• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Medjureduktor ili medjuprenos?

E

expresvatra

Guest
Pomagajte prijatelji!:mur:
Postoji i nekad je ugradjivan medjuprenos izmedju freze i motokultivatora na IMT 509.
Neznam kako se tacno zove.Nigde ne mogu da nadjem taj deo da kupim ni polovan ni nov.
Znam da ga je otac zajmio ranije od prijatelja ali prijatelj vise nije tu pa ne mogu da slikam bar da ga pokazem.Znam samo da kada to ugradis izmedju freze i kultivatora postoji jedna rucica na njemu koju kad cimnes freya pocinje da se okrece a kultivator krene napred ali sporije nego u 1. brzini kao neki puzni hod.
Ako ko zna za ovakvo sto neka se javi:drink:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pomagajte prijatelji!:mur:
Postoji i nekad je ugradjivan medjuprenos izmedju freze i motokultivatora na IMT 509.
Neznam kako se tacno zove.Nigde ne mogu da nadjem taj deo da kupim ni polovan ni nov.
Znam da ga je otac zajmio ranije od prijatelja ali prijatelj vise nije tu pa ne mogu da slikam bar da ga pokazem.Znam samo da kada to ugradis izmedju freze i kultivatora postoji jedna rucica na njemu koju kad cimnes freya pocinje da se okrece a kultivator krene napred ali sporije nego u 1. brzini kao neki puzni hod.
Ako ko zna za ovakvo sto neka se javi:drink:

Neki ga zovu samo reduktor.Moze se naci po oglasima i vaserima,vidjo sam u palanci i u rumi,a cena im je oko 150do200e polovni.Pravi poso ti je da napravis i male gvozdene tockove,jer ce motokultivator ici sporije,a freza brze,pogledaj u temi prikljucci za motokultivatore,kako mogu da se naprave.

Evo ti jedan na prodaju http://www.halooglasi.com/poljopriv...-masine/reduktor-za-imt-509.o-354368.128.html
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pomagajte prijatelji!:mur:
Postoji i nekad je ugradjivan medjuprenos izmedju freze i motokultivatora na IMT 509.
Neznam kako se tacno zove.Nigde ne mogu da nadjem taj deo da kupim ni polovan ni nov.
Znam da ga je otac zajmio ranije od prijatelja ali prijatelj vise nije tu pa ne mogu da slikam bar da ga pokazem.Znam samo da kada to ugradis izmedju freze i kultivatora postoji jedna rucica na njemu koju kad cimnes freya pocinje da se okrece a kultivator krene napred ali sporije nego u 1. brzini kao neki puzni hod.
Ako ko zna za ovakvo sto neka se javi:drink:
imt509 na tockovima fakticki nije ni predvidjen za frezovanje jer je prebrz. resi ili reduktorom ili fabricki gvozdenim ili manjim tockovima i smanjices brzinu. to ti je jeftinije resenje a dobro se pokazalo.felgu od auta 12-13 col prilagodis umesto postojecih i samo popreko felge zavaris parcad L profila.
 
E

expresvatra

Guest
imt509 na tockovima fakticki nije ni predvidjen za frezovanje jer je prebrz. resi ili reduktorom ili fabricki gvozdenim ili manjim tockovima i smanjices brzinu. to ti je jeftinije resenje a dobro se pokazalo.felgu od auta 12-13 col prilagodis umesto postojecih i samo popreko felge zavaris parcad L profila.

Da li je moguće da se to reši sa točkovima od IMT 506:confused:
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Ne sa to;kovima 506 ja sam probao pa sam ipak morao nabaviti reduktor!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tockovi od imt 506 su veliki precnikom. najbolje je napraviti od felge 12 col.eventualno 13. manji precnik i obim tocka i time je dosta sporiji u 1 brzini a freza zadrzava isti broj obrta. frezovao sam sa 509 sa metalnim tockovima i nevidim problem uopste da je prebrz. najeftinije resenje fabricko je to a drugo je reduktor ali po meni je skup.druga stvar sto je jos bitna je da se manjim tockovima ili gvozdenim tockovima bolje i dublje frezuje i tako je predvidjeno. sa klasicnim 14 col mkt je previse visok i masina je previse visoko podignuta a frezer ide plitko jer nemoze od ugla zahvatiti dublje u zemlju. moja je preporuka gvozdeni tockovi
 
Posljednje uređivanje:

jakso001

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
74
tockovi od imt 506 su veliki precnikom. Najbolje je napraviti od felge 12 col.eventualno 13. Manji precnik i obim tocka i time je dosta sporiji u 1 brzini a freza zadrzava isti broj obrta. Frezovao sam sa 509 sa metalnim tockovima i nevidim problem uopste da je prebrz. Najeftinije resenje fabricko je to a drugo je reduktor ali po meni je skup.druga stvar sto je jos bitna je da se manjim tockovima ili gvozdenim tockovima bolje i dublje frezuje i tako je predvidjeno. Sa klasicnim 14 col mkt je previse visok i masina je previse visoko podignuta a frezer ide plitko jer nemoze od ugla zahvatiti dublje u zemlju. Moja je preporuka gvozdeni tockovi
mozda ovako nesto .........
 

Prilozi

  • mjenjac pr..JPG
    mjenjac pr..JPG
    40.8 KB · Pregleda: 2,518
  • mj.pr.JPG
    mj.pr.JPG
    42.2 KB · Pregleda: 2,320

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tu nemoze klasican reduktor nego samo fabricki. izlazi iz menjaca su drugaciji i sa reduktorom su spregnuti pogon mkt i pogon freze. na slici sto je sumadinac postavio je fabricki reduktor za 509 za frezu
 
E

expresvatra

Guest
tu nemoze klasican reduktor nego samo fabricki. izlazi iz menjaca su drugaciji i sa reduktorom su spregnuti pogon mkt i pogon freze. na slici sto je sumadinac postavio je fabricki reduktor za 509 za frezu

Bas tako to je fabr.reduktor to mi i treba.
Ali je skup kao vatra!!!!:icon_axe:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam zasto ali za 509 su svi reduktori uvek bili skupi. verovatno manja serija je uradjena pa ih nema dovoljno za sve. resi to felgama . prepravi prikljucak za vijke i samo je povaris odozgo po felni L profilima ili slicnim komadima gvozdja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh