• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lovstvo

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
stažiranje isključivo ovisi o lovačkom društvu, npr ld fazan iz konjščine nema stažiranja, a kolko sam načuo niti upisnine u ovoj godini, dok za neka društva imaš upisninu 1000 eura + 2500 kn godišnja članarina ---> prva godina 10000 kn:finga:

to dal možeš stažirat opet ovisi o LD


a ovo za ormar, pa nebuš ga del u dječju sobu, ormar mora biti zatiplan u zid s tim da mora biti konstantno zaključan, a ključevi ti nesmiju biti na mjestima gdje djeca ili bilo tko drugi osim tebe može doći do njih... policija ce ti jedino obić prve susjede i pitat nešto u stilu dali imaju što protiv bla bla bla

još jedna stvar vezana uz ormar, ako ti policija dođe u kontrolu i recimo pitaju tvoju ženu/mamu/djete/nekoga da ima otvori ormar radi prvovjere, ovi nesmiju niti pomislit na ključeve od ormara, a kamoli otvorit ormar...
A zakej mora biti zatiplan u zid?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
tak je policajac rekel kumu kad je došel u kontrolu
Tome policajcu (i onome koji ga je tak navčil i taj zakon zmislil) treba zatiplati nekaj u blesu.
Ormar mora biti na sigurnom to se slažem, ali pošto se u njemu drži oružje i streljivo (normalno svako odvojeno) u slučaju požara u toj prostoriji ja bi njega poslal da ga odtipla
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako se ne varam, po zakonu bi on trebao biti zatiplan u zid. dakle ako ti netko provali u kucu, hoce ukrast oruzje a nemre porvalit sef koji mora biti za oruzje( ormar ) mora biti zatiplan da nemoze cijeli ormar staviti na ledja i odnest.. :roll:
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
ako koga zanima, na današnji dan sam platil 3580 kn lovački ispit u zagrebu, od toga je 3380 ispit + 200kn iskaznica.

sad mi je samo čekat predavanja, nekaj naučit i položit:drinkers:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zar i ti moras pod izlikom lova i kroz sumu do obliznje birtije? :lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Skup bi i trebao ostati,jer nije to za svakojake.Ipak je lovac onaj koji je tu da skrbi od divljači i održava njihov broj na prihvatljivoj razini,a ne da samo 'šica' i čisti lovište.

Nisam lovac,ali mi svi stariji u obitelji jesu.Ove bih godine na fakultetu trebao dobiti diplomu HLS-a.

lov odavno više nije lov.lov je danas jedna vrsta bolesnog egoizma.malo je lovaca a sve više egoista.bavim se lovom već 25 godina i vidim da je svakim danom sve gore i gore.odraz današnjeg društva se širi u sve pore života pa čak i u lov
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
lov odavno više nije lov.lov je danas jedna vrsta bolesnog egoizma.malo je lovaca a sve više egoista.bavim se lovom već 25 godina i vidim da je svakim danom sve gore i gore.odraz današnjeg društva se širi u sve pore života pa čak i u lov

:prayer::prayer:
i tocka!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ako koga zanima, na današnji dan sam platil 3580 kn lovački ispit u zagrebu, od toga je 3380 ispit + 200kn iskaznica.

sad mi je samo čekat predavanja, nekaj naučit i položit:drinkers:

a di su troškovi puške,ako ćeš kakovu,ajde recimo ne preskupu,ode sigurno 5 tisućica....a mislim da 2 lovca ne mogu biti prijavljeni na istu pušku....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a di su troškovi puške,ako ćeš kakovu,ajde recimo ne preskupu,ode sigurno 5 tisućica....a mislim da 2 lovca ne mogu biti prijavljeni na istu pušku....

kod nas je suvlasništvo moguće,a mislim da je u HR isto tako jer naši prepisuju zakone od Hrvatske pošto su lijeni da sami dođu na tu ideju.

a ako hoćeš išta da valja bez 1000 eurića nećeš proći.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
tast i šogor su mi lovci i svaki moraju imati svoju pušku,a mislim da bi morali imati i zasebne limene ormare za njih....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
skup je to sport, to nitko ne porice. ali opet za pocetak si za tih 5tkn moze uzeti i dvije puske. pa onda pomalo skupljati za nesto bolje. da se naci dobrih stvari i za manje novaca.
puska ne moze imati 2 vlasnika, ali jedan moze od drugoga koristiti pusku. neznam sada tocno dali mora bit tip puske za kakav vec imas dozvolu tj oruzni list ili bez obzira na to. morao bi priupitati oca..
i da, svatko mora imati u vlastitom ormaru puske. nesmiju biti zajedno.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
a tu su još i godišnje članarine koje su negdje oko 1500 kuna ako se ne varam...:scratch
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
zar i ti moras pod izlikom lova i kroz sumu do obliznje birtije? :lol:

skoro:drinkers:::drinkers:

a di su troškovi puške,ako ćeš kakovu,ajde recimo ne preskupu,ode sigurno 5 tisućica....a mislim da 2 lovca ne mogu biti prijavljeni na istu pušku....

da početna puška, reimo kombinirka košta preko 5 sa optikom...

a kad smo već kod troškova, idu otprilike ovak:


ispit sa gorivom (put na predavanja) cca 4000,00 kn
ormar za pušku plus lječnički za pušku cca 1000,00 kn
puška 5000,00 kn
učlanjenje u bolje lovačko društvo sa godišnjom članarinom 10000,00 kn da deset
oprema (hlače, jakna, košulja,...) cca min2000,00kn
čizme gumene + gojzerice cca 1500,00 kn
izrada čeke + hranilice min. cca 2000,00 kn

plus još neke sitnice i cca 5000 eura za start, pa ko voli nek izvoli...:finga:

meni je ovo petogodišnji plan jer si sve od jednom nemogu priuštit, ali ljubav prema svemu tome je tu, i ja tu više niš nemogu:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
skoro:drinkers:::drinkers:



da početna puška, reimo kombinirka košta preko 5 sa optikom...

a kad smo već kod troškova, idu otprilike ovak:


ispit sa gorivom (put na predavanja) cca 4000,00 kn
ormar za pušku plus lječnički za pušku cca 1000,00 kn
puška 5000,00 kn
učlanjenje u bolje lovačko društvo sa godišnjom članarinom 10000,00 kn da deset
oprema (hlače, jakna, košulja,...) cca min2000,00kn
čizme gumene + gojzerice cca 1500,00 kn
izrada čeke + hranilice min. cca 2000,00 kn

plus još neke sitnice i cca 5000 eura za start, pa ko voli nek izvoli...:finga:

meni je ovo petogodišnji plan jer si sve od jednom nemogu priuštit, ali ljubav prema svemu tome je tu, i ja tu više niš nemogu:partyman:

uuu ***** ti,kaj tak puno,kaj se ideš učlaniti kod todorića.....:scratch
mislim da ovi kod nas imaju oko 1500 kuna članarine....
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
uuu ***** ti,kaj tak puno,kaj se ideš učlaniti kod todorića.....:scratch
mislim da ovi kod nas imaju oko 1500 kuna članarine....

članarina je u ovom društvu 2500 kn (plativo u dve rate:gitarist:) , ali UPISNINA je dodatnih 7500 kn, pa kad brojiš, prva godina u LD-u iznosi 10000,00kn
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
članarina je u ovom društvu 2500 kn (plativo u dve rate:gitarist:) , ali UPISNINA je dodatnih 7500 kn, pa kad brojiš, prva godina u LD-u iznosi 10000,00kn


preskupo definitivno
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
članarina i upisnina varira od društva do društva...
kod mene je upisnina 2.000 a članarina 1.000

kombinirka je preteška za pogone i po meni ne svrstana puška...

karabin CZ 30.06 sa optikom oko 4.500 plus bokerica 12-tica oko 2-2,5kn (imao sam sve nove puške, i prodao za navedene novce!). karabin je novi koštao 6.500 plus optika2.000. a ižovka je bila 2.500 poklon od strica, nova ne korištena!

dva lovca ne mogu biti prijavljena na istu pušku, nego samo smiješ nositi-posuđivati oružje, onog kalibra za koje već imaš odobrenje ili za koje netko već ima odobrenje!

lov je oduvijek bio skup sport...kao i ribičija
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Lovački kutak

Pozz

jel ima neko iz okoline Jastrebarskog. A da se bavi lovom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh