• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
jel mislite na mirka stapića iz otoka,od njega sam ja kupio svoj t40,baš sam ga rasturio neki dan,mislio sam mjenjat karike ali u motoru sve novo,teško mi pali kad je hladan a kad upali nesmijem ključ dotaknuti,čini mi se da mi pumpa gubi pritisak jer kad ga razvrtim malo sa dekompresorom upali puno lakse.na 2, i 3. cil mi pušta ulje na spoju glave i cilindra,radilica mi šeta oko 1mm nemogu točno izmjerit,danas ga lagano počeo sastavljati i prokliže mi navoj na vijku što drži klackalicu ventila i nemoguće ga izvadit probo sam malo ugrijati ali nejde,getriba mi opet ruži u 5 i 6 brzini.ulje mi i dalje curi na zadnjim poluosovinama tako da je..m i mirka i njegovu trgovinu,eeh da nezaboravim meni proda traktor da sinu kupi harmoniku a sin mu pjeva sa matom bulićem ona nova pjesma ne kuni me.aj nek mu je barem dobru harmoniku kupio.:icon_kidra:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Provjeri dobro ventile ako si već rasturio.
Ako pušta ulje između glave i stubline to ti je vjerovatno kompresija pa ti misliš da je ulje , poravnjaj i galve sa stublinama (šlajf pasta i opiči).

Ako radilica šeta znači nije sve novo , ili je neusklađeno , kada ti je već skinut karter možeš aksijalne lećajeve zamijeniti i odozdo bez da vadiš radilicu , ležajeve prištimaš prema zazoru a skidaš ih na magnetnu brusilicu. (ili sličan stroj)
Mada taj milimetar nije strašan.

Misliš na ona dva brezona koji drže klackalicu a na njih se zavrće kapa glave??

Zujanje iz mjenjača je vjerovatno NEpodešenost.

Ulje na poluosovinama , ili semerinzi ili ona gumica u viku koji sastavlja poluosovinu sa reduktorom. Ako ide ulju u suvu komoru gdje je kočnica.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
ventili su ok,malo mi imaju lufta vođice ventila ali necu ništa dirati netreba mi traktor svaki dan,kod mene će godišnje oko 100 sati napravit jedino ako bude kakve kirije s njim,tako da će rus kod mene i moj unuk vozit.
da savo taj brezon vijak mi zadaje probleme.
ma nije to zujanje getribe nego zvoni da mi glava oće explodirat od 20min vožnje.inače šalta se odlično,ležaj mi nema niti jedan lufta,samo spojnička šeta napred nazad oko 3-4mm i diferencijal isto tako ljevo desno.
ulje mi curi iz getribe u trube di su kočnice ali očito mi nisu u centru poluosovine sa osovinama koje idu iz reduktora, jer sam vec 3 puta mjenjao semeringe ali rješit ću to,idu komplet poluosovine i osovina iz reduktora na tokarski da ih ucentriram i vijak što prolazi kroz osovinu reduktora ću potokarit skroz uz rupu da ide tako da neće više moći ići u excentar.
nema mi lampice od grijača,hehe,koliko ga u sekundama treba grijati odprilike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Šta ja znam , 10tak sekundi je dovoljno.

Probaj to zujanje da detektuješ makar iz kog dijela dolazi , a dobro obrati pažnju na one zupčanike koji se sreću pod 90 stepeni , znači revezer i onaj dole gdje sa donjeg snopa ide naprijek prema prednjoj vuči , ona šuplja osovina sa konusnim zupčanikom na kraju.
Oni vole da pjevaju-
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Sad do izražaja dolazi akumulator od 180Ah-1150A,koji sam stavio na traktor(prije 2.godine)
Kod mene živa na termometru pokazuje -10,traktor nije palit tri tjedna,nakon 5-6 sekundi verglanja je upalio!
Grijač nije u funkciji!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Pale oni kao mutavi , kod mene motor srednje žalostan ali pali bez grijača bez problema.
A dva polovna akumulatora od po 66ah čini mi se , znači akumulatori sa otpada probrani u kojima ima još malo života.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
I do alnasera ima dosta,ja sam jesenas svoj stari,onaj sa 8 četkica remontiro,nema razlike vrtenju,bilo zima,ljeto,vruč ili hladan!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Zaboravio prijaviti , mašina je vraćena u životno stanje , lijeva kočnica zamijenjena a sređena i ručna.
Sve ostalo je vraćeno i skrpljeno ponovo , jedino je kabina ostala malo nakrivo ali nisam ja neki esteta tako da ne smeta.
Isto je hauba samo načekićovana u neki približan oblik kako bi trebala biti ali i to je sve 5 pošto će on opet u šumu , ako se nađe limarija povoljno uzet ću je.

I ja vjerujem samo u stare alnasere , zato ih i držim u životu na sva 4 traktora , samo je u rezervi jedan brzi.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
hvala ti savo .moj pali sa 110ah 1000a i brzi alnaser nepali od prve ali zadovoljavajuće,jer mi i inače teže pali na prvom paljenju.morat ću ga još malo pošarafat al inače su ok traktori jedino malo udobnosti fali za vas koji ste svaki dan u njima.jedva čekam proljeće da ga upregnem u šumi.
mato odlična ti ova stepenica,moram i ja tako nešto napravit jer mi nezgodno silazit zbog desne ruke.
 
Posljednje uređivanje:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
evo moje sile prošle godine u silaži kod frenda.
 

Prilozi

  • Fotografija0153.jpg
    Fotografija0153.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 154

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
ipak sam rasturio motor,1.2.i 3, cilindar mi pušta kompresiju na dosjedu glave i cilindra,bit će brušenja.vjerojatno zato i teže pali.i semeringe na prednjem ljevom kotacu zamjenit,razvalio sam ga po cjeloj radioni.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
ugradio bih čekrk na moj traktor, ne ono vitlo nego čekrk, je l imao neko iskustva sa tim? koji odnos zuba na njega najbolje podnosi? hvala unapred!
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
vitlo je ono tajfun i ostalo što se kači na poteznice, A čekrk ono što se kači na traktor iza sedišta
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Imam jedno pitanje,trebao bi skinuti cilindar hidraulike da zamijenim gumice,e sad,kakva je posle situacija,jel tu treba sta ozracivati...da, i jos nesto,kad odvoim crijeva i odvijem vijak cilindar izvlacum u nazad,ka polugama,netrebam nista dodatno skidati?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ništa ne treba odzračivati , samo će to da se odradi nakon par podizanja.
Neznam na koji vijak misliš ali samo izbiješ ona dva bolcna koji drže cilindar i on ide ravno nazad.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Mislim na onaj dugacki,sta su na njemu one dvije velike matice!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Ništa ne treba odzračivati , samo će to da se odradi nakon par podizanja.
Neznam na koji vijak misliš ali samo izbiješ ona dva bolcna koji drže cilindar i on ide ravno nazad.
Savo,cilindar sam skinuo,ja sam mislijo da moram skidati cijeli nosac,nisam primjetijo onaj drugi bolcin u kabini...cilindar sam otvorijo i vidim da nedostaju dvije gumice,jednu sam nasao u ulju svu potrganu a druge nema...al da bude stvar jos bolja,ja sam ljetos kupijo garbituru za cilindar,medjutim,tu niti jedna gumica ne pase,svaka za 10mm manja u promjeru, a ona kao semering,nje niti nema u kompletu...
20170116_120314.jpg
20170116_120323.jpg
20170116_120416.jpg
20170116_120554.jpg


Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

A ove gimice su u garnituri,nema veze svezom....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Oho , tvoj cilindar nije originalni koliko vidim nego ''pojačani'' ili je od nekog drugog ruskog čuda.
Koliko vidim na oznaci te pločice piše Ц-100 a na garnituri gumica ЦС-90.

Ta garnitura gumica jeste originalna za T-40 ali tvoj cilindar nije taj nego 100mm.
Znači treba ti druga garnitura. ЦС-100 za novi tip.
 

Najnoviji postovi

Na vrh