog i dosta strojeva naravno polovni :scratch :scratch :scratch ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
znam i sam sam tak napravil.
evo koliko je mene došlo traktor i priključci.
imt 533-1900€ + 100€ reparacija anlasera ništa za sad drugo nije trebalo napravljena generalka prije 400h.
tanjurače 20 diskova-3000kn
plug 2x10 cola-100€
rastepač-100e
sijača 4 reda olt-150€
kultivator 2 reda -250€
šprica 200l- 3000kn komplet reparirana
gumenjak-200€.
i još sitnica nekih.cca sve skupa 4000€.
i ja sam planiral 2rali radit
sad sam na 6rali dali mi tu neki susjedi da radim da ne raste šikara.
sam kaj ja ne živim od tog.
več da se ne molim nekom da mi obrađuje.
za par pajceka i kokoša radim si sam imam toliko vremena.to mi odmor za živce nakon posla.
sam sad ne hranim 4pajceka neg 10.3-4 meni.a ostali mi osigurani za prodaju.
moja računica
6rali sjetva,i ostalo-15000kn.ak nebu nevremena i sve prođe dobro računam dobit cca 30t kuruze po 1kn/k
u plusu da sam 5000kn,ja sretan.
10 pajceka me došlo 9000kn bili tak oko 80kg.naravno cjena bila za mene.
7 u prodaju kaj očekujem cca 15-17000kn.
pa sad vidi sam.
ono kaj sam platil stoji a sad očekivanja su realna pa kak bude,meni bitna stavka radim si sam imam svoje i u konačnici kad se podvuče crta da sam na nuli ja sretan.a mehanizacija če se isplatit sa vremenom.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
hvala ljudi, puno ste mi pomogli!!! imam malu peradarsku farmu (2500 brojlera) te planiram u skoroj budućnosti imati malo stado ovaca (do 20 komada), IMT 539 bi mi odgovarao.. istina, ne mislim živjeti od poljoprivrede, već imam takav posao da sam 15-ak dana u mjesecu slobodan pa bi mi to bio malo ozbiljniji hobi...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
sretno s kupovinom i javi se kad kupiš da nešto :drinkers:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
e da, ako netko zna gdje ima kakav 539 na prodaju ali u dobrom stanju za male novce :lol: :lol: neka javi... ili želi mjenjati za osobni automobil... imam Peugeot 106,2000., 1.0 37kw sa 95000km u dobrom stanju...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Mrki88 kaže:
e da, ako netko zna gdje ima kakav 539 na prodaju ali u dobrom stanju za male novce :lol: :lol: neka javi... ili želi mjenjati za osobni automobil... imam Peugeot 106,2000., 1.0 37kw sa 95000km u dobrom stanju...

Od kuda si?
Znam ti ja za jedan 539 u ZG sa nekih 1500sati, no gazda ga cijeni malo puno, navodno oko 4000€.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ZJ kaže:
Mrki88 kaže:
e da, ako netko zna gdje ima kakav 539 na prodaju ali u dobrom stanju za male novce :lol: :lol: neka javi... ili želi mjenjati za osobni automobil... imam Peugeot 106,2000., 1.0 37kw sa 95000km u dobrom stanju...

Od kuda si?
Znam ti ja za jedan 539 u ZG sa nekih 1500sati, no gazda ga cijeni malo puno, navodno oko 4000€.


ja sam iz popovače, 60-ak km od zagreba.... pa jel on normalan??? :lol: :lol: jel daje možda kakve priključke,naravno da su uključeni u cijenu??
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Pa ovisi od traktora zašto nebi čovjek tražio 4000 eura za ferca pa ja svog nebi dao ispod 5000 nakon svega što sam uložio u njega, nije nov ali je meni neprocjenjiv.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ronin kaže:
Pa ovisi od traktora zašto nebi čovjek tražio 4000 eura za ferca pa ja svog nebi dao ispod 5000 nakon svega što sam uložio u njega, nije nov ali je meni neprocjenjiv.
To što ti spominješ riječ "neprocjenjiv", je upotrebna vrijednost, no stvarna vrijednost je nešto drugo.
Možeš ti tražiti i 10000, no vrijednost mu je onolika koliko je netko spreman izdvojiti za njega.
 
U

ursus4514

Guest
Bimbo kaže:
slažem se s Bobom ako već hoćeš traktor za toliko zemlje onda IMT 539 za toliko novaca kupiš dobrog i dosta strojeva naravno polovni :scratch :scratch :scratch ;)
Slazem se sa Bobom i Bimbom tebi za 1,5ha treba traktor kao sto je zekan 6211 pa to je meni za 30 jutara dosta :!: :!: :!: ;) ;) ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
jel zna netko koliko bi otprilike koštala generalka na 533 ili 539?? mislim,koliko je vama majstor uzeo eurića... :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Mrki88 kaže:
jel zna netko koliko bi otprilike koštala generalka na 533 ili 539?? mislim,koliko je vama majstor uzeo eurića... :D
pročital sam negdje na forumu da je oko 5000kn.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
U Ozlju kraj karlovca majstori traze 9000 kn njihov posal i djelovi ,.
imas u njuskalu store 504 sa prednjim pogonum oko 3500 evra to ti je sto puta bolje od ferca :scratch nemas brige ni za napred niti za rikverc fercu pljuni pod zadnju gumu i ako je kakva uzbrdica nemre se ni pomakniti u rikverc ,a na dragu pak ako nije opterecen onda ga porine, to je greska kod svakog traktora bez p.pogona
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nešto je krivo. 504 mora imati cijenu 5, 6tisuća.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
AGRIPLUS65 kaže:
U Ozlju kraj karlovca majstori traze 9000 kn njihov posal i djelovi ,.
imas u njuskalu store 504 sa prednjim pogonum oko 3500 evra to ti je sto puta bolje od ferca :scratch nemas brige ni za napred niti za rikverc fercu pljuni pod zadnju gumu i ako je kakva uzbrdica nemre se ni pomakniti u rikverc ,a na dragu pak ako nije opterecen onda ga porine, to je greska kod svakog traktora bez p.pogona


ma gdje si ti našao tog štorea??? ja prerovao cijelo njuškalo,a nigdje ga nisam vidio...... :evil: :evil: :evil:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Mrki88 kaže:
AGRIPLUS65 kaže:
U Ozlju kraj karlovca majstori traze 9000 kn njihov posal i djelovi ,.
imas u njuskalu store 504 sa prednjim pogonum oko 3500 evra to ti je sto puta bolje od ferca :scratch nemas brige ni za napred niti za rikverc fercu pljuni pod zadnju gumu i ako je kakva uzbrdica nemre se ni pomakniti u rikverc ,a na dragu pak ako nije opterecen onda ga porine, to je greska kod svakog traktora bez p.pogona


ma gdje si ti našao tog štorea??? ja prerovao cijelo njuškalo,a nigdje ga nisam vidio...... :evil: :evil: :evil:

j..... s.... sam se to je onaj 502 :weedman:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
e je... ga,ja opet ko budala sve pretražio misleći da sa se ja sje... pa ga nisam vidio....... :evil: :evil:
 
Na vrh