• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mašina za skidanje izolacije sa žica

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Ljudi ajmo udruziti mozgove ili pokusati nesto naci, naravno ako ste za. Imam potrebu za navedenom masinom. Nailazio sam ih na internetu, zvao ovlastene dilere, ali ljudi moji masina je preskupa. Ima li tko kakve nacrte ili bilo sta vezano za masinu koja skida izolaciju sa bakrenih provodnika i da ujedno izolaciju odvaja od bakra, tj da se ne radi rucno. Gledao sam masinu Sincro 315 koja ima mali kapacitet ali paprenu cijenu od 15 000 eura.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
floion
Ako si gledao Sincro 315, ja na temelju toga spoznajem da imaš namjeru reciklirati velike količine starih kablova. Da li sam u pravu ili sam na krivom putu u razmišljanju?

Ako su ti kablovi u koje kakvom skladišnom stanju, kao nekakvi smotuljci, grude starih kablova ili otpad s gradilišta, onda trebaš sličan stroj, koji ih bude drobio, samljeo, pa sa nekoliko sita prosijao i odvojio u jednu posudu izolaciju, a u drugu posudu metal. Jako teško da to može biti jako jeftino, jednostavno za nacrtati i izraditi u sam svoj majstor verziji.

Ukoliko imaš potrebu skidati izolaciju, manje količine, s nekakvih pravilno namotanih pojedinačnih otpadnih kablova, za to bi se prije dale ukrasti nekakve ideje relizirane širom svijeta.
 

Prilozi

  • Skidanje izolacije 1.jpg
    Skidanje izolacije 1.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 36
  • Skidanje izolacije 2.jpg
    Skidanje izolacije 2.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 35

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Imam vece kolicina kablova i konstantno dolaze novi. Da namotani su i nije mi isplativo ovako po jedan guliti. Cijena bakra je 4.5 eura po kilogramu. Ma napravio bi ja nju samo da imam nacrte, volje, znanja i metala imam 😂. Ona nije skupa ako bakar ima neku cijenu koja je stabilna, ali nazalost nema je i ovo je do sada najveca cijena, a problem je debljina kablova jer odmah idu u trecu klasu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
A rabljeni strojevi iz okolnih država, kao Italija?
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Problem mi predstavlja prevoz. Ali moglo bi se nesto iskombinovati. A PLIS jel ti znas kako sincro 315 radi?
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nazalost malo je videa ove masine. Znam da gore ima mehanizam za drobljenje i da nakon njega ima veliko sito i druze mislim da sam shvatio upravo sada kako radi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Genijalno! Znaš li koliko je otrovna izolacija kad gori?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma on bi ju skuhal sa kobasma...
ustvari, i s kobasa opadne izolacija nakon kuhanja, možda bi i sa žica?
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Postoje stvari koje moramo činiti i one koje ne moramo.
Kurenje izolacije spada pod ovo drugo. Isto kak i izlijevanje ulja u grabu, npr.

Ak već ne misliš na sebe, bar misli na svoju djecu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Znal sam kaj buš citiral :)
Napiši i ono kaj nisi citiral ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kaj bum pisal, ja sam u praksi slikovno dokazal da je praksa jača od teorije i da gori ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Nije baš vezano, ali ako netko ima volje pročitati:

Jedan moj super kolega od osnovne škole do penzije i dalje, je dok smo bili na specijalizaciji, "kod proizvođača opakog vozila", u krojačnici instalacija, dokazao da im itekako gori instalacija s nezapaljivim certifikatima. (Nama je bilo prije te specijalizacije nekoliko zapaljenja u praksi.) Oni, proizvođači, su tvrdili da to nije moguće (ili da sam ja valjda blesav). Kolega je onako u tišini, izvadio upaljač iz džepa, kresnuo ga, uzeo tu "nezapaljivu žicu" sa stola, približio plamenu i vidi vraga, tako je lijepo gorjela. Nastao je muk, konsternacija, a onda i "inženjersko - tehnološka panika".
Nakon par dana smo saznali da su nam jaaaaako zahvalni što smo im otvorili oči. Za par mjeseci smo se i mi uvjerili da nove instalacije više ne možemo zapaliti s plamenom upaljača, a oni su nas itekako cijenili na svakom susretu, a bilo ih ja puno iza toga.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh