• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3070

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
probqao sam te konektore(okrugli su) pa sta da kazem masni su jer se nalaze na sredini traktora ispod neke cijevi odakle mu kapa ulje, naspricao sam wd-40 osusio ali nije nista bolje. a duga svjetla ne mogu upaliti jer kad rucicu povucem prema volanu ona nece ostati u tom polozaju. Jel nnetko zna gdje ima netk oda prodaje takve polovne stvari jer mu je puno 1500 kuna za tu rucicu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A ta duga svijetla su toliko bitna da nemožeš bez njih...?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ja nisam pitao jesu potrebna ili nisu (makar ih moras imati ispravne sve ako zelis proci na tehnickom pregledu za registraciju) vec da li se moze napraviti ono sto sam pitao. Ako ne mozes pomoci nemoj ni pitati gluposti!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ja imam isti problem sa ručicom i stavio sam si drugi prekidač za duga i to je to- ili kupiti novu ručicu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ako sve drugo radi normalno ubaci neki prekidac posebno za duga svijetla to ti je puno jeftinija solucija i od rabljenog i novog dijela stavis negdi pri ruci i imas i kratka i duga svijetla i neces imat problema na tehnickom!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kum je kupio gore spomenuti massey i sad ima male probleme oko elektrike, recimo ne radi mu dugo svjetlo. Koliko znam pali se na prekidac (okretanjem ) duga i kratka, Duga ne rade a na polozajju za kratka ne radi nista. Jel mislim da kratka i pozicija se zajedno pale a duga na sljedeci polozaj. I na istrument tabli ne rade neke lampice, kad sam rastavio lampice su ispravne ali kao da ne dobiju struju preko one ploce. Sad da li tko zna kako to narediti mislim taj spoj na ploci jel se moze ili treba drugu kupiti? I taj prekidac za svjetla kako uopce radi?

Prvi zub je pozicija, pa sljedeći kratka svijetla , i onda blic pali duga svijetla i tako se i gase.

Jesi detaljno pregledao osigurače ?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Svi ispravni, izgleda da je stvar u rucici, jer ona nece ostati u zubu za duga. a nova 1500 kuna pa trazim ako tko ima polovnu ispravnu. Vidis Bučo to je dobro rjesenje hvala vam
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Svi ispravni, izgleda da je stvar u rucici, jer ona nece ostati u zubu za duga. a nova 1500 kuna pa trazim ako tko ima polovnu ispravnu. Vidis Bučo to je dobro rjesenje hvala vam

To ti za prvu ruku najjeftinije a ovu ces promijenit kad bude bolja financijska situacija ili da nades povoljno rabljenu jos jedna stvar nemoj me postivat osjecam se onda jako starim:(happy):
 

massey 3070

Član
Tu od
15 Tra 2011
Poruka
35
Jedno pitanj za majstore masseya 3070 gdje bih mogao pojačati pritisak za volan.Sve ostalo mi radi dobro,hidraulika ,brzine pumpa je skoro postavljena nova,ulje jd 50 samo mi je volan dosta težak čini mi se da bi trebao biti lakši.Neko je nešto tu dirao ,čistio sam onaj ventil hidraulike iznad motora sto se nalazi bile su tri podloške izvadio sam dvije opet isto teško navijati isto je bio hladan ili vruć motor,pri većim obrtajima isto tako.Dali sam trebao dodati još koju podlošku ili je nešto drugo u pitanju ili na nekom drugom mjestu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
skini rucicu za paljenje svjetala i proseci se do autootpada. otac je tako nabavio za 3050 ali neznam vise od kojeg auta je bila..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni se rastopili kontakti na toj ručisi za poziciju i kratka svijetla na SAME-u.
Pitao sam za novu, rekli su 1200 kn, reko hvala!!
Rastavio sam ju, izvukao žice od pozicije i kratkog svjetla van, stavio dva nova jača prekidača na instrument tablu i preko njih palim poziciju i kratka svjetla, a preko ručice je ostalo samo dugo, žmigavci i sirena i sve radi bez problema.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Na istrument tabli ne rade neke lampice, kad sam rastavio lampice su ispravne ali kao da ne dobiju struju preko one ploce. Sad da li tko zna kako to narediti mislim taj spoj na ploci jel se moze ili treba drugu kupiti? Jel ju itko kad rastavljao ili vadio van?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pozdrav svima, kum na Massey-u 3070 mora mijenjati karike, e sad da li tko zna na koliko kila se steze glava a na koliko radilica?
 
V

Vedran

Guest
Massey Ferguson 3070 problem sa hidraulikom

Dobar dan svima imam jedan problem na trakotru massey ferguson 3070 na hidraulici o ovome se radi
Znaci ja sam mjenjao filter hidraulike i ulje sam mjenjao prije nego sto sam promjenio sve je radilo i kada sam do promjenio diže jako sporo hidrauliku a spušta normalno kada sam ispuštao ulje bilo je jako puno špene i trunja ko da nesto drobi unutra Neki su rekli da je losa pumpa pa zato nedize i pravi špenu ali pumpa je nova sve je novo prošlu zimu smo radili generalku i sve je novo i neznam sta bi moglo biti ako neko mozda zna sta je problem jel mi možete reci
Hvala unaprijed
 

roten

Član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
33
koliko citam o ovom traktoru cinii mi sew da nije nesto ekstra dobar zelio bi savjet zanima me sto uzeti mf 3070 ili john deere 2850 svi savjeti su mi dobro dosli usporedite njihove karakteristike i dobre i lose strane te mi dajte svoja iskustva o ovim traktorima
 

Najnoviji postovi

Na vrh