• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 65

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Par mjeseci sam u potrazi za traktorom.

Ovo je jedna od ponuda koju sam dobio.

E sad posto sam toootalni poooocetnik o traktoru, zamolio bih vas da mi kazete sta vi mislite o ovom traktoru.

Moj je pitanje bi bilo- da li se na ovaj traktor moze prikaciti onaj hepek, s kojim se silira kukuruz na polju.

Posto je kod nas siliranje kukuruza kosta oko 20 eura po dunumu, veliki dio novca mi ode drugim ljudima, pa sam rekao sam sebi ako cu kupovati traktor zelim da bar moze da silira, tako da mi se vise isplati kupiti taj stroj za siliranje ( polovan oko 700-800 eura) i silirati sebi sam.

Dakle decki...imam namjeru imati ne vise od 5 krava, da li bi ovaj traktor mogao da ih opsluzuje.

Hvala vam puno.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: POMOC

Naravno da se radi o staroj ragi, ali nisam ni ja Bog zna kako mlad ni u licu ni u novcaniku :(

S toga decki ako mozete da mi i kazete koji je ovo Ferguson, mislim koji tip, motor, ...uglavnom onako sve sto znate.

Tip mi cjeni 3 200 eura, lovu imam, kaze da je uradio generalku na motoru i na hidrauliki, i kaze da mu je stavio nove gume.

Eto to su za sad informaicje koje imam, nadam se da cete mi vi pomoci, inace nemam kome osim svercarima, a znate kakvi su oni, tudje je za njih najgore a njihovo najbolje, tako da se bojim da nece biti realni, pa ih s toga nisam ni pitao.

Hvala jos jednom.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: POMOC

za tjeranje silokombajna bi ti trebal traktor od 55-60 ks ,ako želiš barem donekle solidno silirati,ja sam prije teral i s 45ks,ali bila mu je puna kapa,dok je napunil prikolicu letile su iskre kroz auspuh :lol: :lol: :lol:
a za te novce ja bih si uzeo rađe ovak nekaj http://www.njuskalo.hr/oglas345576
jer ak ti i uleti loš stroj za njega imaš jeftine dijelove i ima ih na svakom uglu
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: POMOC

Ali ovaj ferguson je 58 konja, pa valjda i on moze da tjera, meni je bitno da moze da vuce silaznik ne mora da vuce, za prikolicu ja bih pozvao prijatelja koji ima drugi traktor.

Godiste je 1960. (sad sam dobio mail od vlasnika).

Cjena je 3200 eura s ovim celnim utovarivacem, nije registriran i njemac je.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: POMOC

Ili mozda da uzmem IMT 567 sa kabinom u dobrom stanju. Godiste 1984, registriran, kosta oko 4500 eura

Sta mislite o tom...nemam trenutno slika dobrih ali uskoro.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: POMOC

Emy kaže:
Ili mozda da uzmem IMT 567 sa kabinom u dobrom stanju. Godiste 1984, registriran, kosta oko 4500 eura

Sta mislite o tom...nemam trenutno slika dobrih ali uskoro.
ak je 58 ks onda će vuć sve bez problema,ako je u ikoliko dobrom stanju :scratch
neznam ,odluka će biti tvoja,ali ja bih uvijek dao prednost IMT-u pogotovo kod takvih starih traktora,jer ih je većina dost poderana,a do svih dijelova za masseya može biti problem,a kod IMT-a to nije slučaj...da ne ponavljam da su dijelovi puno jeftiniji ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
po masci bi rekao da je mf 65 vjerojatno mk2

http://konedata.net/Traktorit/MF35.htm

tractor130.jpg


2159.jpg


neznam, ja to nebi uzimao.. nije ni cijena neka primamljiva. za koju kunu vise bi se nasao 558 za koji dijelova ima svuda. a ovo..
 

imt540

Novi član
Tu od
30 Sij 2015
Poruka
10

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odlican traktor.Spor u transportu al jak ko zemlja.Jos da vidimop slike dizni znacemo jel original MF-65.Jedino kad ga kupujes gledaj luft u pogonskim tockovima.Reduktori su dobri al ako su losi dijelova slabo ima.Ako jos te dizne stoje ukoso nemozes pogresiti u izboru.
 
Na vrh