• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 3065

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Javlja mi se jedan problem. Naime, mjenjač bez brige ide u transportne brzine. Dakle to su one B brzine, a kad iz B treba prebaciti u A onda kad puštam kvačilo krči i ne prima od prve, već par puta moram stisnuti i pustiti kvačilo uz iritantno (sramotno) krčanje i prime uz trzaj, ko da kvačilo ne odvaja dovoljno.
Ako je netko imao sličan problem ili zna nešto o ovome nek mi malo pamet rasvijetli. Ja sam duduk za mehaniku.

Traktor je '89 godište,
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bojim se da to nije dobro.. :?
mi smo imali slican problem,nije se mogao niti u jednu brzinu ubacit. kvacilo,guras mjenjace bilo kud a on samo krci.
otisao je sinkron jedan,i neznam jel jos sta. mislim da ga nebi trebalo dirat,nego pravac majstoru. a sad,vidjet ces sta ce ti rec ovi pametnije od mene

ovo je komotno moglo ic pod temu 3080 posto su maltene svi iz serije 30 isti,samo neki veci neki manji sa istim problemima.. ;)

edit: sad mi brat kaze da je upravo takav problem bio. nije isao iz radnih u transportne. popustio se saraf na piramidi? :scratch i kao rezultat toga je otisao sinkron..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne sjecam se vise tocnog iznosa.. traktor se rastavlja na pola, sinkron nije kupovan novi, tako da je bilo oko 1000 € :scratch
mozda nesto manje,ali nisam siguran..
 
V

valtra_8550

Guest
hm.ovak. kvar bi mogao bit taj.najvjerovatnije i da je...tj.nije kao sto je ..ja.. rekao saraf vec matica ali mislio je on na to sam se zabunio..
znaci najcesce im se ta matica odtegne i onda se taj sinhron trosi prije vremena.


a cijena...to ti zavisi...od majstora do majstora.moja procjena 4000 kn. 8)
dijelove polovne 1000 kn ili je bilo 100 eura. sto tesko da ces nac polovne.ali mozda netko zna gdje bi toga bilo.a da se mene pita ja bi tu maticu dao istokarit..glupa matica..
a novi dio..ta matica i sinhron a sad da ne lazem,ali oko 400 do 600 eura.
ima u italiji za kupit.narucis.covjeku kod nas je dolazilo autobusom,neznam koja linija.nije bitno sad.

i da...preporucam da se tak ne vozis,jer ce kvar biti jos veci i daleko skuplji
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da se ja upletem s svojim filozofijama :oops: .
a daj mi reci jer ga normalno pomakneš u a brzine i odnosno nakon dugotrajnog krčanja jer ga uspiješ uzubit ili ne? i dok ga uzubiš jer oče iskočit iz brzine
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nije se dogodilo da je iskočio iz brzine. Nema nekakvog napora pri mijenjanju brzina, samo pri puštanju kvačila krči i onda cukne i krene. Prije puštanja kvačila znam mu malo dič gas, na recimo 1200 rpm i onda pustit i kak gas pada pustim kvačilo i onda prije primi. Imam susjeda dobrog tokara, najboljeg u okolici. :D
Istina da bi taj traktor trebao dobar servis, ali sam to mislio napraviti na zimu dok završim sa svim radovima. Dakle mislim na motor i na ostali potrošni materijal. Gumice na cilindrima kočnica su isto gotove pa pušta ulje i tako to. Kod mene je četvrtu godinu i napravio sam 2500 sati, a kao ja sam ga kupio 15 godina starog iz francuske sa 5000 sati. moš mislit kak nema više :blackeye
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
jeli noramalno slijedece:

Kad iz vece brzine ubacujem u manju, a pri tombrzina kretanja nije velika osjecam da ne ide lako rucica mjenjaca i kad malo jace povucem rucicu u polozaj prve brzine malo uspori traktor i onda ubaci u brzinu, jeli u pitanj sinkron, zasto usporava kretanje traktora kad malo jace povucem rucicu mjenjaca prema polozaju prve brzine. Napomena da se ne radi o MF, ali mislim da je princip isti.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
odvaja super, ali samo kad ubacujem u pokretu iz vece u prvu, ako je razlika u brzini kretanja i brzine u koju ubacujem, onda malo teze ide, treba da drzim rucicu neko vrijem i osjetim da usporava traktor, neznam kako je to u mjenjacu, ali mi se cini da sinhron koci tamo neke zupcanike dok ne uklopi
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neznam sta bi ti reko. Mozda samo jednu stvar, ja kad saltam na nize onda nikad znaci nikad u prvu, ni u autu ni u traktoru. Prva sluzi samo za krenit s mjesta a na traktoru jedino ako crkava u brijeg pa da se bas mora ali i to izbjegavam, radije u startu krenem prvom i po gasu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
U pravu si, i ja tako praktikujem, ali sam slucajno primjetio, mozda tako i treba da bude, jer kako ti kazes stvarno nema potrebe, a i ako treba da usporim mogu je prepoloviti.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam imao taj slucaj na masseyu 3080 nemoj dalje voziti da ne napravis vecu stetu nego trazi majstora.
 
Na vrh