• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar Tomo vinkovic

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
Pzdrav svi forumasi,evo mene opet poziv iz macedonije :) upravo mi pao napamet da ugradim jedan maonmetar za pritiska ulja na mom tomu,pa nesto mi je pao cudno kad ga upalim pritisak kaze da je 5bar. a kat mu dodajem gas ide cak i do 6 bar.dali je to uredu i koliko bi trebalo to da bude :(think): evo neku sliku
 

Prilozi

  • 06022013873.jpg
    06022013873.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 1,276
  • 06022013874.jpg
    06022013874.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 992

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
To nije loše imati.
Na maksimalnom režimu treba
biti 2,5 - 4,O Bara, na minimalnom 0,5 - 1'0 Bar
Ako je ispod ove vrijednosti kontrolirati ventil za ograničenje i
pumpu za ulje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
potpisujem navedeno od gorskog, ali na slici vidim da ti skala nije u Bar vec u Pascalima i tu ima neke sitne razlike, a drugo, prije nego ides regulirat pumpu ulja, najprije bi provjerio da li je manometar ispravan... iz vlastitog iskustva znam da mehanicki manometri ili tlakomjeri su jako kvarljivi.... pomorac sam makinista i elektricar pa znam sta govorim, na brodu ih mijenjamo redovito, najvise zbog vibracija se ostecuju i pocinju pokazivati gluposti.... zato, najprije bi bilo dobro da probas spojit neki drugi manometar pa da usporedis kolika je razlika u ocitanju.... ako nema razlike, onda nesto nije u redu sa pumpom tj tlacnim regulacionim ventilom jer je taj mjereni tlak previsok, a ako ima razlike i ovaj drugi ti ocitava tlakove navedene od gorskog tada tvoj manometar ne valja....
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
ma neznam u cemu je problem,mozda je i do manometar,kad ga upalim i radi bez gasa sto kazemo mi u makedonije u leru,kaze da je pritisak 4,50 bar.a kad mu dodajem gas ide cak i do 6 bar.neznam u cemu je stvar dali je ok ili mozda je previsok pritisak i dali mu u opste smta to?
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
kad das gasa normalno je da se tlak digne jer se pumpa brze vrti, ali trebas uzet u obzir i to da li je ulje hladno ili toplo....

kad startas hladni motor i ulje je hladno tada je i veci tlak jer je ulje gusce, kako se grije motor, time i ulje postaje malo rjede pa tlak padne.... za usporedbu iz vlastitog primjera govorim, kad upalim barku na hladan motor ulje u leru mi se popne na 4,5 bara i kako se motor grije za 15tak minuta mi padne na nekih 2,5 bara i to mu je normalan pritisak...
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
ma neznam videcemo kako sto kaze dohtor da proverim dali je manometar potpuno ispravan,i koja e razlika megu vrednostina bar,i ono moje :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Dohtor je 100% u pravu jer sigurno je manometar neispravan jer se kaže "ako je tlak manji treba se provjeriti" nitko ne spominje veći u biti kod bilo kakvog kvara pumpe tlak bi padao a ne rastao tako da je po mome sve ok .da nisi ugradio manometar nebi došao do problema hehehe:icon_eyes:upitno je koliko ga se isplati stavljati s obzirom da je osjetljiv na vibracije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
ma u pravu si da ne bi ga ugradio ne bi doso do problema :) ali meni nista mi nie kostalo imao sam ga kod kuce pa onako od dosade cisto sam ga ugradio da vidi so kako funkcionise :(:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh