• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Masey Ferguson 274 bosch pumpa

A

Alfa

Guest
Malo su problemi sa postavljanjem slika, ali nema tu neke velike kemije.
Otpojiš polužje gasa i gašenja, skineš na onim polugicama na koje se to polužje kopča one male matice (ključ 8), skineš one dvije slijepe matice (ključ 10) i lagano podižeš poklopac prema gore uz istovremeno pritiskanje onih šarafiča na kojima se bile matice ključ 8. Paziš da ti se unutra feder ne otkopča ili se malo prigneš i pogledaš u kojim rupama je bilo zakopčano. Kad skineš poklopac sve ti bu jasno na koji način da dožeš do ventila koji šteka. Usput si promjeniš i O-ringe na osovinicama. Kod postavljanja jedino trebaš paziti da ti ekscentar od gašenja uleti u onaj limeni komad koji na kraju ima kuku ko slovo U (tam na onoj mojoj slici odma gleda u tebe)
Prije montaže poklopca možeš cijelo polužje lagano, na tanko, nauljiti i razraditi rukom

Evo ti slika ventiliča koji treba malo pošmirglati sa vodobrusnim 2000 namočenim u ulje.


adult image hosting


Ok. Sve mi je jasno i mislim da bu to išlo bez većih problema. S obzirom da mi traktor treba slijedećih desetak dana za u šumu ( ako vremenske prilike budu dobre) a jedino moram paziti da ga ne ugasim na ručicu za gašenje, cijeli zahvat odradit ću dok drva budu u dvorištu. Nakon toga ću vas obavijestiti o rezultatima ili eventualno postaviti još koje pitanje.
Zasad puno hvala i pozdrav iz Pitomače.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad skidas pripazi na ovaj dio sa oprugom to ti je jedina veza poklopca sa kucistem.Oznacen dio je crveno.
kad vracas poklopac obrati paznju da muski dio oznacen zelenim sjedne u utor.Inace ako nesjedsne neces moci ugasiti traktor na poluzi.


Uploaded with ImageShack.us

NA OVOJ SLICI vidi nacin kako skidas oprugu koja je jedina veza poklopca i kucista.Drzis dio sa oprugom prstom diok otkacujes drugu oprugu nekim klijestima.Najbolja su spicasta klijesta.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad skines pripazi u kojoj je rupi bio dio sa oprugom.Tako ga i vrati.

dsc03885cf.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03

Pripazi u kojoj je rupi na poklopcu zakacena opruga.Tako je i vrati.


imgp0003so.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad skines poklopac tad odvrnes tri vijka i otkacis polugu da bi mogao izvaditi ventil.

imgp0005y.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03

Ostalo je lako.Problem ti je samo dihtung ispod poklopca.Njega moras kupiti nova.Polovan je nafta svojim djelovanjem ocvrsnula i vjerovatno polovan nece drzati.Dihtung i O-ringe 4kom. kupi prodavnici.Evo ti slika osovinica za gas i gasenje na kojima su O-ringe.


dsc03791vt.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03
 
Posljednje uređivanje:

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Kad skines poklopac tad odvrnes tri vijka i otkacis polugu da bi mogao izvaditi ventil.

imgp0005y.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03

Ostalo je lako.Problem ti je samo dihtung ispod poklopca.Njega moras kupiti nova.Polovan je nafta svojim djelovanjem ocvrsnula i vjerovatno polovan nece drzati.Dihtung i O-ringe 4kom. kupi prodavnici.Evo ti slika osovinica za gas i gasenje na kojima su O-ringe.


dsc03791vt.jpg

By kemolisnik at 2012-03-03

jel bi se dalo tu kak pojačat motor, da se pojača gorivo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
jel bi se dalo tu kak pojačat motor, da se pojača gorivo?

Naravno, raspusti gas na više okretaje.
Drugo nejde bez probnog stola.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav evo opet imamo problema s mf-om nema cijeli gas na kazaljke ide samo do 20 i pred kraj kad bi trebal primati gas on ne prima, a sa malim gasom ide svi lajtungi za gorivo očišćeni, nova ace pumpa jedino nisu dirane dizne i boch pumpa.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako mislis neprima gas.Kad das gas nema ga ili trokira na punom gasu.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Na početku prima gas ali nema onog završnog zvuka i snage.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Na početku prima gas ali nema one završne snage i onog zvuka ništa ne trkokira i ništa ne dimi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Probaj kad je traktor ugasen stisnuti polugu gasa.Da li poluga gasa tad dolazi do granicnika oznacenog zelenom strelicom.



Uploaded with ImageShack.us
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ovako promjenili smo uloške na diznama bosch pumpa je servisirana kad smo upalili traktor bilo je dobro gas je primal do kraja no danas ne kad frezam osjeti se kao da na momente dobije gas i odma se smanji ne prima više od pola gasa.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
pozdrav,od tomislava.i ja imam problem sa bosch pumpom na masseyu 284. majstor skine i posalje na reparaturu,i taj mu covjek javi da je kuciste potroseno da se nemoze nastelat.tako da sam jucer uzeo novu pumpu,sutra ce sve biti gotovo pa cu vidjet kako ce primat gas.dizne i kompresija su dobre.a nece da ide
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
a zašto ti nije samo kučište menjao meni su kučište promijenili i ide ko grom. kolko si platio pumpu
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
trazi za komplet da sve napravi 3800kn, ja sam iz krizevaca narucio novu za 2700,a u srbiji je 1950kn.samo oni bi tek u srijedu mogli poslat.dugo mi cekat
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pozdrav,od tomislava.i ja imam problem sa bosch pumpom na masseyu 284. majstor skine i posalje na reparaturu,i taj mu covjek javi da je kuciste potroseno da se nemoze nastelat.tako da sam jucer uzeo novu pumpu,sutra ce sve biti gotovo pa cu vidjet kako ce primat gas.dizne i kompresija su dobre.a nece da ide

Kad je postavis javi kako se ponasa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh