• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 25 pomoć oko djelova

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,686
Kum mi ima MF-a 25 4 cilindra, traktor je 60 i neko god. Pred neko vrijeme izvlačio je drva u šumi i prevrnuo se, pri čemu je motor prolupao. Neki dan smo ga palili i već prilikom verglanja se čuje u motoru tuckanje. Kad je upalio to se je još i pojačalo, odmah smo ga ugasili. Malo smo se raspitivali za djelove po Karlovcu no svi su nas čudno gledali. Traktor još nije raskopan tako da se nezna stvarno stanje motora. Da li na njega paše nešto od imt-a i gdje uopće ima djelova za takve traktore?
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Paše, ali jedino cijeli motor da se zašarafi gore.
Dijelove :scratch jedino na kakvom otpadu ili u muzeju
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U Bosni se takvi traktori još mogu naći.Inače dijelove možeš naći i u njemačkoj.Prije godinu kupovali tamo dijelove za kombajn sa takvim motorom.Cijene se nesjećam.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako je to motor 4.107 onda te dijelove mogu nabaviti u SEKRI u Sesvetama. Samo, ako se dobro sjećam, dosta su skupi..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,686
Paše, ali jedino cijeli motor da se zašarafi gore.
Dijelove :scratch jedino na kakvom otpadu ili u muzeju

znači mogao bi se stavit od 533 ili 539 motor gore, jel paše na šeraf ili ima kakve kemije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
znači mogao bi se stavit od 533 ili 539 motor gore, jel paše na šeraf ili ima kakve kemije?
Gle, dijelova bi se možda i nekaj našlo ali teško, nekaj pripasalo, ali tu nebu računice tj. skupo bu.

533 bi trebal pasati na šaraf (bar je pasal na jednog kojem sam ja metal), ali trebalo bu malo poraditi na haubi, rezervaru i još kojekakvim sitnicama.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,686
bitno je da motor paše gore, kaj se tiče ostalog to se da pripasat. On tak i tak sa tim traktorom ne dela niš drugo osim kaj ide dva puta god. u šumu po drva, ostalo vrijeme skuplja prašinu.
Kak se inače kreću cijene motora?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
A kaj ja znam, ovisi na kaj naletiš. Od 2-3 tisuče nadalje, ovisi o stanju.
S obzirom da tebi treba kompletni motor sa pumpom, alnaserom, zamajcom nebu baš tak malo.
Probaj potražiti u Savi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Valjda 3 plus rikverc :scratch
Ok vidio sam traktor koji nema mjenjač reduktora... nego jel tom te tri pokrivaju od prve spore do treće brze na normalnom 533 ili ima "rupu"
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,686
A kaj ja znam, ovisi na kaj naletiš. Od 2-3 tisuče nadalje, ovisi o stanju.
S obzirom da tebi treba kompletni motor sa pumpom, alnaserom, zamajcom nebu baš tak malo.
Probaj potražiti u Savi.

eura ili kuna:scratch
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Imao sam MF 25,1962 G. 25 KW,4 brze + 4 spore brzine.U 4 brzoj je sporiji od 539 u 3 brzoj.Kad mi je otišla vodena pumpa nisam mogao nigdje naći novu pa sam jedva nekako nabavio polovnu.Tada sam se razočarao zbog teškog pronalaska dijelova pa sam ga prodao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ima MF-25 sa i bez brzi i spori brzina.Ima i sa motorom sa suhim i mokrim stublinama.Bez spori brzina iam svoju šasiju.Karter nije nosivi dio.Za pregradnji treba da se pravi međumploča.
Evo i sličica takvog motora na kombajnu MF-31.Razlika je u prečniku klipa.Na traktoru je ako se dobro sjećam oko 76mm,a na kombajnu 79mm.
Evo i sličica tog motora na kombajnu.Oznaka motora je A-4.107

imgp0030.jpg
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo i jedna odozdo.Cijene dijelova drastične.Blok motora u Bosni 150eura.8 gumica za stubline u Sloveniji 100 eura.Zanimljiva razlika.Komplet ovakav traktor nedaleko od mene 1500 eura.Ispravan.

imgp0068.jpg
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
Ima moj susjed kupio ga s 533 motorom....
Nema spore brzine a ružan... :)
 
Na vrh