• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF Problem ! Hitno

  • Temu pokrenuo ado_cyber
  • Datum prvog posta
A

ado_cyber

Guest
MF 3690 , ispada iz brzine , tesko ubaci U brzine i izbacuje odma , neki problem kod mjenjaca ne znam sta je ni kako vidjet , neko moze pomoc ? ima neki katalog nesto ?

Hvala unaprijed ...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
MF 3690 , ispada iz brzine , tesko ubaci U brzine i izbacuje odma , neki problem kod mjenjaca ne znam sta je ni kako vidjet , neko moze pomoc ? ima neki katalog nesto ?

Hvala unaprijed ...



Kakav mjenjač on ima ?
 
A

ado_cyber

Guest
Kakav mjenjač on ima ?

sinhron mjenjac , , nije automatik , saltac a javim ti tacno danas koji je mjenjac ja mislim cf ili tako nesto , ugavnom danas ti javim tacno .....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
sinhron mjenjac , , nije automatik , saltac a javim ti tacno danas koji je mjenjac ja mislim cf ili tako nesto , ugavnom danas ti javim tacno .....


Zf možda?

Koliko sam upućen mjenjač izbacuje iz brzine u slučaju da je vilica potrošena- što je manje vjerojatno.

A drugi slučaj je da su se ležajevi raspali.

Kako god, nemoj koristiti traktor jer ćeš napraviti ogromnu štetu. Nadi majstora i popolovite traktor .

Cjena ležajeva u usporedbi sa štetom koju možeš napraviti je =0.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
iz kojeg mjenjaca ti izbacuje? iz lijevog tj brzina ili desnog tj grupa ili reverzera (ovisno kakav je mjenjac)?
ako je ovaj prvi, dali se se lako nalaze brzine, dali je fiksan i kratkog hoda ili se tesko brzine ubacuju i dosta je dugacak hod? zna se popustiti saraf ispod kabine gdje poluga mjenjaca ulazi u kuciste getribe. napipat ces ju prstima, nevidi se okom. kad se popusti mjenjac ima dugacak hod i nekad se nemoze ubaciti do kraja u brzinu pa izbaci. meni se to desavalo.
ako nije do toga, poslusaj codexnoxa, nemoj koristiti traktor i trazi majstora.. :icon_e_confused:
 
Na vrh