• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mf 3120 lampica

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
zamijenjen filter hidraulike upravo i sad se pali lampica mislim od razine ulja ili sto vec iznad cca 1400 o/min, ulja ne fali, na maksimumu je...lampica prva lijevo od kardana iliti cetvrta s lijeva u donjem redu...ide rucna, pritisak ulja, pa ta lampica pa karadan....ovako sve radi s nicim, problema
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prije zamjene je bilo sve uredu? koliko je vremena proslo od zamjene?
kakav si filter stavljao? nesto zamjensko, ili?
 

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
odmah nakon zamjene filtera pocelo se to palit, jucer zamijenjeno, filter sam uzeo kod hadrovica kao i zadnji put (650kn placen), al ovaj je izgledom duzi od prethodnog, navoj isti, sve stima, po serijskom broju mi ga je poslao, nije islo na blef, ...mijenjan je iz razloga sto mi se pocela palit lampica od pritiska ulja s vremena na vrijeme, a time mi je i dynashift divljal...sada tih problema nema, nego ova lampica samo...dal je moguce da ima previse ulja pa to pokazuje??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Moguce je da je na dynashiftu poceo gubit tlak i sam kazes da je u zadnje vreme "divljao" ali nevjerujem da je to. Zamjenski filteri isto kostaju kao originalni provjeri vidjet ces.
 

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
Problem nestao nakon sat vremena sam od sebe,ne pali se vise...vratio se problem sa dynashiftom...kad su obrtaji ispod 1500 pali se lampica od pritiska ulja,dynashift skace u D

To se dogadja kad je zagrijan,kad digne na radnu temp,dok je hladan nema problema,i dogadja se ako ga se stisce preko 2000,probao sam u voznji ako nejdem iznad 1900 problem se ne javlja,ulje je mijenjano pred 1100 sati,jd50, problema nije bilo prvih cca 500 sati,sad je nadoliveno ulje do max

Kolko sam skuzio regulator lera na pumpi ne radi ko spada,al bila neka guzva pa nismo raskapali,kad se zagrije drzi ler i na 1400,hladan na 600,dal moze to brkat kompjuter mozda?

EDIT: nisam spomenuo, dok mi je upaljen prvi pogon ne pali se od pritiska na manjim obrtajima, sve radi super
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Dal ti na manjim okretajima traktor sam pali prednju vuču i dal dynashift sam mjenja brzine??

Čini mi se da negdje gubi pritisak ulja,a možda je i ulje prerijetko več...
Možda da probaš s drugim ulje,nekaj tipa Shell Harvela T 15W40 ili INA AGrina 15w30,mislim da su to malo bolja ulja od ovog JD 50,to mi se čini prerijetko ulje za takav traktor...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A da probaš izmjeriti taj pritisak pa dalje tražiti uzrok padu pritiska .
barem prije dok ne skuriš lamele
 

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
ulje mi je to preporuceno po katalogu reko mehanicar..pali se od pritiska,dynashift skace u D,prva vuca se ne pali sama od sebe,kad stignem izmjerim pritisak al sumnjam da je do toga jer mi ne pali kad je prva vuca upaljena...
 

Najnoviji postovi

Na vrh