• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3080

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Dobar dan.
Posjedujem Zetora 7211. Ove godine planiram zamjeniti traktor, za oko mi je zapao MF 3080. Posto u je u mojoj okolini rijetkost da neko ima traktor, a da nije IMT ili Zetor, zamolio bih vas da mi kazete nesto o ovom modelu.
Inace poslovi koje obavljam su sjetva pneumatskom sijacicom, rad sa roto drljacom 2.5m, berba sa Zmajem 224 i naravno u jesen dovlacenje drva za ogrev oko 100m3..
pozdrav i hvala unaprijed.
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja bih ti savjetovao da zadržiš taj zetor ako ti je dovoljno snažan i bježiš što dalje od serije 30xx masseya. Ja imam jednog, jest da je napravio 5 tisuća radnih sati kod mene, ali i odnio je nekih 30-ak tisuća kuna na popravke, uglavnom getribe. A koliko sam upoznat sa situacijom, kod večine tih traktora je problem sa mjenjačem, vjerojatno jer je to prva serija koja je dosta elektrizirana i tu su se najviše učili u proizvodnji. Motori su standardno nepoderivi. Moj ima na satu 10 tisuća, ali vjerojatno tolko i van sata. Motor kako je kod nas 8 godina, nismo dirali. Bosch pumpa je lani otišla, krivac gorivo.
Što se tiče održavanja, moraš mjenjati ulje u getribi i filtar hidraulike svakih 1000 radnih sati, no to ljudi uglavnom odvuku na 1500 ili 2000 pa i tu leži dio problema. Sami taj posao stoji nekih 3000 kn.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Eto i zato su te serije tako jeftine i nitko ih neče kupiti.Ja imam MF 3060 i otišao je motor greškom vozača kojem je dignuo temperaturu a da nije vidio.No popravak motora i nije tako skup koliko je getriba,meni je otišla jedna grupa brzina i po to idem sutra koštat će me oko 6500 kn.Jest skupo ali pitaj koliko koštaju dijelovi getribe za ostale traktore te snage.Samo nek budu te serije jeftine budem kupio još kojeg pa nek se nađe!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Meni se tolko zamjerio da sam rekao nikad biše mf u dvorištu, no nije uvijek baš sve tak crno.
 

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
Ja imam traktor iz te serije, točnije 3060 i mogu reći da se pokazao odličnim. Kupljen je 2004 godine u njemačkoj od prvog vlasnika, nije od švercera jer smo ga sami gore našli i sami išli po njega. Ljudi u hrvatskoj večinom kupe krševe od švercera, na kojem se netko pošteno naradio, te zaradio drugog, e onda kad se počnu kvariti ljudi odmahk počnu govorit kako te serije nevaljaju i da su krš. Naš massey je kod nas napravio nešto više od 2000h, ali je i redovno održavan. Održavanje i djelovi jesu malo skuplji od konkurencije, ali je po meni taj traktor za ono vrijeme daleko napredniji od nekih konkurenata. Eto ako naletiš na neki dobro očuvani primjerak ja ti ga preporučujem.
 

kago

Novi član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
11
Svaki massey koji valja i košta,a pogotovo traktori iz francuske su izrađeni tak da se nema puno za oćekivat..... Uglavnom jednom massey,uvjek massey. :)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Uglavnom jednom massey,uvjek massey.
Kolega ovo potvrđujem do kraja života, samo massey i ništa drugo ne priznam!
:icon_e_biggrin:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
jj jkkl
,..,,.
 

Prilozi

  • P1140025.jpg
    P1140025.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 396
  • P1140027.jpg
    P1140027.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 602
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633

imagur

Masseya sam ponovno sastavio e sada do kada će trajati to ne znam...???
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Koliki si stavio zazor između konusno -tanjirastog zupcanika..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ovo je prestrasno...sjecam se davno sam htio kupiti traktor od tebe..i isto si imao ovakav problem..danas opet isto..za poluditi.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Taj što se sada zupčanik raspao je od Hitnera (drugi par)..Traktor je u dvije godine napravio oko 250 sati a garancija je bila 1 godinu tako da ne vrijedi reklamirati..
Diferencijal mi je sastavio u hitneru njihov inžinjer Šilek...

Komer ...A što se tiče prednje vuče više me ništa ne može iznenaditi..
 

uppo

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
8
Pozdrav, možete li mi neko objasniti što znači koja lampica na kontrolno ploči ili gdje mogu pronaći objašnjenje? Hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo objasnjenje.Trebale bi biti ovako raspoređene.Trebas samo malo prevesti sa engleskog.
screen-shot-03-21-15-at-.png
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Malo zatvarali brazdu ovih dana i ponovno počelo udaranje u prednjoj vući.....
Postao sam več lud od toga traktora.

Ako nekoga zanima traktor za prodaju je a cijena je manja za popravak ali ja ga više neču pipnuti...Prednja mu još uvijek radi ali se čuje lupkanje..

Toplo svima preporučujem da ne stavljaju zamjenske dijelove več samo orginal..
Evo sada sam pronašao orginal zupčanike za 450 €..

http://www.machineryzone.com/new/tr...ont-axle-massey-ferguson-11x45-3070-3120.html
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Traktor ide na njuškalo ako se ko želi zabavljati sa njime dao bih ga za 8000 € ..
Sve je drugo u redu a mjenjač nakon 3 godine i 500 sati radi kao nov..
Ne mogu dati povoljnije jer sam toliko vec dao za popravke,
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo malo da se i ja javim sada je prednja vuča sređena orginal zupčanici a traktor je odradio oko 250 sati i sve je ok..
Ali..ima novoga ,hidraulik na komande u kabini i na blčatobranima reagira sam kada dam gas do kraja.
Pumpa ,ulje i filter hidraulika su oko 500 radnih sati i na leru diže i spušta na mehanicku komandu a na struju nece i onda dam gas i proradi..
sada idem skinuti alternator jer sumnjam na njega pa cu vidjeti.

:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh