• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Marker za prskalicu - foam marker

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
Negde sam citao da se neko interesovao za ovo, sad nedavno sam skontao da ovo postoji, pa napravio u kucnoj radinosti :) mislim da je korisna stvar, i dosta mu je siroka primena!
Set sastoji od 2 kanistera po 10 litara (probao i sa jednim od 20 ali onda ne pravi penu na obe strane isto) slavina, regulator pritiska vazduha(nije bas preko potreban ali sam imao kuci viska) crevo plasticno fi20mm, cev aluminiumski fi8mm, razni prikljucci za vazduh i to je to otprilike :)
evo slike i video, sutra montiram pa cu i to da slikam...
http://youtu.be/5FMXlzvUNMM
http://youtu.be/ppbPUgeIFI8




 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Možeš li malo pojasniti na kojem princilu radi ovo :scratch
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
Možeš li malo pojasniti na kojem princilu radi ovo :scratch
ovo radi na jednostavniji nacin, kompressor duva vazduh preko tanke cevcice u dno kante, stvara se pena pa izadje gore na crevo fi 20, sutra cu nacrtati a i poslikati kante...(naravno deterdzent u vodu)
postoji i komplikovanija varijanta sa kompressorom i 2 creva sto stvara penu bas na kraju al to trosi puno deterdzenta, i to sam napravio al nije mi se svidelo kakvu penu radi, ovaj sto sam napravio pravi dosta cvrstu penu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
i koliko ta pjena traje ? rasturili je možda tečnost iz prskalice ? koliko trošiš deterdženta po prskalici recimo ?

inače mi se čini kao dobra ideja
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
i koliko ta pjena traje ? rasturili je možda tečnost iz prskalice ? koliko trošiš deterdženta po prskalici recimo ?

inače mi se čini kao dobra ideja
pa onako po drvoristu za sad traje oko pola sata, videcu ovih dana na polju kako ce da radi,
kako ovo mislis? ''rasturili je možda tečnost iz prskalice''


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
pa ako na pjenu koja ostaje na zemlji pada tečnost iz prskalice odnosno krajnjih dizni možda će da se ta pjene automatski slegne
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
pa ako na pjenu koja ostaje na zemlji pada tečnost iz prskalice odnosno krajnjih dizni možda će da se ta pjene automatski slegne

montirao danas, tako stavio da ne prska dizna na njega


sutra ide matori da prska, pa cu i ja da izadjem snjim, da napravim video u radu :)
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
odlična ideja!! :gitarist: Viđao sam takve markere na velikim prskalicama al ove manje to nemaju. Ovo je jako korisna stvar!!

Jesi stavio možda kakvu diznu na kraju ovog crijeva? Kako isključiš ovu pjenu kad ti ne treba?
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast!

Ja ovo pravim vec 3 godine, ali nikako da napravim... kupili prskalicu 10m sirine, pa ne mozemo ocjeniti ni stari ni ja kako treba dokle smo dosli, pa pratimo "od oka" redove kako smo sijali i to je to, no cesto puta uhvatim starog da na mjestima preduplava i do 2m i onda sam rekao da necu vise prskati bez markera i opet me iznenadilo proljece a da to napravio nisam.

Jedva cekam slike iz rada, mozda jos ove godine dobijem inspiraciju sto i kako namrdati jer jos imam dosta prskanja.
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
Odlicno se pokazalo marker, matori vozio po tome samo, na 5 jutara je oko 5 litara vode utrosak sto je jako zadovoljavaljuce, regulator pritiska vazduha nije na odmet, ali radi i sa obicnom slavinom. na kraju creva se posecena plasticna flasa na koju sam navukao parce krpe(majice kratkih rukava) to ublazava stvaranje pene i to kako bi reko secka, na svakih 2 metara dodje po kugla, al to sa povecanjem pritiska moze da se steluje.
http://www.youtube.com/watch?v=2e2pcFQwFpU&feature=youtu.be
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh