• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
složio sam traktor. nemogu naštelati kvačilo. znači nariktal sam capice kvačila na 0 mm razmaka. upalim motor i nemogu šaltati brzine. nemogu ubaciti u brzinu. krči mjenjać. probal sam svakakve visine capica. i stiskam i polustiskam kvačilo i nemogu ubaciti u brzinu dok motor radi.
kada ugasim motor i stisnem kvačilo mogu ubaciti. znači ključ mjenjača radi.
kaj treba napraviti. piksirane su osovine. i kada stisnem kvačilo vidim da potisni stisne capice. koliko to mora stisnuti?
i malo mi grebu capice po zvonu. znači capice su veče od starih . to malo brusim sa fleksom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Da nisi lamelu okrenuo naopako ili iskrivio pri sastavljanju ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kako misliš iskirivio? misliš da sam na silu gornuo? nisam. bilo je ok.
kontra okrenuo valjda nisam. kontra se i ne može okrenuti kad je izvučena na jednu stranu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Znam da ne može kontra ali vjeruj mi da sam čuo i za takve pokušaje.
Može i neko strano tijelo biti .
Koliko jako "drži" ? Možeš li upaliti traktor pod kvačilom dok je u brzini ?
Ima li kvačilo normalan otpor pod pritiskom noge?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa mogu ubaciti u neku sporu brzinu i to na prepad. neznam kako brzine funkcioniraju ali to nije i bitno. znači gurnem polugu napred i desno i traktor krene vrlo polako. ali ni to nije baš nešto. sve druge brzine krči i nemogu ubaciti.
normalan otpor neznam kako to objasniti. stavil sam neku oprugu koja vraća kvačilo kada stare nije bilo. ja vidim kroz rupu kada stisnem kvačilo da moj ležaj putuje i stiska capice.
ja sumnjam na to da moj ležaj ne putuje dovoljno duboko. budem probal nekaj iskombinirati na polugici sa strane koja ima vijak pa budem javil kaj je.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa nategni sve klackalice za probu.
Ali tu je lamela kriva vjerovatno.

Jesi li dobro postavio one klackalice podloške na vijcima ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kako misliš lamela kriva? da se iskrivila prilikom montaže ili je takva kupljena?
pa nije lamela baš nešto mekano da se krivi lagano.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa relativno polako idem do rešenja. poluga pedale (tamo di se kopča štangica sa vijkom) ima rupu di ide vijak(bolcin). rupa se poderala i tu gubim par milimetara. realno posvuda su malo poveče tolerancije. sada mogu šaltati ali moram stisnuti do kraja. moram nači bolju oprugu. u mjenjaču nema ulja tako da kada usipam ulje valjda bude bolje.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
volan je loš. traktor ima servo. servo osovina(ražanj) ide iznad motora. kada vrtim volan u lijevo ide dobro. kada dam gasa ide još bolje . u desnu stranu jako teško se mota.
kaj bi to moglo biti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zadnja slika pozicija 19 . I unutra čini mi se da je pozicija 18 .
 

zeko1986

Novi član
Tu od
22 Velj 2017
Poruka
4
Dobar dan! Ovako zanima me sta bi moglo bit sa rusom t40 kupio sam novu bosch pumpu nove glave znaci radio generalku mjenjao stubline karike klipove i sad kad sam sklopio traktor mi stalno dimii kad mu dam pun gas on dimi crni i bijeli dim mjesano a kad ga malo opteretim stalno baca crni dim sve sam probao vise neznam dali se jos nekom to desavalo treba mi svajet podhitno... hvala unaprijed

To se i meni događa da dimi jako a na drugom ne
 

Najnoviji postovi

Na vrh