• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lkt 81

inferior

Novi član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
14
Pozdrav svima!
Novi sam ovdje i isprike ako sam postavio temu na krivo mjesto...
Zanimam se za kupnju LKT 81 traktora pa me zanima koliko bi trebao izdvojiti da bi dobio traktor sa kojim bi mogao radit bez ulaganja (da nemoram odmah generalku radit i slicno) sezonu ili dvije. Momentalno se krecu na njuskalu od 85k kn pa do nekih 105k kn.
Recite mi dal se moze nesto ocekivati od tih traktora u tom rangu ili je to vec totalno izmuceno?
Na sta treba posebno pazit odnosno koje su mu mane kad bi isao pogledat jedan traktor sa njuskala?
Koliko u prosjeku trose ovi traktori po kubiku?

Postoji neka alternativa tom traktoru u istom cijenovnom rangu?
Stroj mi treba za vlastite potrebe te mozda kasnije za otvaranje obrta.
 

Imt560S44

Novi član
Tu od
8 Pro 2015
Poruka
21
Da li neko mozda od clanova foruma ima tehnicke karakteristike za LKT 81 u nekom obliku (pdf, slike) ili da li moze sa nekog sajta da se skinu.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
LKT 81 turbo:motor zetor 73 KW,teža 7100 kg,širina 2350 mm vitla 2x7 t
 

inferior

Novi član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
14
to je jako veliko, a manji Lkt 40 ?

inace na poslu koristim timberjack 240c tako da lkt i nije tako velik :icon_e_wink:
sad malo gledam vidim da ima 81 standard i turbo. Mislim da kad bi uzimao da bi bolje bilo uzet standard (bez turba) radi lakseg/jeftinijeg odrzavanja. Ili se varam?
Nema kakvog vlasnika ovdje ili nekog tko je radio s tim strojem?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
A s čime misliš da transportuješ LKT s radilišta na radilište?. Mislim imaš li svoj kamion i labudicu za transport. Jer njega ne možeš istjerati na otvorenu cestu kao obični traktor.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
inace na poslu koristim timberjack 240c tako da lkt i nije tako velik :icon_e_wink:
sad malo gledam vidim da ima 81 standard i turbo. Mislim da kad bi uzimao da bi bolje bilo uzet standard (bez turba) radi lakseg/jeftinijeg odrzavanja. Ili se varam?
Nema kakvog vlasnika ovdje ili nekog tko je radio s tim strojem?

Standard LKT ti je model prije turba i na njemu se zadnja daske ne spušta što je po meni mana i sa timberjackom ni jednim se ne može usporediti osim održavanja.
 

inferior

Novi član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
14
znam da je timber razred sam za sebe ali i kosta 3x vise u samom startu...
vidis to za dasku sam isto htio pitat, mislim da nebi bio problem preradit odnosno stavit cilindre da se daska spusta... cuo sam isto da su mu vitla dosta spora.
imas jos kakav savjet uvezi kupnje traktora?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
VITLA su spora to ti je traktor za prorjede vući 1-1.5m3 za vući nekakav odjel gdje su debela stabla i ima puno vitlanja.Sve skupa solidan stroj
 

Najnoviji postovi

Na vrh