• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 3125

E

explorer

Guest
Ljudi pomagajte, hitno je!!!!

Ovako, problem je u tome da se traktor može šaltat, ide u sve brzine ali ne kreće, stoji na mjestu!
Jel netko zna šta bi moglo bit?

Samo da napomenem, lamela nije!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
elektronika ga možda kaj zajebava...možda ovaj mjenjač koji ja za naprijed-nazad :scratch :scratch neznam baš se ne razumijem u mf
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
objasni kakve mjenjače ima kolko brzina mehanički reverzer ili elektronski?
 
E

explorer

Guest
E ovako, ja se sad baš ne kužim u to, ali uglavnom
Ima četiri brze i četiri spore brzine!

A mjenjači, ono, dva komada, jedan za te četiri brzine i jedan naprijed natrag!

A objasni mi ovo rezerver, neznam šta je to....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
to ti je ovaj mjenjač naprijed- nazad,imaš takav pod volanom taj ti je elektronski a ovaj kak imaš ti je mehanički...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
:scratch :scratch to je mehanički reverzer. a kolko imaš brzina 32 ili 24 :?: :?: :?: a jel ga normalno uzubiš u brzinu jedan i drugi mjenjač :?: i ne kreče ili :?:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a jel nešto teško radio pa se to dogodilo ili? moglo bi biti grdo ako nije osovine pukla u getribi
 
J

jokapz

Guest
Jel ti se to desilo odjednom il je mjenjač imo kakih zvukova?? šta si radio kad se to desilo? ak se je desilo sam odjedanput onda je nešta sa elektronikom??
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma s kakvom elektronikom kad su mjenjači mehanički da je neznam kak elektronika nije kriva može biti kalač za brzine može biti da je pukla osovina ili se osovina okrenula al opet nisam siguran a opet nebi ga ušaltao u bzinu da je lamela kriva a opet ako se getriba ne vrti moguče da se lamela omaknula s zuba pa se getriba ne vrti a on mjenja normalno a nema funkcije. to je čista mehanika nem do elektronike na takvom traktoru. slagao sam takvog pa znam o čem govorima i tak imaju sve serije 30xx samo malo slabije getribe. ako je mjenjač napred nazad mehanički kako veli da je elktronika nije garant. jer ju samo prebacivanje brze spore na prekidač u getribi a ostalo mehanika.

a jesi probao uključit kardan jel se on vrti? probaj ga blokirat s nečim ako se vrti normalno nešto je do getribe. ima čovjek tu kod mene 3070 malčirao je i stavio je kerdan bez kuplunga i malčerom je uhvatio panj i malčer je stao a traktoru pukla kardanska osovina ko staklo tak da sve je moguče
 
E

explorer

Guest
Traktor je vuko roto drljaču i stao

sve radi, kardan, hidraulik....

sam neće krenit...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
hm a jel se getriba prije javljala mislim jer su bili kakvi čudni zvukovi se čuli u njoj i jer sam stao potiho ili je nešto lupilo :?: :?: :?:
ako ti je mjenjač mehanički za naprijed nazad do onog za brzine kvar je u getribi 100% a ako imaš gore ispod volana ručicu kao za žmigavce naprijed nazad onda je elktronski i do elektronike.
samo se bojim da nije multipower otišao ili ti kalač brzina onda si ga nagrabusio
 
E

explorer

Guest
Eto ljudi problem riješen!

Ispod onog poklopca di su elektroventili ima neka najobičnija čivija koja nešt drži, neznam točno šta, koja je pukla.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
explorer kaže:
Eto ljudi problem riješen!

Ispod onog poklopca di su elektroventili ima neka najobičnija čivija koja nešt drži, neznam točno šta, koja je pukla.
i onda nek mi neko tvrdi da je elektronika u traktoru neš super...dok skužiš kaj ne dobro ode dva tri dana u sezoni,a to je puno :evil:
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
pozdrav, čujete trebam savjet! imam u ponudi MF3125 94god, uredno servisiran s dokumentacijom od servisa, nedavno napravljena polugeneralka, gazda traži za njega 15000€, dajte mi recite jel to realna cjena za takav stroj.

P.S. nažalost sad nemam slika al ću vjerojatno tijekom dana imat pa stavit
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
cijena je malo dosta veća. a sad opet, ako je traktor 100% složen neka je realna.
sve u svemu da se nać i za dosta jeftinije takav traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh