• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Luka KR

  • Temu pokrenuo Luka KR
  • Datum prvog posta
L

Luka KR

Guest
Pozdrav!

Javljam se iz Krapinsko-zagorske županije. Potpuni sam početnik, sa željom da pokrenem malo obiteljsko gospodarstvo. Inače sam gradsko dijete, nemam nikakvih iskustva sa poljoprivredom :)

Nadam se da ću ovdje moći dobiti neke informacije i smjernice za ulazak u ovaj, za mene potpuno novi, svijet.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pozdrav i dobro došao
Čime planiraš da se baviš, imaš li kakvih strojeva, koliko imaš obradive zemlje?
Siguran sam da ćeš ovdje na forumu naći dosta interesantnih tema i korisnih savjeta.
 
L

Luka KR

Guest
Zapravo nemam gotovo ništa, osim komadića zemlje i puno dobre volje. :)

Razmišljam da uložim u plastenik / staklenik i počnem uzgajati neko voće. Čini mi se da na tržištu nema puno vansezonskog voća koje se vani uzgaja na taj način (trešnje, kupine, maline, šipak, čak i tropsko voće), pa bih se htio okušati u tome.

Ne planiram neki veliki biznis, to bi mi bio više kao hobi i dodatni izvor zarade u kojem bi mogla sudjelovati cijela obitelj. Ako se posao kojim slučajem proširi, Bogu hvala. Ali ne računam tako daleko.

Za sada bih htio prikupiti informacije o uzgoju voća općenito i pod plastenikom i onda eventualno krenuti s nečim manjim (cca 1000 m2) da se u praksi uvedem u posao. Dalje ćemo vidjeti.

Hvala svima na pozdravima i dobrodošlici!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
dobro došo :mrgreen:
lijepo je vidit još zagorca ovde :supz::gitarist:
 
L

Luka KR

Guest
dobro došo :mrgreen:
lijepo je vidit još zagorca ovde :supz::gitarist:
Morat ću te razočarati. Zapravo sam Dalmatinac, kojega je životni put doveo u Zagorje. Ali dobro, tu sam već domaći ;)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Morat ću te razočarati. Zapravo sam Dalmatinac, kojega je životni put doveo u Zagorje. Ali dobro, tu sam već domaći ;)

a nea veze,a iz kojeg si tocno mjesta?
 
B

bosniahos

Guest
.

Dobro nam došal.od malog je dobro krenit,jednom kad se bude imalo više dobro se sijetit početaka.Mada nije loše ako imaš dobrog suportera hahaha.
 
Na vrh