• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Meso kojem istekne rok trajanja završi na stolovima hrvatskih građana!

zvona9

Novi član
Tu od
21 Pro 2008
Poruka
9
svinjetina1.jpg

RADNIK jednog mesnog pogona kao sugovornik u emisiji HTV-a Hrvatska uživo svjedočio je što se sve radi s mesom i mesnim prerađevinama kojima istekne rok. Valja pri tom napomenuti kako prema hrvatskim zakonima meso nema rok trajanja, dok ga prema zakonima...

Pročitaj cijeli članak...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
svinjetina1.jpg

RADNIK jednog mesnog pogona kao sugovornik u emisiji HTV-a Hrvatska uživo svjedočio je što se sve radi s mesom i mesnim prerađevinama kojima istekne rok. Valja pri tom napomenuti kako prema hrvatskim zakonima meso nema rok trajanja, dok ga prema zakonima...

Pročitaj cijeli članak...

to samo ima kod nas balkanaca, mi bi i crnog vraga zaj..... samo da profitiramo. I na kraju nitko nije odgovoran .
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
U prilogu na tv-u je bio mesni pogon iz Petrinje. Ma svi oni kemijaju sa starim smrznutim mesom iz uvoza i pokvarenim svježim mesom, natrpaju konzervansa i more stajat koliko hoćeš, ne mrda nikuda. Pivac je preuzeo večinski udio u PPK Karlovac i kvaliteta proizvoda se katastrofalno srozala, to se ne može jesti isto je i s proizvodima Pivca, katastrofa. Uvozi se staro smrznuto meso i kod nas se prerađuje i tu vlasnici zarađuju, trujuči nas koji to jedemo. Pojedini imaju dobre političke veze, lokalne da ne govorim od inspekcija do čega sve treba i mogu tako radit i lijepo se bogatit. Ja osobno ne jedem salame, paštete i slično a kad bi se i ostali brinuli tako o svom zdravlju brzo bi oni stavili ključ u bravu ili bi prodavali samo svježe meso.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
E moj yes.
Da bar mogu svi ovako.Samo kaj je narod gladan.Gladan je i ne pita odkud je i koliko je strao,nego pita samo koliko košta i dal je akcija???
Zato kaj je večina nas ovisna o svakoj lipi.
I tu se onda obogate tajkuni trgovci i veliki mesari.
Mislim da je svakako bolje kupovat napr.kod ovog našeg domačeg mesara u našoj "selskoj"mesnici al kaj buš ak v konzumu ima za pola cijene možda i manje....

Toliko od pukija....
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Pa to s mesom stara priča samo su se sad sjetili stavit na tv, možda vam nije poznato al to kaj se radi s mesom radi se i s mlijekom u tzv. procesu razbijanja mlijeka sve što se ne proda vrati se u tvornicu i onda se ponovo prerađuje u razne mliječne proizvode. Zanimljivo isto da smo sve zakone uskladili sa EU ali ovaj nismo tak da EU ima kud s onim kaj oni po zakonu ne smiju jest. A smrt od kancerogenih bolesti u porastu i nitko nezna zašto.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Na zapadu nista novo !

To sto se uvozi i distribuira tudje smece je stara stvar , jos pokojni nam prvi predsjednik Tudjman i njegov unuk su uvozili jugoslovenske ratne rezerve junetinu kojoj je cetiri godine bio istekao rok trajanja za to postoje dokazi ! Stoga ne treba se cuditi ovi danas rade po prokusanom receptu, oni koji imaju zakon o trajnosti proizvoda morali bi ga unistiti sto je visekratno skuplje nego pokloniti ga nekome a nasa vlast zajedno s carinicima i kojekakvim fininvestima takve stvari pokupi uvoze te nama prodaje smece po punoj cijeni , jasis nas i nismo za drugo nego za muzti i sisati !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja baš volim kad kupim staro meso , najbolje je ono od 10-15 god. tu sam malo ziher da nije hranjeno s GMO hranom
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
ja baš volim kad kupim staro meso , najbolje je ono od 10-15 god. tu sam malo ziher da nije hranjeno s GMO hranom

To ti i nije neki problem. Potrazi meso koje je na akciji po mogucnosti mljeveno. Pricao mi jedan prijatelj koji je radio u jednom trgovackom lancu na prodaji mese. Kada se odmrznuto meso ne proda nekoliko dana, ono pozeleni. Nakon toga orežu povrsinu i to samelju i prodaju kako mljeveno meso i tako nekoliko puta.
 
C

chickenlover

Guest
To ti i nije neki problem. Potrazi meso koje je na akciji po mogucnosti mljeveno. Pricao mi jedan prijatelj koji je radio u jednom trgovackom lancu na prodaji mese. Kada se odmrznuto meso ne proda nekoliko dana, ono pozeleni. Nakon toga orežu povrsinu i to samelju i prodaju kako mljeveno meso i tako nekoliko puta.

Pa to mora da je puno penicilina, ko Gorgonzola. Jos ce se pokazati da cudotvorno leci gripu. :rolfer::rolfer::rolfer:

Salu na stranu, nema sanse da ce se te stvari promeniti u skorije vreme, (bilo na kom podrucju da se odvijaju), narocito ne nekom intervencijom "odozgo". Sve dok izvesni na tome dobro profitiraju, nema tu pomaka. Tako je bilo i bice. Jedina mogucnost ka poboljsanju koju ja vidim je da se poveca svest ljudi boljim i intenzivnijim informisanjem. Samo ako ljudi shvate da za pola cene sto ustedjuju, skracuju sebi zivot mozda jednako za pola i da truju sopstvenu decu, samo onda mozda taj biznis propadne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
...
Salu na stranu, nema sanse da ce se te stvari promeniti u skorije vreme, (bilo na kom podrucju da se odvijaju), narocito ne nekom intervencijom "odozgo". Sve dok izvesni na tome dobro profitiraju, nema tu pomaka. Tako je bilo i bice. Jedina mogucnost ka poboljsanju koju ja vidim je da se poveca svest ljudi boljim i intenzivnijim informisanjem. Samo ako ljudi shvate da za pola cene sto ustedjuju, skracuju sebi zivot mozda jednako za pola i da truju sopstvenu decu, samo onda mozda taj biznis propadne.

Bez brige, ti isti koji na tome zarađuju su tako postavili sustav da će uvijek biti dovoljno sirotinje koja će morati kupovati jeftinu (čitaj nekvalitetnu) hranu.
Ima jedan film koji bih vam preporučio za pogledati. Zove se Food Inc., samo neznam kak ga postaviti da se može skinuti.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Bez brige, ti isti koji na tome zarađuju su tako postavili sustav da će uvijek biti dovoljno sirotinje koja će morati kupovati jeftinu (čitaj nekvalitetnu) hranu.
Ima jedan film koji bih vam preporučio za pogledati. Zove se Food Inc., samo neznam kak ga postaviti da se može skinuti.
Zj, ti samo stavi, moze se skinuti sa ovom
http://flashgot.net/
Pozdrav!!!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
samo jedna informacija. nasi propisi do pred koju godinu (ili cak mjesec, nisam 100% siguran) su bili takvi da su takve muljaze bile puno teze za odraditi (za svaki kamion kod uvoza se uzimao uzorak i slao u laboratorij). E, onda se Europa sjetila da bi moglo i kod nas biti kao sto je i u Europi, Americi i Kanadi, t.j. da se radi analiza samo za prvi uvoz (citaj: prvi kamion ok, a u ostalima moze biti roba iz kafilerije).
Nazalost, ovo o cemu se govori je strasno, jasno, ali jos je zalosnije da je taj obicaj k nama dosao sa Zapada. Isto kao sto nam je zapad rekao "Sto ce vam inspektori u klaonicama", radite kao kod nas na zapadu di se vjeruje proizvodjacu na casnu pionirsku ..... uups, sori, casnu skautsku, nemaju oni pionire ... :)))
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
neki dan pod nastavom profesorica se našalila da koliko jedemo konzervansa da kada umremo da se nećemo raspasti jedno 10 godina
 

Najnoviji postovi

Na vrh