• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mali problem:-)

S

stara baba

Guest
eh sitnica za mozganje.
kad je traktor hladan sve je ok,bez problema diže atomizer pun cca 650 kg ili frezu......
kad se zagrije dovoljno je da pređe preko rupe na cesti i priključak se lagano spusti i počne strugati po cesti.moram spustiti ručicu do kraja i ponovo podići i tako svako malo(loše ceste svako malo rupa).
pumpa za kipu je odavno neispravna i ni netreba mi.jel bi mi netko mogao objasniti kako da poskidam sva crijeva koja idu do nje i jel dovoljno samo stavit šarafe na mijesta gdje su izlazi za ta crijeva(mjenjač),ili šta god već?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prvo vidi imas li dost ulja u hidrauliku a ako imas dost provjeri filter a crijeva neskidaj dok to ne uradis.
 
S

samura

Guest
Ulje se zagrije i gubi viskozitet treba zamjeniti ulje ADEKVATNIM, transhidraol ,hidraol 46, hipenol :scratch mislim, ne znači da je tako.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A možda i gumice u pompi su lošije pa kad se ulje stopi ne drži
 
M

matias

Guest
Bako a koji bi to bil traktor da ne mozgamo previse i da ti rijesimo problem?
 
S

stara baba

Guest
uh.traktor je imt 577.prošle godine je imao generalku i sve je riješeno osim pumpe za kipu.koje ulje bi trebalo ići u mjenjač?trenutno je u pitanju transhidrol 85.eh Kićo a di je filter za ulje na mjenjaču?nisam siguran da to imam :scratch
?nego mene još uvijek zanima jel ce to funkcionirat ako poskidam crijeva i zatvorim rupe vijcima?nego još jedna sitnica.
Obrisan neispravan link.
jel zna ko šta je ovo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ti ima taj traktor spoljnu hidrauliku i pomočne hidraulične cilindre???
 
S

stara baba

Guest
nema nist od toga.majstor mi kaze da taj ventil povucem dole i onda mogu kipat al nemogu dizat prikljucke.on to tako spojio da premosti neispravnu pumpu :scratch .
u voznji se to malo pomakne od vibracija i onda prikljucak ode dole :shock:
nemojte se ljudi zamarat,rijesit cu to vec nekako 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam ja kaj je taj majstor tebi složil, ali to meni baš ne drži vodu.
Imam doma 565 i to je sve skoro isto, ja kipam normalno preko hidroulične pumpe na fini hidroulik i nema problema s nošenjem strojeva, sve štima!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA IMT 565 kaže:
Neznam ja kaj je taj majstor tebi složil, ali to meni baš ne drži vodu.
Imam doma 565 i to je sve skoro isto, ja kipam normalno preko hidroulične pumpe na fini hidroulik i nema problema s nošenjem strojeva, sve štima!
Šanana taj ima dodatnu pumpu za dodatne izvode vanjske hidraulike (koji služe za kipanje). Ta je pumpa neispravna koliko sam skužio i nije popravljana jer staroj babi netrebaju ti izvodi za kipanje.
Samo ja bi preporučio baki da to složi jer to je kod malo modernijih priključaka nezamjenjivo i potrebno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To bi onda trebalo obavezno složiti jer to stvarno i treba, mada na 577 nema baš neki preveliki izbor strojeva kojima je potrebna dodatna hidraulika!

Za te dodatne izlaze je najbolje imati posebno spoljne priključke sa onim ručicama za upravljanje s lijeve strane vozačkog mjesta kak to inače je na imt-u.
Neznam točno kak je to napravljeno kod babe, ali vjerijatno nekaj nije dobro funkcioniralo kad mu se to trga.
 
S

stara baba

Guest
freza,atomizer,prikolica bez kipe,plug i rasipač za gnojivo.stvarno nikad nisam koristio kipu,bila je neispravna od kad sam kupio traktor.kako rekoh ljudi nemojte se zamarat ;)
 
A

Ado

Guest
Problem ti je ulje obavezno ga promijeni ,ali prije toga dobro isperi kućište hidraulike koje je sigurno prljavo .

- " Ado"
 

Opaliti

Novi član
Tu od
23 Tra 2009
Poruka
11
bok ljudi evo da i ja kažem jednu pametnu!I ja sam imao takav problem sa mojim 560 priključci su mi "propadali",pa ja to riješio na sasvim drugi način:kad skineš gornji poklopac iznad pumpe (ispod sjedišta) dolje odmah ispod ventila koji otvaraju poluge od rućica hidraulika imaš jedan sigurnosni ventil on ili je otpušten ili propušta ulje pod teretom zamijeni ga to ti je trošak od oko 100-injak kuna.Uglavnom mislim da je u njemu problem ja ga zamijenio i sada je sve sasvim u redu. :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
E

edo_tub

Guest
pumpa je pri kraju

Šanana taj ima dodatnu pumpu za dodatne izvode vanjske hidraulike (koji služe za kipanje). Ta je pumpa neispravna koliko sam skužio i nije popravljana jer staroj babi netrebaju ti izvodi za kipanje.
Samo ja bi preporučio baki da to složi jer to je kod malo modernijih priključaka nezamjenjivo i potrebno.
zaptivni materijali tj gumice i semerinzi na pumpi su pri kraju i prilikom trenja kroz njih prolazi ulje i time hidraulik popusta
nece sve dok je ulje gusto medjutim kada ulje pocne da gubi svoj viskozitet tj da se grije i da postaje rijetko dovoljna je rupica koju napravi igla da probija tj pusta i da ne zaptiva tj da ne zatvara protok
 

Najnoviji postovi

Na vrh