• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Pa ona dođe u isto vrijeme kad i stara, ja sad ovaj tjedan idem kositi mladu što sam sijao ovoga proljeća, kraj trećega ili početak četvrtoga mjeseca, ne znam točno.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
A kad bi Šima ti da prije dodje? Lucerna ima kasni porast u proljeće, to je opće poznato..

I kolega sprema u sijeno, dok nema vremena za spremanje ne može on kositi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Pa i ja spremam u sijeno. Ja ju ne sijem u jesen, ali kolega je imao, skinuo ju prije 3 tjedna. Samo hoću reći da ta mlada više nije mlada, jednu zimu je prošla. I nama se malo oteglo, vrijeme zafrkavalo. Sve u svemu samo neka ona raste da je bude što više.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Pa je, nek raste :). I moja ide kao luda bilo je dosta kiše.. Za 20-ak dana već drugi otkos.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Krajem 8mj.ili pocetkom 9 mj ovisno o vremenu planiram posijat djetelinu....Tu gdje planiram sijat je bio jecam ,dakle sad je strnjak na koji planoram izvest stajski, zaorat pa sjetva kad dođe vrijeme.... Negdje sam procitao da strnjak prije oranja pospricaju totalom pa onda oranje i sve ostalo... to mi dosta nelogicno zvuci,al ajde bas me zanima jel ko tako sta prakticirao ?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pa prska se ako ti potjeraju korovi, sirak npr.
A ako strniste obrađujes odmah nakon zetve nemas kaj prskati
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam itekako kaj spricat jel znam sta ce se desit poslje sijetve,a pogotovo u proljece... ovo bi mi ako je moguce bio jedan od ucinkovitijih nacina suzbijanja korova a i jeftinijih....
Moje pitanje je samo bilo dali total kao jedan od najjacih herbicida stetno djeluje na lucernu ???
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ne djeluje štetno, on ubija sve što je zeleno, a ti nakon što se korovi posuše siješ šta hoćeš.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jesi Sima ti to kad u praksi isprobao ?

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja nisam, totalne herbicide jako slabo koristim. Jedan kolega prije soje je totalom, drugi je prije lucerna.

A i ovo što Zoki kaže je istina.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
I meni se to s osječkom dogodilo prije 5-6 godina, na pakiranju lucerna, a izrasla je ta "vrtna" djetelina.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja sam sijao OS66 ovoga proljeća i samo na jednoj parceli mi je dobra od tri. Svagdje je niknula odlično, ali neće da raste, kiše je bilo dovoljno i dobro raspoređena, sada ne bi škodila opet. Što je najbolje na tim zemljama je lucerna rasla ko luda, a zemlja nije ni prskana 2 godine.

El ima tko iskustva sa Pioneer-ovom?
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Krajem 8mj.ili pocetkom 9 mj ovisno o vremenu planiram posijat djetelinu....Tu gdje planiram sijat je bio jecam ,dakle sad je strnjak na koji planoram izvest stajski, zaorat pa sjetva kad dođe vrijeme.... Negdje sam procitao da strnjak prije oranja pospricaju totalom pa onda oranje i sve ostalo... to mi dosta nelogicno zvuci,al ajde bas me zanima jel ko tako sta prakticirao ?

Mi vršimo prskanje strništa(strnjak) totalom kada krene korov, pričekamo da se korov u potpunosti osuši, pa nastavljamo dalje (gnjoidaba,...). Prskanje strništa totalom je jedini način da se riješite rezistentnih korova (sirak,..). Lucernu većinom sijemo na parcele na kojoj je dvije godine za redom bilo žito, znači parcela je dvije godine totalom "čišćena" od korova, pa je i lucerna čista.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Da nije u međuvremenu došlo do zakiseljenja tla?? Lucerna loše uspjeva u monokulturi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh