• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malvazija na kontinentu

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav. probao bih uzgojiti par malvazija na kontinentu. imam pred kučom izvučen balkon prema jugu i tu imam posđena dva trsa.jedan je crni francuz(još uvijek na njemu ima grožđa) a drugi je neki čudan direktor. jako je bujan i grozdovi se ne truse. tu mora uspjeti. ima li tko kakva iskustva? navodno je tu malo dalje jedan lik imao malvaziju(donesal je iz mora) i to je dobro uspijevalo. ali to je bilo prije 30 godina. gje bih mogao nabaviti sadnice? imam po vinogradu dosta trsova francuza pa bih probao cijepiti malvaziju na podlogu francuza. sused doslovce cijepi sve i švašta na sve i švašta. on je pro. ako ne nabavim malvaziju imam po vinogradu nekih finih trsova koja bum probal cijepiti po fracuzu.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Odakle si? Neznam za malvaziju ali jedan moj susjed u vinogradu ima 50-ac panjeva plavca. Uspije ga naterat na 90-95 oecsla. Tak da zasto ne
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Probaj malo usporedit broj suncanih sati godisnje kod tebe i u istri.
Vlado Krauthaker je posadio par pokusnih tablih grozda za mediteransku klimu. Znam da ima plavac,crljenak i jos par njih. I solidno mu uspjevaju.
Probaj. Nemas sto izgubiti
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
gdje mogu nači te sunčane sate? ja imam užasno dobar položaj u vinogradu doslovce sunce od 4 ujutro do 9 navečer po ljeti. a gdje bih mogao nači sadnice? ja inače sadnice kada kupim držim na hladnom do 6 mjeseca i onda ih sadim.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Pa u svakom rasadniki. Vidi u fragari,malo proguglaj. Zasto sadis u 6 mje? Ja najvise volim sad u kasnu jesen. Najbolje je ukorjenjivanke ili sto ranije u proljece. U 6 mj loza mora bit vec min 30cm.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
posadiš u jesen u prolječe rano pusti i pozebe. ovako imaš jaču sadnicu .
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Nemas. Isto ko i vocke. Valda ti je najbitnije da imas sto jaci korijen. Dakle sad posadi fino,zagrni zemljom i nemas brige. Na proljece odgrni. A ak mislis na mraz ak nesmrzne te godine nagodinu ce. Ili jednostavno zastiti ako imas nekoliko desetaka sadnica.
 
Na vrh