• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,169
Cijena bala je top.. mi sijeno prodamo po 20€ na šleper i to preko zime, nebi mogao više dobiti.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Ja nisam još po zimi prodaval, jer mi sve ode odma s polja, zato bi i povećal još površinu pod lucernom.
Prijatelj je prošlu zimu plaćal balu 45€ kad mu je ponestalo. Ja da ju prodam i po 40, gladim bradu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Lani su bale bile skupe jer je bila suša a i kod susjeda Slovenaca nije bilo bajno..
Mislim da ove godine ipak nebude napuhana cijena.
50e za balu je stvarno puno(ja lani kupovao kad nisam imao),ali šta je tu je.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
ZGseljak jel imaš višak kupaca, ja planiram iduće godine zasijati nešto više lucerne
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
180
Hvala decki na info, koliku sjetvenu normu đi preporucujte za proljetnu ranu sjetvu?
I koliko otp rolki 120*120 bih trebao za 10kom bikova? Za god dana👋👋🍺🍺
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
ZGseljak jel imaš višak kupaca, ja planiram iduće godine zasijati nešto više lucerne
Trenutno ne, al radim na tome... Obići par konjušnica da vidim kak dišeju, ak niš od njih, onda oglasnik.
Ak niš od oglasnika idem po stoku XD
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
180
Pozdrav ekipa, jel se moze sijat djetelina il neka trava ka postrna sjetva i da se stigne pokositi jos do zime 1 otkos??
 

DarioVK

Član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
31
Pozdrav ekipa, jel se moze sijat djetelina il neka trava ka postrna sjetva i da se stigne pokositi jos do zime 1 otkos??
I mene zanima ista stvar, ima ih ali pitanje sto bi se dalo osusit u to vrijeme kad to dode, ako dode prije 10mj vjv bi se i dalo. Ima ona inkarnatka jednogodisnja djetelina, ima sudanska trava ... Ako netko zna nesto jos?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozdrav ekipa, jel se moze sijat djetelina il neka trava ka postrna sjetva i da se stigne pokositi jos do zime 1 otkos??
I mene zanima ista stvar, ima ih ali pitanje sto bi se dalo osusit u to vrijeme kad to dode, ako dode prije 10mj vjv bi se i dalo. Ima ona inkarnatka jednogodisnja djetelina, ima sudanska trava ... Ako netko zna nesto jos?
Razmete li vas dva kaj ste napisali, 🤔 Ako mislite da razmete, poglejte koji je datum. ;)
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
180
Ma razmemo, mislio sam u 7mj da se nest posije , moze li uspjeti? Cisto ubijam ove zimske dane😁😁🍺🍺
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Lucerna ne. Talijanski ljulj možda, ako bude vlage da se dovoljno rano posije. Postrno odma poslije kombajniranja sigurno ne. Možda u kolovozu recimo oko 10.-15. Postrno ide sudanska trava al nju je skoro nemoguće sušiti. Jedino kositi i koristiti zeleno.
 

DarioVK

Član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
31
Razmete li vas dva kaj ste napisali, 🤔 Ako mislite da razmete, poglejte koji je datum. ;)
Napisao je postrno, logicno da je mislio na naredne godine a ne na trenutnu sjetvu da se skine do zime....jer je zima odavno stupila😂
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
786
Ako pitate tp za tov bikova onda po mom misljenju je sasvim svejedno koji voluminozni obrok bikovi budu prezivali ako im je sjhi obrok(smjesa) kvalitetan. Oni mogu prezivati i slamu i kukuruzovinu i obicno livadsko sijeno. Naravno, djetelina je najbolja moguca opcija jer ima najvuse bjelancevina, ali ako se bjelancevine namireu smjesi onda im je svejedno kaj budu prezivali.
U prijevodu, smanjite troskove da vam na krajj vise ostane. Jer s ovom cijenom teladi, hrane i lijecenja, slaba matematika.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozdrav ekipa, jel se moze sijat djetelina il neka trava ka postrna sjetva i da se stigne pokositi jos do zime 1 otkos??
Napisao je postrno, logicno da je mislio na naredne godine a ne na trenutnu sjetvu da se skine do zime....jer je zima odavno stupila😂

Više niti vodu nebum pil. Mesto bijelih mišov, počele mi se pričinjavati riječi. Kam je nestala riječ sada iza "jel se"? 🤔
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Pozz ekipa evo citam ode malo raspravu o sjenu posto sam novi u poljoprivredi i malo sam upoznat s njom jer tek sam se doselio na selo jer ga obozavam dali bi me tko mogao savjetovat u vezi sijena sto sadit imam oko 3hektara njiva koje su 20god u stanju mirovanja a imam veliku prostoriju samo za sijeno vijerujem da mi je isplativije posadit nesto nego njive sa su zapustene
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
180
Pozdrav, što kažete kad bi bilo oke posijati lucernu , još čekati ili bi već trebalo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh