• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčiranje

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
Cure i momci koji se bavite malčiranjem, dali bi se dalo od toga živjet a se prijavi obrt il opg za obradu i održavanje zemljišta? dali je moguče na to dobit nepovratna sredstva i kolko uzimate za sat vremena malčanja? hvala.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pa ovisi gdje se nalazis, kod mene bi propao prije nego bi poceo radit jer posla nema.
 

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
I ljudi se trgaju za tobom da im čistiš zarasle parcele,a kad im veliš cijenu,onda parcela ostane i dalje zarasla;)
Da, al ce kaznjavat one koji ne odrzavaju zemljista. Morat ce cistit..

Pa ovisi gdje se nalazis, kod mene bi propao prije nego bi poceo radit jer posla nema.
Zagorje, okolica Zaboka.. fala Bogu ima se kaj delat.

Kupiš traktor 250 ks i pravi šumarski malčer i imaš posla...forumaša @gladhr2 ti to radi.
To sam i mislio, uzet traktor neki veci i malcer i delat, cak i pogonsku kipericu za iskope na teskim terenima di kamion nemoze. Mislim da nema puno takvih ljudi kj se tim bave pa. I bilo posla. Bas si o svem tom razmisljam..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako se uvališ negdje da radiš za grad,općinu,onda milina...ovak ako ovisiš na milost i nemilost nekoga tko čeka poticaj pa da ti plati-sretno.
Kod nas u lonjskom polju ima 300tinjak ha za malčiranje,grad plaća 60-70lipa kvadrat,i svake godine plate 10ak ha jer nemaju više para.
A nikome nije palo na pamet kupiti traktor i šumaki malčer radi toga osim meni,ali uložiti/zadužiti se 100tinjak tisuća eura za traktor i malčer i moliti se nekome da ti plate 10ak tisuća eura godišnje-ne hvala.
Projekt ti ima ogroman potencijal,i hvale je vrijedno čistiti zaraštene površine kako bi se mogla zemlja obrađivati,samo ako to možeš financijski podnesti.
 
  • Like
Reactions: ZJ

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
A sigurno da ja na tom zelim zaraditi, ne pada mi napamet delat a da nemam profit. Trenutno vozim kamion izvanredni prijevoz i po hrv i europi i svasta sam vidio i to mi je dalo ideju i pokusavam sparat pa kad bi uspio kroz godinu dve ustedit neku paru, mozda se bi upustio u to.. al kredit od 100000€ i bit na milost i nemilost ufff. Jedino ona nepovratna sredstva.. al mislim da bi bilo posla.. samo znas kako je. Kupcu je uvijek puno love, a prodavacu malo. Isto tako po njemackoj nema kamiona na baustelama, sve traktori i pogonske prikolice, mozda se bi i tu dalo neku lovu uzet.. neznam..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Opet moraš pravdat bespovratna sredstva..moraš priložit račune i opravdati ekonomsku isplativost projekta u 5 godina ako se ne varam.
 

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
Opet moraš pravdat bespovratna sredstva..moraš priložit račune i opravdati ekonomsku isplativost projekta u 5 godina ako se ne varam.
onda bi zapravo trebao uvali se u grad\opčinu. pa da me oni preko računa plačaju plus ovako sastrane, ajmo reć susjedu..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Mislim da moraš s nekim sklopit nekakav ugovor/predugovor o suradnji,jer tako dokazuješ isplativost projekta.
Koliko sam saznao,to je neka novost u isplati sredstava,jer nema više "evo vam para pa trošite", nego evo ti dio para,pa mi opravdaj to,pa ti evo onda još;)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Dogovori za grad,općinu ili koga već preko cijele godine malčiranje i u zimi zimsku službu i onda si najsretniji na svijetu.
 

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
Dogovori za grad,općinu ili koga već preko cijele godine malčiranje i u zimi zimsku službu i onda si najsretniji na svijetu.
eee to to... to bi idealno bilo.. samo kad nebi kod nas bilo korupcije.. natječaj dobiva onaj koji više da "sastrane"..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bolje i sigurnije ti je vozit kamion😉jer posla ima na sve strane za šofere i posel je jako dobro plaćen. A ovo prvo se moraš dobro probiti da bi mogel živeti od toga.
 

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
Je ima, da, al nikad doma. I nije zarada bassss neka kak ljudi misle
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
@zagy990 dosta blizu zivimo pa mogu prokomentirati da stvarno ma puno zapustenih parcela i sikara itd
Ali mnogi o tome ne brinu i godinama prolaze mukte, dok ih neko ne prijavi, pa mozda pociste i opet godinama stoji do nove prijave..
A kaj se tice da bi se ugural nekud u opcinu/grad isto nije tolko jednostavno jer je dosta opcina/gradova nabavilo traktore i sve potrebne strojeve, a u buducnosti ih bude sigurno jos vise jer im se tak vise isplati, pogotovo ak povuku EU sredstva.
Na snijeg se bas nemre racunati kad su nam zime postale takve da smo sretni kad malo zabijeli..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Kreni s nekim rabljenim traktorom i malčerom.
Ak bu išlo, napreduješ i kupuješ sve bolje strojeve.
Ako ne bi išlo, nebuš puno izgubil.
 

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
pa da, samo kaj i rabljeni traktor prek 150 konja košta .. nemrem ispod 30000eura nikak prejt..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Samo za info sad ti je otvoren natječaj na LAG Zagorje-Sutla za 15000€ bespovratnih sredstava za mala gospodarstva od 2 do 8 tisuca eura po EVPG-u. Od sutra do 21.12 je moguća predaja dokumentacije.
Ak si iz Zaboka onda spadas pod taj LAG.
Normalno aplicirati možeš ak se baviš poljoprivredom( upisan u upisniku) ili imaš obrt kojem je poljoprivreda glavna djelatnost.
 

zagy990

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
8
Nemam jos nista.. nemrem se prijavit jos
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh